Co jste dělali v zimě?

Pokec o všem, co se jinam nevešlo.
Zpráva
Autor
Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Co jste dělali v zimě?

#1 Příspěvek od Jirka B » 29 bře 2014, 18:25

Ahoj všem.Adminům se omlouvám,ale nevěděl jsem kam to napsat.Tak co chlapci? Díval jsem se,je nás registrovaných požehnaně.Zima byla mírná,takže se ptám.Nikdo nic nového nevytvořil? Nikdo nemodelařil.Nebo jste jen lyžovali na horách.Nestyďte a chlubte se,co máte v modelových garážích nového! Vím,že někteří řeknou,že nebyl čas, nebo možná chechtáky.Obojí bych pochopil u důchodců.Ti mají nejmíň času a peněz./jsem jedním z nich/Nenechte se pobízet a šup s tím na DF.Ať se to hýbe. Nebo to taky upadá.Chtěli jsme DF, tak ať to frčí jako na dráze. Třeba Petr-co Mc Laren? Už jezdí? Jirka B.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Co jste dělali v zimě?

#2 Příspěvek od Petr L » 29 bře 2014, 19:18

No, tak to si se trefil do černého, nestíhám ani opravovat auta pomlácená ze závodů, natož tvořit něco dalšího. Aktuálně stěhuji modelářskou dílnu a pokud všechno dobře dopadne, tak tím získám nejen prostor pro modelařinu, ale i místo pro dráhu, která již hodně dlouho parkuje v krabicích, takže pokud najdu chvíli času, tak dělám takové spíše nemodelářské práce, jak zedničení, truhlaření, malování atd.
Takže za mě nic :(

Vítek

Re: Co jste dělali v zimě?

#3 Příspěvek od Vítek » 29 bře 2014, 20:39

Jednou z brzd u Petrova McLarenu jsem já a moje dodávka dekáů. Ale s ohledem na další poptávku mi toto snad bude prominuto. Na řadě jste už jen vy dva. Ty a Tvoje Tatra a Petrův McLaren. Podoýkám, že jen pro sebe jsem v této oblasti skoro nic neudělal.

Dělal jsem na několika věcech. Například na přestavbách SCX na Slot.it. Možná by to i někoho zajímalo nebo inspirovalo. Problém je ale v tom, že se mi dlouhodobě nedaří uspokojivé nafocení. :( A bez toho to nejde.
V nepolední řadě by DF nemělo být jen prezentací toho co dělá Petr nebo já. Už tak tady máme hodně příspěvků. Takže díky za každý další příspěvek. Ať už je tvůrčí nebo jen oznamovací.

V zimě určitě spousta lidí nespala a ani nelenošila. Například naposledy jsem v Mariánském Údolí na ML viděl perfekně postavené formule od All Slot Car od kluků z Olomouce. Hodně staví Ti, co jezdí makety 1:24, ale těch tady moc registrovaných není. Osobně vím o pár zajímavých kouscích ve fázi stavby. Tak z toho snad něco bude. Potěšíme svoje oči a pochvalně zabručíme. :D

Na obranu "nepsavců". Není jednoduché dát dohromady text a smysluplně ho propojit s obrázky. Respekt k těm kdo to umí. A Ti, kteří zvládnou průběžně dokumentovat a zveřejňovat nějakou stavbu, tak mají můj obdiv. Někdy je ovšem problém někde jinde. :)

Na závěr bych chtěl dodat, že jako administrátoři nedovolíme, aby byl nějaký příspěvek a jeho autor dehonestován hloupými komentáři. A nesouhlas by měl být podepřen radou - jak jinak a lépe. Tolik snad k další motivaci pro psavce.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Co jste dělali v zimě?

#4 Příspěvek od Petr L » 29 bře 2014, 21:32

Myslím, že každý kdo viděl mojí složku podkladů a dekálů ke stavbě modelů, na které mám kompletně připravený materiál v takové velké černé krabici potvrdí, že jedinou brzdou ve stavbě mých modelů jsem já sám :D

SaVec
Příspěvky: 55
Registrován: 14 led 2014, 20:09

Re: Co jste dělali v zimě?

#5 Příspěvek od SaVec » 31 bře 2014, 20:59

Zdravím, my jsme přes zimu odjeli zkušební ročník poháru s názvem Drahansko-hanácký pohár. Tratě byli sestaveny z dílů dráhy Ites90, ovladače FARO, formule NF1400, zdroje Ites nastavené na 8V. Uskutečnilo se pět závodů, které měli čtyři různé vítěze. Příští rok pojedeme znovu. Možná vylepšíme vozový park z produkce Slot.it. Já jsem se umístil v celkovém pořadí na druhém místě se ztrátou šesti bodů na vítěze.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Co jste dělali v zimě?

#6 Příspěvek od Jirka B » 01 dub 2014, 11:35

Vidíte chlapci,že to jde.Ještě nějaké foto ,nebo odkaz a je to O.K. Jirka B

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Co jste dělali v zimě?

#7 Příspěvek od Petr L » 01 dub 2014, 20:51

Tak to je moje krabice, ta auta v pytlících jsou asi ve třech vrstvách....

Obrázek

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Co jste dělali v zimě?

#8 Příspěvek od Jirka B » 02 dub 2014, 17:28

To Petr L-tak to máš co dělat.Aby jsi sebou trochu mrsknul,ať to nechytne plíseň. Jirka B

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Co jste dělali v zimě?

#9 Příspěvek od Jirka B » 11 črc 2014, 16:18

Zima už je dávno pryč.Za chvíli přijde další.Už to vypadalo že sem nechodím? Ne ne.Každý den si prohlížím a navštěvuji DF,co je nového.Takže vám všem svěřím své utajované plány.Podvozky na tahače chvíli stály,protože jsem čekal na díly/převody,vodítka od slot it/Tak jsem to hrotil,že jsem si ani nevšiml,že nemám díly.Takže běhen července dorazím podvozky.A pak se chystám na Porsche 917/30 Sunoco.Kdysi jsem dostal laminátovou kastli.A poté na mého miláčka-Lola Aston Martin LMP č.7.Ale napřed si musím odlít formu podle modelu od spark.Zatím marně sháním dekály na tento model v 1/43.Takže zatím jen plány.Uvidíme,snad se zadaří.

Uživatelský avatar
Akulacz
Příspěvky: 6
Registrován: 08 pro 2014, 10:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste dělali v zimě?

#10 Příspěvek od Akulacz » 15 pro 2014, 20:56

Zdravím všechny,
jako nováček na fóru a vlastně i v tomto koníčku, nepočítaje tedy velmi rané dětství kdy mě občas pustili k dráze od itesu ;)
Zima už se zase blíží tak je čas na ni se přichystat...
vrabci na střeše cvrlikali že ty velké krabice pod postelí co má přinést ježíšek obsahují dva kousky
ferrari.png

prý je sehnal v jednom shopu za velmi výhodnou cenu tak vzal raději dva kousky;)
takže bude o zábavu postaráno ale nebyla by to zábava úplná jezdit jen s vozejčky co poskládala nějaká šikmooká slečna, obzvláště když vozy z Maranella nejsou vaše srdeční záležitost.
Musel jsem mu tedy domluvit aby se podíval ještě po něčem dalším co by projížďky zpestřilo a hlavně jak to mnozí z Vás budou znát... kvůli té radosti z tvorby.
Nakonec se mu podařilo sehnat tyto dva krasavce
tr4a.jpg
herrald.jpg
Bude-li dílo alespoň trochu obstojné tak časem i nějakou tu fotečku dodám...
D.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět