Vaše připomínky k fungování diskusního fóra

Pokec o všem, co se jinam nevešlo.

Re: Vaše připomínky k fungování diskusního fóra

Příspěvekod Jirka B » pon pro 30, 2013 5:58 pm

Otázka pro administrátory-zda by zde šlo založit nějakou část na fotografie-/album,fotogalerie, atd./,aby se nezaplácávala diskuse.
Jirka B

Příspěvekod Vítek » pon pro 30, 2013 9:46 pm

Každý uživatel DF má právo vložit do příspěvku přílohu ve formě obrázku. Je omezena velikost. A taky je na uživateli, jestli dá jednu nebo dvě ilustrační fotky a nebo jimi zaplevelí vlákno.
Vím na které fotky narážíš a taky nejsem s jejich zobrazením spokojený. Jsou načteny z externího úložiště (a pokud z něj zmizí, tak zmizí i z DF) a jsou opravdu zbytečně velké. Pracujeme na technické upravě, která takové vkládání - načítání znemožní.

Při zakládání DF jsme dali přednost pohodlnému vkládání z PC a nahrávání fotek na DF. A to z důvodu jejich dostupnosti i po delší době a z důvodu jejich pohodlné úpravy v PC.
Celé to vychází z předpokladu, že si uživatel dá malinko práce a obrázek upraví na požadovanou velikost. Sám jsem při vkládání článků o Astonu a Covettě přeukládal všechny fotky a myslím, že díky jejich velikosti s nimi není problém. Taky nemám rád pokud je fotka přes celý monitor a ve čtení doslova překáží.
Je zajímavé, že si lidé dají práci s nahráním fotky někam na úložiště a jejím linkováním, místo toho aby ji upravili a vložili z PC. :?:

Na druhou stranu nemáme zájem zakládat samostatnou galerii, nebo databázi, když je na internetu k dipozici nepřeberné množství úložišť obrázků. Stačí si vybrat. Takovým úložištím nejsme schopni a ani nebudeme konkurovat.

Myslím, že pokud si průměrně inteligentní člověk přečetl toto: http://www.autodraha-forum.cz/viewtopic.php?f=16&t=14, tak s vložením přílohy nemůže mít problém. ;)
KEEP CALM AND FOLLOW THE WHITE RABBIT
Vítek
Site Admin

Příspěvekod Koula » ned led 05, 2014 4:50 pm

...hlavně aby forum dlouho fungovalo!!
Koula

Příspěvekod tom59herder » ned úno 09, 2014 7:38 pm

Od administrátora Vítka jsem dostal soukromou zprávu a chtěl jsem na ni odpovědět. Systém mě k odpovědi nepustil s tím, že jsem málo aktivní na fóru a tak jsem na SZ nemohl odpovědět. Co dál ? ;)
tom59herder

Příspěvekod Petr L » ned úno 09, 2014 9:31 pm

Ahoj, tak na toto jsme doposud nenarazili, osobně jsem dostal několikrát SZ od právě registrovaných členů. Nechám to prověřit IT a uvidíme co s tím, do té doby prosím o trpělivost a shovívavost.

Díky

Petr L
Petr L
Site Admin

Příspěvekod Petr L » úte úno 18, 2014 8:52 pm

Tak blokování SZ pro nové členy je v základním nastavení a po pěti příspěvcích je možnost posílání SZ odblokována.
Jedná se o opatření proti spammerům a po konzultaci s IT zatím nebudeme tuto sice nepohodlnou, ale velmi účinnou pojistku rušit.

Děkujeme za pochopení

Petr
Petr L
Site Admin

Příspěvekod Petr L » čtv úno 20, 2014 12:21 am

Počet příspěvků jsem snížil na 3. ;)
Petr L
Site Admin

Příspěvekod Jirka B » stř bře 26, 2014 2:03 pm

Jen dotaz na admin.Když do článku zkopíruji odkaz,aby vás to hodilo přímo na uvedenou stránku,nejde mi to.Takže jen mně ,nebo je to tak schválně.Ze začátku mi to totiž šlo.Dík
Jirka B

Příspěvekod Petr L » stř bře 26, 2014 8:26 pm

Myslím, že odkazy fungují, problémy nastanou pouze pokud je v odkazu diakritika. Můžeš si to odzkoušet ;)

https://lh3.googleusercontent.com/-F6H4 ... -no/30.jpg
Petr L
Site Admin

Příspěvekod Vítek » sob bře 29, 2014 9:14 am

Nefunkční odkaz byl důsledkem chyby v zápisu uživatele.
Mezi odkazem a jakýmkoliv znakem musí zústat mezera. Jinak systém odkaz nepozná. Osobně doporučuji používat postup, kdy se po označení odkazu použije příkaz URL.
KEEP CALM AND FOLLOW THE WHITE RABBIT
Vítek
Site Admin

PředchozíDalší

Zpět na Obecná diskuse