Norimberk Toy Fair 2019

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kropacek
Příspěvky: 79
Registrován: 02 led 2014, 11:07

Norimberk Toy Fair 2019

#1 Příspěvek od Kropacek » 02 bře 2019, 17:23

Jako každý rok tak i letos se v Norimberku konal veletrh hraček, na kterém se prezentovali i výrobci autodráhových modelů. Protože u nás v CZ a asi i v SK není časopis kde by byl celkový přehled dovoluji si jen formou volného textu dát dohromady kdo co plánuje na letošní rok v 1/32.

Carrera

Největší výrobce měl také největší stánek a asi největší úchylnost. Autíčka mají v sobě kameru a přes VR brýle se dá sledovat dráha, respektive jak autíčko jede. Pro nás normální jezdce je"must have" Porsche 911 RSR ve verzích Historic Pink Pig a variace na Rothmans, tak jak ta auta jela loni LeMans. Pro zájemce o NASCAR má Carerra jeden Ford Torina Talladega a to tak, jak skutečně jezdil.

Neoficiální seznam je zde:
http://www.slotcar-today.com/en/notices ... 9-7722.php

Scalextric

Oproti loňsku, kdy se novinky odhalovaly na 2x, jednou v první půlce roku a pak v další půlce roku na vánoce, tak letos Scalextric představil celouřadu aut najednou. Je tam mnoho nových verzí již existujících aut. Co, ale překvapilo, je Lotus 25 a to úplně nová forma a úplně nový model. Zcela nový je také Jaguar I-PACE, elektrické auto na elektrické dráze (prý to bude hodně cool...) a Ford ThunderBird NASCAR. Bohužel vzhledem k tomu, že NASCAR dnes chce moc peněz za licenci a také schválení od všech sponzorů bude to autíčko reklama na Hornby hobbies produkty. Posledním novým autem bude Ginetta G60-LT. Jinak moc GULFu, moc pošpiněných aut a dokonce budou i rezavé ;)

https://www.scalextric.com/uk-en/shop/new-for-2019.html

SCX

Firma se po cca dvou letech nucené odstávky letos vrátí na trh 1/32. Před dvěma lety debutoval jejich nový digitální systém a letos představili další... Nicméně po problémech s vastnictvím jména SCX a Scalextric ve Španělsku se letos můžeme těšit na 3 "nová" auta. Jde o Alpine Ranault A110 - M. Moutonová, Lancia Fulvia a Lancia Delta Gr. A ze Safari Rallye. Všechna auta jsou z již existujících forem, ale s novým potiskem.

Slot.It a Policar

Tady je největší novinkou nová dráha. Ta se měla dělat podle systému Fleischmann. Bohužel u firmy ROCO, co Fleischmanna vlastní, formy na dráhu našli, ale ve stavu, ve kterém se nedaly vůbec použít. Takže Mauricio musel začít pracovat znova a od nuly. Jeho dráha, podle prvních recenzí, je povrchem velmi blízko dráze od NINCO a velmi vzdálená hladkému povrchu Carrera a Policar/polistil z 70/80 let. Je velmi pevná a okruh se dá zvednou a přenést bez úhony. Vzdálenost drážek je cca 75mm a celkově se dráha rozšířit o krajnice takže se dá jet krásně smykem. V prodeji by měla být od 2Q 2019. Součástí setu bude Toyota GT86 a Subaru BRZ, někde poslední reinkarnace Subaru WRX (okruhové).

Jinak autíček bude docela dost ať už další verze existujících vozidel nebo nová auta. Tady zejména potěší Ferrari 330 P4. V provedení Policar bude s plastovýma zadníma kolama a od Slot.It to bude mít kovová kola.

http://www.policar.it/news/

Od Slot.It to bude dlouho očekávaný Mercedes Benz 190 DTM.

ThunderSlot

Tady se letos můžeme těšit na McLaren ELVA nebo chcete-li Mk I. Karoserie je hotova a skvělý podvozek také.

NSR

Tady se bude pokračovat v nových verzích stávajícíh aut a to i těch "fantasy." Novinkou pro letošní rok je Mercedes AMG GT3.

NINCO

Tady nic nového na pevno není. Jen budou pokračovat v produkci svých odolných aut na jednom podvozku. Jinak v 1/32 nic.

Scaleauto

Tady jen link na 1/32:

http://www.slotcar-today.com/en/notices ... o-7792.php

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 758
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Norimberk Toy Fair 2019

#2 Příspěvek od Petr L » 02 bře 2019, 21:24

Dík, pěkný přehled :-)

Odpovědět