Stránka 1 z 1

SW na plánování okruhu

Napsal: 30 bře 2017, 14:11
od Yarin
Zdravím Vás, pořídil jsem docela dost dílů Ninco a skoro v celém sortimentu - tři poloměry zatáček atd. Stavění pokus / omyl je řešení, ale není to ono. Faro na své díly má editor tratí a to maká jak má a Ninco mělo také něco takového, ale zakoupil jsem v Pama hobby a je to vráceno jako nefunkční - údajně jenom vyvinuto pro OS W Vista :o Nevíte někdo o nějakém dostupném editoru právě kde by šlo nastavit díly Ninco. Udělal jsem si provizorně něco v Corelu a skládam tvary k sobě (živím se grafikou), ale není to pořád ono obzvláště když mi chce pomáhat "tvořit" desetiletý vnuk. Předem díky za typy a nebo vyvedení z omylu. Jarda

Re: SW na plánování okruhu

Napsal: 30 bře 2017, 16:39
od Bastacka
Koupil jsi Trackmap plus -ninco(díval jsem se do obchodu)
Co jsem dohledal na netu ,jde to nainstalovat třeba i pod win7,ale před samotnou instalací,musíš nainstalovat" Microsoft Visual basic runtime 5".

Re: SW na plánování okruhu

Napsal: 30 bře 2017, 16:42
od Bastacka
Jinak co se týká software pro Ninco koukni tady

http://slotcarillustrated.com/portal/fo ... hp?t=70951

Re: SW na plánování okruhu

Napsal: 30 bře 2017, 20:21
od Yarin
Trackmap to asi bylo, ale nevím zda plus. Mám na všech počítadlech desítky a v Pama Hobby mi řekli, že vývoj SW byl ukončen cca před deseti lety :(

Re: SW na plánování okruhu

Napsal: 30 bře 2017, 20:35
od Yarin
Bastacka - tak to moc díky - narychlo jsem večer při zpracovávání daňového přiznání :lol: "poklikal" a ono to asi funguje - navolím Ninco a v liště jsou díly. S vnukem vyzkoušíme a určitě alespoň "nástřel" bude na monitoru - moc díky.

Re: SW na plánování okruhu

Napsal: 21 dub 2017, 20:08
od Yarin
Zdravím Vás, prosím o radu ohledně SW na plánování dráhy. Zkusil jsem Track Power - super, jednoduchý - má ale stažená verze chybu - je to demo a jde pouze přidat na plochu 20 dílů. Podle informací na webu by cena mohla být do pěti kilča a to bych klidně dal, protože je lepší si chvilku hrát v počítadle a mít tak trochu jistotu výsledku, než se hrbit a skládat díly a potom bourat. Obzvláště u Ninco když mám tři poloměry zatáček, tak se mi blbě odhaduje kde se díly setkají - určitě znáte :D . Nemáte někdo informaci o tom kde by se dal zmíněný SW koupit? Zkusil jsem pár zdrojů, ale zatím žádná odezva. Vyzkoušel jsem i Slotman, ale tam je to asi to samé a ještě mi jde nainstalovat pouze díly na Carera, tak jsem ani nezkoušel zda je to Demo verze. Předem díky za info, pokud máte nějaký typ.

Re: SW na plánování okruhu

Napsal: 22 dub 2017, 07:11
od model
Mám dráhu Faro, tak tam je možno si plánovač otevřít a dráhu si postavit. Jako architekt používám pro svoji
práci grafické programy, ale pro takové první nahození schématu dráhy se mi osvědčil tzv. paperCAD.
Ze silnější papírové lepenky jsem si vystřihl v měřítku 1:20 jednotlivé díly a ty si skládal na stole.
Jednotlivé varianty jsem si ofotil a stáhl do počítače.
Určitě máte doma kružítko a pravítko a ostré nůžky. Vyzkoušejte.

Re: SW na plánování okruhu

Napsal: 22 dub 2017, 08:30
od Bastacka
Yarin: po obědě budu doma z práce a něco vyzkouším ,pak písnu.

Re: SW na plánování okruhu

Napsal: 22 dub 2017, 15:36
od Bastacka
Trackpower- poslední verze 1.7.1,program nejde koupit ,vyvojář nekomunikuje.
Sice seženeš na netu instalator full verze i password na spuštění instalatoru,ale pak chce heslo samotný exe soubor na spuštění programu.

Vyzkoušej Ultimate racer http://www.uracerweb.org/

Re: SW na plánování okruhu

Napsal: 23 dub 2017, 22:29
od Yarin
Bastacka - Zdravím a děkuji, Racer 30 na plánování dráhy opravdu funguje. Dokonce v Demo verzi má omezení pouze takové, že nejdou dráhy ukládat, ale stáhnout jako obrázek ano. Má velmi dobrou funkci a sice, že se zadají díly co jsou k dispoziciu a sumář ukazuje kolik jich máš ještě k dispozici. V pondělí vyřeším platbu na paypal (moje karta to asi neumí :-( ). Ta nejlepší verze je do pěti kilča a to si myslím není zase tak zlý. Program totiž asi i umí v součinnosti s čidlem na dráze organizovat a měřit závody - což by bylo asi další krok. Ještě jednou díky.