Ites deska konečně v prodeji

Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ites deska konečně v prodeji

#11 Příspěvek od model » 04 zář 2022, 21:26

Kreslící program co používám možná umí, ale já neumím vytvarovat oblou, kuželovou plochu.
Tak jsem alespoň přední hrany zaoblil u kokpitu co to šlo a vypadá to určitě líp.
Možná by mu slušela i dvoubarevná kombinace, jen to chce obtisky a úpravu bočnic zadního křídla.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ites deska konečně v prodeji

#12 Příspěvek od model » 05 zář 2022, 10:50

Drobná změna - zaoblil jsem kokpit pilota. Není to přesně podle skutečnosti, ale nevadí. Byl jsem auto vyzkoušet na dráhu,
vyladil jsem magnety, protože mám jiný průměr kol a v pohodě. Při té příležitosti jasem si vzal originál P 34 od firmy SCX,
na který jsem kreslil Jánovi podvozek a světe div se, ono to je skoro přesně stejné. Myslím šířku a rozvory. Už mám domluvenou výrobu obtisků,
tak zase pokročím.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ites deska konečně v prodeji

#13 Příspěvek od model » 07 zář 2022, 15:46

Pořád jsem laboroval jak se zadními koly. Pneumatiky ITES F1 jsou hezké, ale průměr 23 mm je na tento podvozek moc kvůli světlosti a také pro malé průměry předních kol,
protože deska je šikmá a to všechno kazí jízdní vlastnosti. Protože nemám jinou možnost, tak jsem na brusce tyto gumy zbrousil na průměr 20 mm, zaoblil vnější hrany a když jsem byl v tom fofru, tak jsem nastříkal disky černou barvou. No a hned to vypadá líp. Pořád čekám na obtisky, u této karoserie jsem musel použít modrou barvu RAL 5017, je světlejší a jasnější jako ta klasická tyrrellovská, ale když se díváte na fotografie z té doby, tak co závod, to jiný odstín.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Petr_Klíny
Příspěvky: 26
Registrován: 08 lis 2019, 20:30

Re: Ites deska konečně v prodeji

#14 Příspěvek od Petr_Klíny » 05 lis 2022, 14:17

Tak jsem se konečně dostal ke svojí stavbě Tyrrela na ITES desce
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ites deska konečně v prodeji

#15 Příspěvek od model » 05 lis 2022, 15:47

Tak to bude dvoubarevná verze, paráda.
Pořád čekám na to, až bude mít grafik čas, abych mohl připravit obtisky, zatím to je jen modrá krabička.

Uživatelský avatar
hydrostar
Příspěvky: 102
Registrován: 08 lis 2014, 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Ites deska konečně v prodeji

#16 Příspěvek od hydrostar » 31 pro 2022, 12:16

Tak podvozky jsou konečně v péči dětí, tedy i mé.
lego_mensi.jpg
Ale narazil jsem na jeden výrobní problém. U jednoho podvozku magnety nedrží v otvorech a volně se pohybují. Nechci zbytečně reklamovat a proto mám dotaz, jestli se dají nějakým ověřeným neinvazním způsobem zaaretovat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ites deska konečně v prodeji

#17 Příspěvek od model » 31 pro 2022, 14:56

Já jsem na to upozorňoval Milana Šůlu, který připravoval formu, že u jeho podvozku 1:43 má šachty na magnety těsnější a u tohoto podvozku je to o chlup volnější.
Pokud by se toto stalo, vystřihni si čtvereček průhledné izolepy 5x5 mm a nalep ho ze spodní strany na otvor a magnet zatlač do šachty.
Jinak máš výborné modeláře, auta jsou krásná.
Doporučuji navštívit PEPCO a koupit tam za 60 Kč stavebnice. Jsou to buď stavební nebo zemědělské stroje a také policejní.
Na dráze mi jezdil domíchávač i jeřáb...

Uživatelský avatar
hydrostar
Příspěvky: 102
Registrován: 08 lis 2014, 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Ites deska konečně v prodeji

#18 Příspěvek od hydrostar » 31 pro 2022, 16:50

Jako trochu mě zaskočilo, že tři podvozky jsou naprosto v pohodě a jeden prostě volný. Každopádně díky za radu.
Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ites deska konečně v prodeji

#19 Příspěvek od model » 31 pro 2022, 23:39

Když jsem předával Milanovi podklady k výrobě formy, myslel jsem si, že to bude docela jednoduché ji vyrobit.
Milan mně ale vyvedl z omylu, protože musel lavírovat s rozměry trnů, hmota se po zchladnutí mírně zmenšila
a tím se nedaly na trny nasadit kostky, protože nedržely. Totéž bylo asi i s otvory pro magnety, takže se do prodeje
dostalo pár kousků, kde nebyly provedeny korekce. Možná je to všechno jen můj dojem, ale tou úpravou co jsem popsal jsem i já takto stabilizoval magnety u jedné desky.

Uživatelský avatar
hydrostar
Příspěvky: 102
Registrován: 08 lis 2014, 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Ites deska konečně v prodeji

#20 Příspěvek od hydrostar » 28 úno 2023, 17:48

Jezdit po autodráze nemusí jen závodní vozy, ale i třeba HON, sklopka, plošina nebo dodávka... Důležité je jen obskládat motor s vodítkem a propojit tyto dvě místa tak, aby se deska za přední nápravou zbytečně neohýbala. Bohužel model má vždy vysoké těžiště a v zatáčkách i s magnety má tendenci položit se na bok. Stačí ale snížit napětí v dráze pod osm voltů a jde to... Jediným oříškem u této desky je vodítko. Vypadnutý drát nebo výměna kartáčku je za trest.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Odpovědět