ITES deska a na ní Oshkosh Strike 4x4

aneb co všechno může jezdit na autodráze
Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

ITES deska a na ní Oshkosh Strike 4x4

#1 Příspěvek od model » 29 říj 2021, 19:40

Ten sršeň se mi fakt líbí a tak jsem si řekl, že by to chtělo něco z jiného soudku a to pořádné
hasičské auto. No a když pořádné, tak letištní speciál.
Na internetu jsem našel perfektní fotodokumentaci vozidla Oshkosh Strike 4x4 a začal pomalu
modelovat. První pokus dopadl bledě, protože program asi nemohl unést mé pokusy a zkolaboval.
Druhý pokus skončil v této fázi, jak je vidět na obrázcích. / Těch zelených / Základ je v pořádku, ještě chce doplnit
různé detaily na karoserii a potom zkusit, co na to tiskárna. Délka tisku bude asi velmi dlouhá,
ale už se těším na výsledek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ITES deska a na ní Oshkosh Strike 4x4

#2 Příspěvek od model » 30 říj 2021, 20:54

Pokročil jsem do fáze, že mám na desce pro tisk posazenu karoserii, doba tisku bude 6,5 hodiny ...
Udělal jsem jednu technologickou změnu a to, že budu karoserii tisknout bez střechy, protože by tam byla obrovská spousta podpěr a k ničemu.
Strop vytisknu samostatně a vlepím do karoserie na obrubu, která je kolem dokola.
Detaily, jako je zábradlí, stříkací rameno budu kreslit až po dokončení tisku, aby vše sedlo.
Držte palce, ať to tiskárna zvládne.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ITES deska a na ní Oshkosh Strike 4x4

#3 Příspěvek od model » 31 říj 2021, 14:47

Ráno jsem zapnul tiskárnu, shrabal jsem na zahradě listí z ořešáků a po obědě bylo hotovo.
Opatrně jsem vylámal podpěry, kabina s jemnými příčkami také bez úhony. ITES deska sedí perfektně,
kola jsou ITES zadní se vzorkem, disky jsem si tiskl, ještě do nich přijdou vložit inserty podle předlohy.
Vypadá to úctyhodně, detaily, které jsem modeloval vypadají také docela slušně.
Když jsem jen vložil kola, a postavil, abych udělal fotku, má to proporci předlohy na na dráze to bude vypadat opravdu nádherně.
Tak to vypadá, když důchodci blbnou ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ITES deska a na ní Oshkosh Strike 4x4

#4 Příspěvek od model » 31 říj 2021, 18:24

Krok za krokem ...
Hasící rameno z části hotovo, inserty v kolech, část zábradlí a ještě vychytávka -
na kostku držící přední osu se dají osadit figurky, takže to bude i s posádkou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ITES deska a na ní Oshkosh Strike 4x4

#5 Příspěvek od model » 01 lis 2021, 22:41

Objevil jsem v barvách sprej, který má přesný odstín jako předloha.
Takže plnič a potom barva. Teď budu paspartovat a stříkat černou a bílou detaily na karoserii.
No a potom zasklení. Musím někde sehnat kouřovou fólii, to zase bude porod ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: ITES deska a na ní Oshkosh Strike 4x4

#6 Příspěvek od HonzaS » 02 lis 2021, 08:48

Moc povedené monstrum. I když - kdybych byl dítě, tak bych od hasičského auta očekával klasickou červenou Tatru se žebříkem. Tohle je už moc moderní hi-tech provedení. Jinak poklona za nakreslení, vypadá to dokonale.
Kdysi, v šeru dávných roků, začalo při závodech na Letné hořet někomu auto (motor) přímo na dráze. Libor Putz tehdy dotáhl ideu hašení k absolutní dokonalosti a zabránil normálnímu odstranění vraku z dráhy do doby, než přijel s jejich klubovým modelem (zvonícím) hasičáku. Jestli se nepletu, tak to snad i stříkalo. Trochu šílené, ale žádný modelář není úplně normální člověk... :D

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ITES deska a na ní Oshkosh Strike 4x4

#7 Příspěvek od model » 02 lis 2021, 21:53

Honzo máš pravdu, tohle napadne jen mírného "úchyla".
Barevné schéma jsem převzal z podkladů, je tam i červená varianta se stříbrnými doplňky, ale to je jedno, ještě doplním vnitřnosti a zkusím, co to udělá na dráze.
Hlavně jsem si chtěl vyzkoušet variabilitu ITES desky a musím s hrdostí otce myšlenky konstatovat, že to je opravdu výzva.
Zítra zkusím dodělat dekály a potom to zasklení. Musím někde najít fólii s tmavým zabarvením.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

SaVec
Příspěvky: 55
Registrován: 14 led 2014, 20:09

Re: ITES deska a na ní Oshkosh Strike 4x4

#8 Příspěvek od SaVec » 07 lis 2021, 19:07

Zeptám se, ta deska co vypadá jak Lego výrobek je vytištěna na 3Dtiskárně?

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ITES deska a na ní Oshkosh Strike 4x4

#9 Příspěvek od model » 07 lis 2021, 23:59

Dobrá zpráva je že je to vylisováno z formy. Doufám, že se brzy objeví na e-shopu,
aby si to mohli zájemci vyzkoušet.
Příprava formy byla náročná hlavně proto, že se musely vychytat tolerance, aby měla hmota po vychladnutí ty správné rozměry čudlíků proto, aby na nich držely kostky.
Povedlo se a vyzkoušel jsem zatím bez magnetů oba mé projekty - truck a hasičský speciál na dráze a hezky to jelo.

Odpovědět