Převody ITES se středovou vložkou a červíkem M2

Pokec o všem, co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1296
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Převody ITES se středovou vložkou a červíkem M2

#1 Příspěvek od model » 01 srp 2023, 18:53

Je to pochopitelně opět můj úlet, skeptik Honza jen mávne rukou, ale proč to nezkusit.
A když máte v rodině špičkového modeláře a k tomu špičkového strojaře, tak to šlo skoro samo. Středy jsou z duralu a pro maximální jednoduchost
jsem zvolil umístění opěrného kroužku dozadu na hladkou plochu převodu. Má hloubku 3 mm, aby tam vlezl červík M2 a moc netrčel.
Středy jsme vytočili pro osu 3,00 mm a pro osu 2,38 mm. U osy 3,00 mm jsme museli frézkou 4,00 mm projet stávající otvor v převodu,
což bylo dost riskantní, protože se převod upínal přímo do sklíčidla. Chtělo by to pochopitelně kovové pouzdro, ale podařilo se.
Pro osu 2,38 mm jsme nechali stávající otvor a upravili trn tak, aby se dal v přesném svěráčku zatlačit do převodu.
Drží to tam i bez rádlování a lepidla, no pro závodění by to chtělo asi lepidlo, ale pro mé ježdění v pohodě.
Vytiskl jsem si přípravek na vrtání otvoru pro červíky, první pokus bez problémů, tak ještě zbylé 3 kusy a mám hotovo.
Poslední úpravou je zaoblení zadní hrany převodu pomocí lámacího nožíku a ruční brzdy a mám převod jako od profi výrobce.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1296
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Převody ITES se středovou vložkou a červíkem M2

#2 Příspěvek od model » 01 srp 2023, 19:15

Omlouvám se, mělo to být ruční brusky...

model
Příspěvky: 1296
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Převody ITES se středovou vložkou a červíkem M2

#3 Příspěvek od model » 03 srp 2023, 14:49

Tak jsem opět zpět s ukázkou osazení ITES převodu s vložkou a s ITES pastorkem do in-line motorového lože od Slot.itu.
Výhodou je to, že převod má středový kroužek vysunutý tak, že je tam nějaká desetina vůle od osy motorku, takže jsem
nemusel tisknout dorazový protikus.
Za pár korun tolik muziky...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1296
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Převody ITES se středovou vložkou a červíkem M2

#4 Příspěvek od model » 03 srp 2023, 19:04

Jen jsem vyměnil kola, aby to trochu vypadalo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Převody ITES se středovou vložkou a červíkem M2

#5 Příspěvek od HonzaS » 04 srp 2023, 12:35

hezké, slušný převod za pár korun - jen by to chtělo ještě dodělat červík skrz plast do duralové náby, aby se neprotáčel.

model
Příspěvky: 1296
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Převody ITES se středovou vložkou a červíkem M2

#6 Příspěvek od model » 04 srp 2023, 21:55

My jsme Honzo udělali průměr trnu o desetinu větší, jako je otvor v převodu a myslím si, že to zalisování
bylo opravdu na sílu, tak snad se převod neotočí. Než nějaký pokus o lepení, tak ten červík by byl to nejjednodušší řešení.
Uvidím až vyzkouším na dráze. Poslal jsem jeden upravený převod Mirkovi Kotíkovi, aby viděl výsledek,
pokud by se našel výrobce, který by to vyrobil za slušný peníz, tak by to hodně pomohlo.

HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Převody ITES se středovou vložkou a červíkem M2

#7 Příspěvek od HonzaS » 09 srp 2023, 12:06

Dělat malé přesné a hlavně levné výrobky se žádnému výrobci nevyplatí, ještě tak kdyby se jednalo o tisíce stejných kusů...
Tohle je typická garážovka - kdo chce, tak si to udělá sám nebo mu nějaký známý 2-3 kousky v rámci nějakého barteru vytočí. Všichni ostatní si koupí hotový převod od slot.it nebo podobného výrobce. Největší paradox je ten, že přesné SRC převody jsou podstatně levnější, než stejné pro komerčky.

Odpovědět