MK Púchov - stavebnica auta SRC 1:32 - žiacka kategória GT-Ž

Odpovědět
Zpráva
Autor
MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: MK Púchov - stavebnica auta SRC 1:32 - žiacka kategória

#11 Příspěvek od MAXI-PU » 12 srp 2017, 18:03

Keď je všetko nahrubo vybrúsené, vybrúsim model zvnútra hlavne tam, kde budú sklá okien, sa musia steny stenšiť. Ja na to používam takzvanú guličku - foto 007. No a na konečné a presné dobrúsenie použijem tenké pilníčky rôznych profilov foto 008.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

IvanP
Příspěvky: 85
Registrován: 28 úno 2014, 15:01

Re: MK Púchov - stavebnica auta SRC 1:32 - žiacka kategória

#12 Příspěvek od IvanP » 12 srp 2017, 19:18

V prodejnách "Levné knihy" je k dostání hračka závodního automobilu za pouhých 99 korun.
Nevím, jak na Slovensku.
Domnívám se, že karosérie z této hračky by odpovídala vašim pravidlům.
Rozchod náprav je 96mm, šířka karosérie 68mm. Hračka má pěkný kokpit.
V autu jsou svítící přední světla. Karosérie je i v barvě bílé.
P8120051f.JPG
P8120052f.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

ALSracing
Příspěvky: 3
Registrován: 12 říj 2014, 11:28

Re: MK Púchov - stavebnica auta SRC 1:32 - žiacka kategória

#13 Příspěvek od ALSracing » 12 srp 2017, 20:19

Teda Martine jak tam dostaneš kolo 37-38 zubů jsem fakt zvědavej když 27-28 je skoro tak velký jako kola ? ;)
korunové kolo01-500.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
marty.dutch
Příspěvky: 168
Registrován: 08 úno 2014, 15:54

Re: MK Púchov - stavebnica auta SRC 1:32 - žiacka kategória

#14 Příspěvek od marty.dutch » 13 srp 2017, 00:18

Luďku hele Martin se pouze překlepl , to je přeci úplně jasné , když se podívám na převod od Slot it , že žlutý je standart v jakémkoli voze od Slot it a je to tudíž převod s 28 zuby.
Takže dle sortimentu firmy je max. 30 zubů pro in line.
Martin to napsal, jako kdyby tam byl sidewinder , ale určitě to nebylo úmyslně.

ALSracing
Příspěvky: 3
Registrován: 12 říj 2014, 11:28

Re: MK Púchov - stavebnica auta SRC 1:32 - žiacka kategória

#15 Příspěvek od ALSracing » 13 srp 2017, 01:00

Vždyť je tam smajlík ... je mi jasný, že je to překlep, ale ber v úvahu, že ty pravidla jsou třeba taky pro děti, kterejm to tak jasný jako nám bejt nemusí.

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: MK Púchov - stavebnica auta SRC 1:32 - žiacka kategória

#16 Příspěvek od MAXI-PU » 13 srp 2017, 04:24

Chybička se vloudila, ospravedlňujem sa. :) Ďakujem za upozornenie, už som to v pravidlách upravil. Tie autá mám postavené už dlhšiu dobu, testujem v nich podvozky, až do súčasnej verzie - poradové číslo 09. V jednom mám 28 zubový ( Slotit žltý) a v druhom 27 zubový (Slotit čierny). Môžem povedať že auta jazdia nádherne. Na posledných pretekoch u nás sme s autami skúšobne jazdili kategóriu GT áut mimo poradia a jeden pre poruchu odstúpil - bola to testovacia verzia č.05 - bola tam konštrukčná chyba ktorú sme už odstránili a s druhým modelom som bol v druhý.
Čo sa týka hračiek - u nás nič podobné nie je, alebo som na to ešte nenarazil, možno by bolo zaujímavé si to vyskúšať aj keď rozmerovo je väčšie ako bežné autá v 1:32 - tie majú maximálnu šírku 63 - 64 mm, ale náš prvotný cieľ nie je mať kúpené autíčko, ale pripraviť ďeťom do automodelárskeho krúžku tvorivý - kreatívny program, ktorý im umožní vyskúšať si prvotné modelárske zručnosti - brúsenie, tmelenie, lakovanie, tvorba a aplikácia decálov, súčasťou programu je aj tvorba karosérie - laminovanie a pri skladaní podvozku by mali pochopiť konštrukčné riešenia a dôvody usporiadania jednotlivých komponentov. Počas behu budú mať deti aj ukážku práce s 3D tlačiarňou - ktorú nám urobí http://www.matostudio.eu/" ktorý nám robil aj podvozky.
Na fotkách sú autá - na drevenej dráhe v Revúcej, na autodráhe Carrera v Martine a u nás na dráhe Ites.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: MK Púchov - stavebnica auta SRC 1:32 - žiacka kategória

