Závody maket 1:24 Igualada - Španělsko

Odpovědět
Zpráva
Autor
Vítek

Závody maket 1:24 Igualada - Španělsko

#1 Příspěvek od Vítek » 19 zář 2015, 20:59

Protože nejsem schopen prakticky nic udělat, rozhodl jsem se aspoň přidat pár fotek ze závodu maket 1:24, který tento víkend probíhá ve španělském městě Igualada a pořádá ho místní Icar Indoor Slot Racing y RC.
Technická pravidla a ani formát závodu jsem nezjišťoval. Líbí se mi pěkně postavená auta a o ty jsem se s vámi chtěl podělit.

Fotografie jsou z FB stránky klubu a z FB Slotfabrik.

Dráha
003.jpg
Foto z depa, která napovídá s čím se jede
007.jpg
Startovní pole před závodem
001.jpg
A na konec novinka od Slotfabrik - Porsche 919 Hybrid v livery z 24h LeMans 2015
005.jpg
006.jpg
004.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka
Příspěvky: 93
Registrován: 02 led 2014, 21:15

Re: Závody maket 1:24 Igualada - Španělsko

#2 Příspěvek od Jirka » 20 zář 2015, 19:33

Makety pěkný ale ta dráha je super. :shock:

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Závody maket 1:24 Igualada - Španělsko

#3 Příspěvek od Jirka B » 21 zář 2015, 15:37

Moc pěkné- dráha i to Porsche.Líbilo by se mi i v 1/32.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Závody maket 1:24 Igualada - Španělsko

#4 Příspěvek od HonzaS » 22 zář 2015, 08:14

Makety jsou prostě makety, ale ta dráha je naprosto boží. Dnes, kdy počty závodníků trvale klesají prakticky ve všech kategoriích, mi přijde šestiproud jako optimální řešení. Díky menší šíři zabírá podstatně méně místa a přitom má větší možnosti modelace zatáček, efektivnější využití při malém počtu lidí, snazší nasazování (na vzdálenou drážku dosáhne i menší dítě) a také levnější stavbu.
Na dráze se minulý týden jela šestihodinovka LeMans, dle pravidel nejspíš podle německého vzoru (šroubovaná šasi typu plafit, stanovená min. váha aut, jednorázový motor SRP 40k). Zajímavá je účast A.O. Fola (žijícího trvale v Německu), který podniká v CNC obrábění kovů a karbonu. Je tvůrcem nádherných šasi a laminátových karoserií (vč. příslušných obtisků), které se od loňského roku prodávají i přes web pod firmou Slotfabrik. Přestože se jedná skutečně o technologicko-estetické skvosty za velmi slušné ceny (tedy na německé poměry :D ), jsou v Německu daleko oblíbenější jednodušší plafity, které prostě podle tamní jezdecké elity jedou lépe.

Odpovědět