Motokára Ites - úprava podvozku

Pokec o všem, co se jinam nevešlo.
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Motokára Ites - úprava podvozku

#1 Příspěvek od model » 27 úno 2022, 12:01

Závodníci asi příspěvek přejdou s úsměvem, ale pro někoho to bude možná dobrá informace.
Když FARO vypustilo tento model na trh, tak si většina modelářů povzdychla, škoda, čekali jsem na Škodu 130 RS
a teď tady toto. Zaměření na děti a jejich rodiče je velmi potřebné, ale podle zkušeností prvních uživatelů byl problém, že to
moc dobře nejezdilo.
Podle mých informací si vzal tohle auto do parády Milan a jednoduchým vysunutím vodítka zlepšil jízdní vlastnosti natolik,
že na dráze ve Slaném si z toho udělali závody pro radost. Byl jsem požádán a v pátek jsem odeslal v obálce do Slaného vytištěné
poháry a stupně vítězů pro Igráčky ...
Dostal jsem stavebnici této motokáry, tak jsem zkusil jak to dopadne, když se provedou některé změny.
Vysunutí vodítka jsem udělal pomocí vložky, kterou jsem si vytiskl. Ta má trn, který se zasune do stávajícího otvoru pro vodítko
a vše se spojí šroubkem M2. Do stávajícího podvozku se pouze vyfrézuje půlkulatý otvor o průměru 20 mm. Další úpravou je nové křídlo.
Vím, že motokára měla předlohu skutečného vozidla, ale proč nezkusit něco jiného. Pochopitelně jsem použil stávající otvory v karoserii.
No a poslední krok byly nové polepy. Díky Honzovi, který mi poslal samolepící obtisky, jsem vytvořil toto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Motokára Ites - úprava podvozku

#2 Příspěvek od model » 27 úno 2022, 16:30

No není to milé ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
hydrostar
Příspěvky: 103
Registrován: 08 lis 2014, 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Motokára Ites - úprava podvozku

#3 Příspěvek od hydrostar » 27 úno 2022, 17:36

Není to milé. Je to boží :D
Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Motokára Ites - úprava podvozku

#4 Příspěvek od HonzaS » 28 úno 2022, 09:42

Já už jsem to psal kdysi, když se tato motokára objevila, že by bylo dobré u ní posunout vodítko a v rámci klubu si z toho udělat lokální srandazávody. Speciálně pro děti (a jak je vidět i pro dospělé) by to mohla být zajímavá alternativa. Karoserie je sice dost těžká a základní motor je pro dřevo pomalý, ale pro zábavu je to OK. A ne každý chce jezdit nějakou šílenou střelbu, což je koneckonců vidět i v minimálním počtu zájemců o standardní závody.
Ty poháry jsou igráčkovsky stylové a Milan má k nim ještě řadu dalších doplňků...

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Motokára Ites - úprava podvozku

#5 Příspěvek od model » 02 bře 2022, 18:11

No a já pokračuji v sysifovské práci zkusit nahodit zájem majitelů těchto motokár třeba tím, že si polepí karoserii
podle svých představ. Zkouším s grafikem připravit podklady pro polep v duchu série NASCAR, kde jsou vždy nádherná čísla se stíny, výrazná loga
nebo nápisy. Zatím jsem z toho co mi poslal Honza zkusil polepit tentokrát zelenou variantu no a také to jde. Mám tam další variantu zadního křídla,
je tentokrát subtilnější a vypadá dobře.
Ještě k jízdním vlastnostem motokáry s vysunutým a původním vodítkem. Není tam velký rozdíl, po několika okruzích si vyladíte prací s ovladačem
a auto jede slušně. U vysunutého vodítka se zvětší poloměr otáčení a tím vzniká výhoda lepšího driftování. V podvozku jsou otvory pro 4 magnety o průměru 4 mm.
Když jsem je tam zasunul všechny čtyři, vznikl problém v tom, že se mírně odlehčil předek a hrozilo, že vodítko vyskočí z drážky. Stačilo by dovážit přední část, ale to je pro modeláře,
zákazník, který si auto koupí, tak to nechá asi tak. Pokud se jedná o umístění magnetů, je lépe je dát do krajních šachet, protože lépe zabírají v zatáčkách.
V každém případě i s tím základním motorkem se hezky jede a má to jednu obrovskou výhodu, že je to opravdu odolné auto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Motokára Ites - úprava podvozku

#6 Příspěvek od model » 09 bře 2022, 06:56

Možná by mohlo zní nové vlákno jak oživit motokáru, ale nechám to tak. Motokára si žije svým životem, kdo si ji koupil a je jen trochu modelář, určitě si ji doladil a kolegové ve Slaném ji vzali také
na milost a hezky s ní závodí.
No a já si jen tak z legrace nakreslil a vytiskl několik doplňků a jen tak z legrace posadil do kokpitu pilota z LEGA. Tímto panáčkem jsem změnil proporce celého auta, takže z motokáry s velkým panáčkem
je jakýsi spyder a s doplňky, jako je zadní křídlo, zpětná zrcátka a ochranný rám a nové polepy se z toho stalo docela povedené dráhové auto. Pokud si to chcete vyzkoušet, stačí vytáhnout figurku, stáhnout
volant a posadit tam nového pilota na oboustrannou lepící pásku. Pokud budete mít zájem o doplňky, ozvěte se.
Hezký den.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Motokára Ites - úprava podvozku

#7 Příspěvek od model » 19 bře 2022, 15:21

Chci dát poslední příspěvek k úpravě motokáry. Drobná úprava byla výsledkem ježdění mých vnuků na dráze.
Posunuté vodítko fajn, ale magnety jako by nebyly. je to proto, že 4 otvory jsou zúženy přepážkou o kterou se zarazí magnety.
No a právě tloušťka této zarážky limituje snížení polohy magnetů do optimální polohy..
Stačí magnety vyjmout, vrtákem průměr 4 mm v ruce projet otvory a magnety natlačit zpět aby lícovaly ze spodní části s obrubou kolem otvorů.
Nechal jsem 4 magnety, přece je karoserie dost široká i těžká, takže hezky drží v zatáčkách, ale nelepí.
Tím se i zvýrazní výhoda posunutí vodítka, protože poloměr otáčení se zvětší a lépe se reguluje projezd.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Motokára Ites - úprava podvozku

#8 Příspěvek od model » 21 dub 2022, 15:56

Stáhnul jsem si z Pinterestu podklad z Nascaru, chvíli čekal, než mi grafik upravil rozměry a toto je výsledek.
Přidal jsem tam trubky od karburátorů, aby to "vypadalo" a mám další motokáru do týmu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Motokára Ites - úprava podvozku

#9 Příspěvek od HonzaS » 22 dub 2022, 11:44

6 válců, není to trochu málo Antone Pavloviči? Povzdech ale Cimrman...

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Motokára Ites - úprava podvozku

#10 Příspěvek od model » 22 dub 2022, 14:59

Máš pravdu Jane Cimrmanoviči, ale nemám víc těch nátrubků. Zkusím pohledat, alespoň osm by jich mělo být.
Příště se polepším.

Odpovědět