Ites podvozková deska v akci

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Ites podvozková deska v akci

#1 Příspěvek od model » 18 led 2023, 15:51

Jak jsem psal v jiných příspěvcích, byla tato podvozková deska navržena rozměrově pro řadu závodních vozů Speed champions od firmy LEGO.
Ovšem nové modely této řady změnily trochu poměry, hlavně v šířce a jsou určeny spíše pro sběratele a do vitrinky.
Abych si vyzkoušel i jiné řešení, koupil jsem stavebnici LEGO- sportovní elektromobil ze série CITY za 212 Kč, což je také příjemnější než
ceny Speed champions.
Nastala příjemná chvíle u televize, kdy jsem postavený model opatrně rozdělal a začal skládat na podvozek. Pochopitelně se musí vymyslet
jak propojit kostky nad motorkem a nad vodítkem, ale jak je vidět, dá se zachovat základní silueta a těch pár kostek co zbude se dá do krabičky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ites podvozková deska v akci

#2 Příspěvek od tom59herder » 23 led 2023, 08:58

Pěkně si hraješ. :D

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ites podvozková deska v akci

#3 Příspěvek od model » 23 led 2023, 12:49

No je to takové hraní, nehraní. Desku jsem navrhoval aby rozměrově seděla na auta z Lega Speed champions. Ta byla rozměrově nejblíže
měřítku 1:32, včetně šířky, rozvoru a průměru kol. V současné době nabízí LEGO tato auta s jinak řešeným podvozkem a tím pádem i s větší šířkou, která je
modelovější. Takže pro stavbu na této podvozkové desce zbývají stavebnice ze série City, nebo stavebnice jiných výrobců.
A proto jsem si koupil tuto novinku, která je designově atraktivní a po přestavbě nevypadá špatně ani na této desce.
Také jsem podlehl a koupil si Lamborghini Countach a Ferrari 512 , ale ty jsou vystaveny ve vitríně.
Pro smysluplné využití podvozku na dráze musí být stavba co nejlehčí s minimem kostek, jen aby se zachovala základní silueta.
Potom takto postavený model slušně jezdí a stačí klasickým autům na dráze.
A dalším krokem je tisk karoserie, či doplňkový komponentů, to pochopitelně pro domácí kutily a jejich děti či vnuky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět