For toys Praha Letňany

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

For toys Praha Letňany

#1 Příspěvek od model » 24 říj 2021, 12:14

Veletrh hraček, nebo spíše plínek a kočárků, protože z výrobců hraček tam měli zastoupení pouze Kaden, Merkur a Efko.
A právě pro pana Kotíka, majitele autodráhy ITES, jsem spolu s Milane Šůlou připravili dva projekty, které by mohly oslovit zákazníky.
Ten první je podvozková deska na kterou se dají nacvakat kostky a postavit si cokoliv podle svých představ. O tomto podvozku jsem psal na Fóru zhruba v únoru tohoto roku
a právě proto mně pan Kotík oslovil, abych pomohl radou a mohla se připravit forma pro lisování těchto podvozků. Milan tam doladil některé detaily
a výsledkem je nádherný, plnohodnotný podvozek. protože jsme vycházeli z klasických stavebnic LEGO SPEED, máme podvozek, kde se může upravit rozvor
podle typu auta, jsou tam otvory pro válcové magnety, které si může zákazník přesouvat podle potřeby, aby zajistil optimální přítlak.
Abychom nenarušili rastr kolíků, musel Milan navrhnout nové vodítko s průměrem 15 mm. Komponenty jsou použity firemní, osky 3 mm, převod, dorazový kroužek,
pastorek a motorek.
není pochopitelně nutné používat jen stavebnice LEGO SPEED. V obchodech či na internetu je široká nabídka těchto stavebnic, vedle závodních typů jezdí i nákladní auta, hasiči, policejní auta,
nebo třeba domíchávač betonu.
No a poslední skupinou mohou být karoserie typu hot rods. Já jsem si jen tak na zkoušku vytiskl dvě jednoduché karoserie, k tomu pár doplňků a zbytek jsem poskládal
z kostiček. Nevypadá to špatně a hlavně je to něco jiného, než standartní dráhové modely.
Fotka podvozkové desky je zatím bez vodítka, které je již k dispozici.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: For toys Praha Letňany

#2 Příspěvek od model » 24 říj 2021, 12:19

Ještě informace k obrázkům. Pro klasická auta je možno použít ITES disky a pneumatiky zadní slick.
U hot rods jsem použil zadní pneu F1 ITES, které tomu dodají patřičný říz.
Ještě přikládám dva obrázky - Porsche je stavebnice LEGO SPEED, nákladní vozy jsou ze stavebnic koupených v obchodu Pepco.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: For toys Praha Letňany

#3 Příspěvek od HonzaS » 25 říj 2021, 11:13

Mít doma prcka, tak tohle šasi by bylo první, co bych koupil. Právě v kombinaci s legem nebo jinou kompatibilní stavebnicí to dává autodráze vyšší level a také dítěti možnost prvního dotyku s nějakou nepasivní tvorbou a modelařinou. Moc se mi to líbí.

Uživatelský avatar
hydrostar
Příspěvky: 102
Registrován: 08 lis 2014, 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: For toys Praha Letňany

#4 Příspěvek od hydrostar » 28 říj 2021, 06:23

Ta platforma pro autíčka z lega je dost dobrý nápad a je dobře, že se toho chytil i výrobce, který by to vyráběl v sérii v lisu. Otázka ale zní, jak dlouho v případě realizace trvá dostat podobnou věc do obchodů?
Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Uživatelský avatar
Kropacek
Příspěvky: 85
Registrován: 02 led 2014, 11:07

Re: For toys Praha Letňany

#5 Příspěvek od Kropacek » 31 říj 2021, 06:49

Jj super nápad. Letos s tím přišla Carrera a dává ke každému autíčku i dva díly co se tím dá postavit základna pro most.

Před pár lety to měl i scalextric.

Nicméně nikdo neměl rovnou základní desku. Tak držím palce a jedno si koupim, abych to mohl doma porovnat s Carrerou a Scalextricem.
PWR

Odpovědět