Renaul Trafic ze stavebnice Monti systém

aneb co všechno může jezdit na autodráze
Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Renaul Trafic ze stavebnice Monti systém

#1 Příspěvek od model » 07 dub 2022, 15:26

Opět já, tentokrát s předělávkou auta, které jsem koupil snad před třiceti lety a je ve vitríně spolu s dalšími modely Monti systém.
Líbila se mi tato verze, hlavně nádherný přední spojler no a protože svrbí ruce, tak jsem to zkusil.
Opět přestavba bez drastického zásahu a protože nejsem již ořezávátko, tak jsem si tam vložil svoje in-line motorové lože rozměrově identické s ložem Slot.it,
s převodem ITES a lustrsvorkami. Podvozek je u tohoto autíčka hodně vysoko, jen ten přední spojler je snížený, tak jsem si nakreslil podvozek s bočnicemi,
který se přišroubuje k tomu původnímu a bude mít světlost 2 mm. Zkosením hran na bocích jsem opticky zmírnil toto prodloužení a po nastříkání černého matného laku se to
skoro ztratí. Disky jsou Milanovy, mají průměr 15,8 mm a s pneumatikami ITES slick mají průměr 20 mm. Vlezly tam na milimetr.
Do stávajícího podvozku jsem vyříznul a vypiloval jen nejnutnější otvor, aby tam vlezl hlavně motorek a opět to vyšlo na milimetr, že jsem nemusel ořezávat kokpit.
Tam jsem jen upravil přístrojovou desku, aby mi tam vlezl pilot ITES, takový Top Gear, ale v červené.
Nový podvozek je upevněn 4 šroubky M2 12 mm ale dá se vysadit společně s původním odtlačením zadní záklopky. Ještě zkusím Milanovy inserty, ale i tyto základní disky vypadají slušně.
Magnety 2 kusy 14 x 4,7 x1,5 mm.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Renaul Trafic ze stavebnice Monti systém

#2 Příspěvek od model » 08 dub 2022, 08:34

Ještě fotografie s vloženými inserty od Milana.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Petr_Klíny
Příspěvky: 26
Registrován: 08 lis 2019, 20:30

Re: Renaul Trafic ze stavebnice Monti systém

#3 Příspěvek od Petr_Klíny » 08 dub 2022, 15:32

Mooc zajímavé :o

SaVec
Příspěvky: 55
Registrován: 14 led 2014, 20:09

Re: Renaul Trafic ze stavebnice Monti systém

#4 Příspěvek od SaVec » 11 dub 2022, 16:51

Tento model jsem měl taky, ale bohužel nepřežil dětství. A ty parádní boční výfuky.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Renaul Trafic ze stavebnice Monti systém

#5 Příspěvek od model » 11 dub 2022, 18:32

Tohle je auto někdy z osmdesátých let. Modelů ze stavebnic Monti systém mám doma 24 kusů, všechny za sklem, jen k podívání.
Na to jsem zlý dědeček, ale výhodou je to, že jsou jak nové.
Teď mi skáče na internetu reklama na tohoto Renaulta, kterého nabízí ve slevě, ale raději jsem upravil původní, protože jsem
ho v minimální míře poškodil a když se sundá vodítko, může zpátky do vitríny.

Uživatelský avatar
marty.dutch
Příspěvky: 168
Registrován: 08 úno 2014, 15:54

Re: Renaul Trafic ze stavebnice Monti systém

#6 Příspěvek od marty.dutch » 12 dub 2022, 06:22

Na tom novém Trafiku se pranic nezměnilo :-) je to stále stejné

Odpovědět