Co jste dělali v zimě?

Pokec o všem, co se jinam nevešlo.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste dělali v zimě?

#11 Příspěvek od RUMOV » 15 pro 2014, 21:49

Hmmm...
dost "zavatovanej" ježuch... :lol: čtyřdráha na začátek,
A těch možností v měřítku 1/32, na příští vánoce, co ještě má... ;)
Na ty krasavce bych ho ale ještě ukecal na stříkací pistolku a kompresorek, neb jeden neví kdy se to hodí :idea:

Jak tak na to koukám a závidím, :oops: budu muset i toho našeho nějak popostrčit.
(Mlel sice něco o tom že 33 pojízdných a dalších 30 před opravou, pro začátek stačí), já mu ale moc nerozuměl :D

Každopádně celou zimu budu asi léčit těch 30 marodů, a zbytek malovat a dekálovat, což zní jako dobrej plán...
IMAG3259.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
Akulacz
Příspěvky: 6
Registrován: 08 pro 2014, 10:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste dělali v zimě?

#12 Příspěvek od Akulacz » 15 pro 2014, 22:12

Tak jsem musel být také trochu hodný, hlavně v práci na přesčasech :-D a cena byla opravdu pěkná obě byly za cenu jedné nejhorší byl ale výběr nakonec vyhrála Carerra kvůli šířce dráhy jen ta cena doplňků nic moc.
Na 43 ký jsem koukal také to už mi přijde jako moc velká drobotina a tady bude určitě větší výběr dílů na vlastní kreace.
Časem by to chtělo ještě nějaké počítadlo a třeba i digitalizaci tak budu muset oprášit své elektronické znalosti pokud neklapne ta výhra ve sportce :-D
Původně tedy byl v plánu nákup nového telefonu ale tohle je mnohem užitečnější záležitost tak se bez něj budu muset obejít...

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste dělali v zimě?

#13 Příspěvek od RUMOV » 15 pro 2014, 22:30

Jelikož jsem tady s počítáním kol "opruzoval" už před rokem, je tu na to vlastní chlíveček..
A volba s telefonem je jasná, a dobrá... ;)
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Co jste dělali v zimě?

#14 Příspěvek od Petr L » 15 pro 2014, 22:57

To Aktualcz, pokud jsem pochopil tvůj koment o digitalizaci, tak se chceš pustit do výroby digitálu. Pokud je to tak, je to asi dost strastiplná cesta, ovšem kupodivu existuje i český projekt, není o něm moc slyšet, ale co jsem dostal poslední zprávy na podzim, tak funguje a první dráha je ve stavbě.

http://www.odbornik.eu/slotcar/index.htm

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Co jste dělali v zimě?

#15 Příspěvek od HonzaS » 16 pro 2014, 09:50

Já nevím, ale moc bych zrovna na tento projekt nespoléhal. Táhne se už řadu let a vždy byl "těsně" před dokončením, ale pak se zase dál aktualizoval ... Není jednodušší a nakonec možná i levnější přikoupit těch pár výhybek a BB v poslední verzi přímo od Carrery?

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Co jste dělali v zimě?

#16 Příspěvek od Petr L » 16 pro 2014, 11:26

Mám sice podobné pocity, ale Jirka H tvrdí, že to běhá a že s tím staví dráhu, tak uvidíme, jinak co se týká Carrera Digital, naprosto souhlasím, blbuvzdorné jednoduché, spolehlivé - pouze to není holt zadarmo a zabere to dost místa :-)

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Co jste dělali v zimě?

#17 Příspěvek od HonzaS » 16 pro 2014, 11:53

To je právě ono, zadarmo v podstatě není nic. Stejně se budou muset nakoupit součástky, pak to kvalitně osadit a rozběhat. A taky ne každý je kamarád s elektřinou jako Jirka. Pak je ještě otázka, jestli to bude stejně spolehlivé a blbovzodrné jako originál. Když si vzpomenu na SCX a jeho odcházející čipy nebo nucené průjezdy za předním autem u scalextricu... :D
Starší kompletní digitalizační sady pro Carreru jsem na poslední burze v rajchu viděl za pár euro, určitě je nebude problém taky sehnat na ebay.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Co jste dělali v zimě?

#18 Příspěvek od Jirka B » 25 bře 2015, 20:49

Ahoj všem. Zima skončila.Je tu jaro. A opět přišla doba,abych se zeptal co jste dělali v zimě?.U některých jako je RUMOV,MAXI-PU a některých dalších je to jasné.Ti tu psali celou zimu co tvořili. A co vy ostatní?. Jak maláči a velkáči, jak soutěžáci ,tak i domácí závodníci. Co máte nového? Sem s tím.Chlubte se! Já jsem trochu zvolnil,ale ne zase tak moc.Sice to na první pohled vypadalo,že nic nedělám,ale není tomu tak.Protože jsem zabral dvě židle 1/43 a 1/32,tak toho bylo dost. 1/43 se trochu zadrhla,protože čekám na převody.Víc jsem se věnoval 1/32.Napřed zhotovit závodní ovladač, pak nějaká auta.Konkretně na Mor.ligu. No a to vše double.Protože jsem vše dělal dvakrát,i pro vnuka.Zachytil se drápkem,tak uvidíme.Postupně budu zveřejňovat svoji aktivitu i s nějakými obrázky.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste dělali v zimě?

#19 Příspěvek od RUMOV » 25 bře 2015, 21:21

Já celou zimu pravidelně zaléval polici na prcky, (viz předchozí foto) a na jaře se krásně nafoukla a vyrostla... :D

Jen nevím zda-li je to ještě radost, nebo už obsese...
a to neberu ty nepojízdné doma v šuplíku...Fáze shromažďování ukončena, nyní přijde fáze lakování a bude pokračovat fází vodítkování...

Halóó, Milane jsi tam?.... :lol: :lol:
IMAG3632.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
zdenefek
Příspěvky: 36
Registrován: 24 led 2015, 21:16
Bydliště: Olomouc

Re: Co jste dělali v zimě?

#20 Příspěvek od zdenefek » 25 bře 2015, 22:14

U mě toho bude trošičku víc, takže zhruba takhle:

Loni v létě jsem se přestěhoval a přes zimu jsem si dodělal si dílnu
dilna.jpg
Dokončuju elektronickej ovladač na dřevěnou dráhu, foto bohužel není.
Postavil a upravil jsem si F40 Racing od Fly
F40 Racing.jpg
Upravil jsem F40 Igol na F40 Cup v rámci Moravské ligy
F40 Igol.jpg
Upravil jsem si BMW LMR od Carrery
BMW.jpg
...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět