Ites deska konečně v prodeji

Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Ites deska konečně v prodeji

#1 Příspěvek od model » 25 srp 2022, 08:44

Takže mohu všem, kdo se ptal na ITES podvozkovou desku oznámit, že je v prodeji na e-shopu ITES Racing
pod kódem 2010E. Cena 598 Kč.
Motorek 20 000 otáček, osy 3 mm, Milanovy disky a inserty a také nové vodítko s průměrem 14 mm.
Podvozek má magnety průměr 3 mm, délky 6 mm, které se vkládají do otvoru před a za motorkem. V každé řadě
jsou 4 kusy. Dají se dobře seřídit, takže žádné lepení k vodičům, ale přiměřený přítlak, rychlejší průjezd zatáčkami
a lepši adheze kol. Kostka držící přední osu se dá osadit do dvou poloh, vycházelo to z možnosti stavby aut ze stavebnic
Speed champions. Rozvor 80 mm a 72 mm.
Myslím si, že podvozek může být použit nejen pro stavbu z kostek, ale také jako základ pro tisk nástaveb na 3D tiskárně
a to hlavně v modelářských kroužcích.
Chci poděkovat Mirkovi i Milanovi za spolupráci a doufám, že Vás tento výrobek zaujme.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ites deska konečně v prodeji

#2 Příspěvek od tom59herder » 25 srp 2022, 12:37

Tak jsem byl na stránkách Itesu a chystal se do Větrníku koupit 4 kusy, ale není skladem. Snad se brzy dočkáme i naskladnění. Cena se mi zdá přijatelná.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ites deska konečně v prodeji

#3 Příspěvek od model » 25 srp 2022, 18:17

Tomáši hned jsem poslal Mirkovi Kotíkovi reklamaci. Ujistil mně, že již vše funguje, tak snad druhý pokus. Podvozky mají zkompletované, to mi říkal Patrik, který má na starosti výrobu. A jako tečka na závěr Nissan Nismo je hotov, tak to je deska...

Uživatelský avatar
hydrostar
Příspěvky: 103
Registrován: 08 lis 2014, 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Ites deska konečně v prodeji

#4 Příspěvek od hydrostar » 26 srp 2022, 10:40

Super, jde se nakupovat. Teď jen nevím jestli to těm klukům hned prásknu a vybalím nebo s tím rozbalováním počkám do Vánoc...
Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ites deska konečně v prodeji

#5 Příspěvek od tom59herder » 31 srp 2022, 13:51

Tak kluci, je to "doma". Včera jsem objednal a dnes dorazilo celkem 10 ks podvozků pro "přerozený" kroužek automodelářů dětí v DDM Větrník Liberec. Tak jsem zvědavý jak, to děcka pojmou. ;)
Obrázek

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ites deska konečně v prodeji

#6 Příspěvek od model » 03 zář 2022, 19:01

Mám radost, že prodej funguje, to víte když něco vymyslíte a ono se to prodává, tak si člověk říká, nebylo to marné,
alespoň po něm něco zůstane. No a protože jsem viděl, jak Petr Klouček tiskne jak o duši formule pro modelářský kroužek, tak mně napadlo postavit karoserii formule i na tuto ITES desku.
Karoserie seděla jako na vejcích, jen jsem nakreslil a vytiskl připojovací dílky a vypadá to velmi slušně.
Potom přišla od Petra v mejlu poznámka, jestli by nešlo postavit také něco zajímavého z F1, třeba šestikolku Tyrrella.
Byla to výzva, chtěl jsem zachovat genius loci podvozku a tak jsem si nakreslil kostku pro přední dvě nápravy a hledal jsem jaká kola tam dát.
Měl jsem v zásobách čtyři disky a závodní pneu od Milana pro měřítko 1:43, od Mirka Kotíka v krabici výlisky křídel, motorů a doplňku pro staré karoserie a tak jsem jen upravil tvar
karoserie, tvar kokpitu a nové zadní křídlo.
Není to pochopitelně maketa, protože jsem musel zachovat výšku karoserie, aby tam vlezl motorek, ale až tam nalepím obtisky, hlavně bílé ELF, bude to vypadat dobře.
Mám vytištěno další zadní křídlo, které je nízké a také přední spojler s pěti výztuhami.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Ites deska konečně v prodeji

#7 Příspěvek od HonzaS » 03 zář 2022, 19:39

Tak to se ti moc povedlo. Dětem se to bude určitě líbit. :D

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ites deska konečně v prodeji

#8 Příspěvek od model » 04 zář 2022, 10:48

Dětem se to líbit nebude, protože jsem opět rychleji tiskl, jak měřil. Spíše jsem kreslil karoserii podle desky, kde byl jen motorek, ale ne převod.
Chtěl jsem nafotit seriál, jak lze bez problémů přehazovat karoserie na ITES desce a ono to bohužel skončilo na tom, že mi převod naráží do kousku obruby
podvozku. Opět výhoda 3D tisku, za třicet minut budu mít novou karoserii, doufám že tentokrát to sedne.
Jinak si myslím, že to je klasický případ, který zažili kolegové modeláři, tak to beru sportovně.
Alespoň jsem si jinak vyřešil boční chladiče - budou to samostatné díly, které se nastříkají a vlepí do boků karoserie.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ites deska konečně v prodeji

#9 Příspěvek od model » 04 zář 2022, 15:40

Tak jsem tiskl a tiskl, až jsem dosáhl optimálních výsledků. Převod i motorek má výřezy a nezavazí karoserii.
Protože již nemám motor z formule Renault, ale hodně motorů z formule Ligier, tak jsem si nakreslil motor a vsadil do něj výlisek z Ligieru.
Je tam nízké zadní křídlo, které bylo typičtější. Tak a jdu stříkat barvou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ites deska konečně v prodeji

#10 Příspěvek od model » 04 zář 2022, 18:14

Byly to tři pokusy, teď to sedí, dokonce jsem zjistil, že motor z Renaultu měl o dva válce mín jako by měl mít Tyrrell.
Takže teď je to osmiválec a vypadá skoro jako originál.
Ještě přehodím zadní pneumatiky, dám tam slicky, ať vypadá jako F1.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět