3D modelace nejen pro "seniory"

Pokec o všem, co se jinam nevešlo.
Zpráva
Autor
tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: 3D modelace nejen pro "seniory"

#21 Příspěvek od tom59herder » 16 led 2021, 16:49

Přehlédnul jsem informaci, že jsi se pokoušel o import z Corel CAD. V tom Ti nejsem schopen poradit, protože v něm nedělám a je v něm hodně odlišná práce než je v Corelu Draw. To je opravdu jednodušší se začít učit v DSM nebo dokonce ve FreeCADu. Jednodušší je to pro lidi, kteří mají zkušenosti z AutoCADu. Dnešní parametrické modeláře mají jinou filosofii práce než klasické CAD 2 dimensionální programy. Ještě tedy dokončím poslední lekci ve SketchUpu (teď budu celý týden doma, protože manželka je Covid pozitivní a tak jsem v karanténě) kde budu modelovat jednoduchý podvozek pro jedno své starší autíčko - musím zaúkolovat děti z kroužků. Pak, když ucítím zájem, začnu vytvářet návody k DSM (doufám, že mne bude doplňovat Pavel, který v něm dělá delší dobu a jehož modely můžete vidět na fóru)

jarek102
Příspěvky: 15
Registrován: 03 led 2021, 18:29
Bydliště: Bělov okr.Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: 3D modelace nejen pro "seniory"

#22 Příspěvek od jarek102 » 16 led 2021, 17:31

Tome, import z corel dravu do DSM mi nešel, jak jsi psal, jen obrázek. Corel cad mi cdr-ka z drawu naimportuje vlastně otevře. s tím nemám problém,
jen se ten program musím naučit, protože se mi zdá že jinak corel cad a corel draw si nejsou moc podobné. Myslel jsem jestli by nebyla cesta, jak
dostat dxf-ko do DSM přes DesignSpark PCB 9.0. Já už to řešit nemusím, ale někomu by se to mohlo hodit.

Odpovědět