#17 Příspěvek od MAXI-PU » 13 srp 2017, 20:20

Karosérie prebrúsim veľmi jemným brúsnym papierom, ak sú tam nejaké dierky a iné povrchové problémy tieto pretmelím jemným tmelom body fine foto 009, znovu prebrúsim a potom karosériu nastriekam bielou základnou farbou, ešte raz skontrolujem povrch a potom strieknem vrchnou farbou - všetko používam od jedného výrobcu - v tomto prípade Motip. Farby použijem také ako mám pripravené decály.
foto 010 a 011.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: MK Púchov - stavebnica auta SRC 1:32 - žiacka kategória

#18 Příspěvek od marcus007 » 13 srp 2017, 21:23

dobrý večer všem,výborný počin..pane maxipu...fakt dobrý....vyřešili jste tím i cenu a navíc je tam ta rukodělná práce.....žijeme v době kdy náctiletí a mladší neumí ani zatlouct hřebík....nežijí bez smatfonu,tabletu,pc facebooku..je to fakt smutné...já si vspomínám na sebe kdy jsem se patlal s prvními dvasedmdesátkami a lepil papirovky s abc herkulesem...v knihovně jsem sledoval letite výtisky časopisu modelář...a první kropužek byl s raketovými modeláři..potom i jiné...Mě ale ovládly auta..jak rc tak nyní i dráhové...přeji vám ůspěch!! marek-marcus007

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: MK Púchov - stavebnica auta SRC 1:32 - žiacka kategória

#19 Příspěvek od MAXI-PU » 14 srp 2017, 14:57

Ďakujem Vám, mnoho z nás tak začínalo a možno sa k tým papierákom niekedy vrátim a niečo s deťmi v krúžku vyskúšame. Čo sa týka ceny tejto stavebnice - nepatrí medzi najlacnejšie - stačí si spočítať ceny komponentov a vyjde Vám cena hotového priemerného modelu Slotit - lenže v tomto prípade nejde o cenu. Cena je len súčet jednotlivých dielov ktorá je taká, aké sú ceny týchto dielov. My tu však prezentujeme hodnotu tej stavebnice a tá je tak vysoká, na akú si to cenia tí ktorí veria, že tento projekt má zmysel. My veríme, že tento projekt posunie detí niekam vpred a preto sme do toho investovali svoje peniaze bez záruky, že sa nám niekedy fyzicky vrátia. Zárukou pre nás budú deti ktoré budú radi s týmito modelmi jazdiť a budú sa radi vracať do klubu a na dráhu tak, ako som sa ja rád vracal pred 45 rokmi na autodráhu v Košiciach a ako sa teším z modelov ktoré som v tej ďalekej minulosti staval. Budem rád, keď bude história dráhového modelárstva pokračovať a nájde sa niekto, kto v tom bude pokračovať:
http://maxi-pu.rajce.idnes.cz/2012.04.0 ... C_drahove/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

kael
Příspěvky: 487
Registrován: 04 led 2014, 21:30

Re: MK Púchov - stavebnica auta SRC 1:32 - žiacka kategória

#20 Příspěvek od kael » 14 srp 2017, 17:16

Maxi, história perfektná, vidím, že si ju doplnil.

Odpovědět