Komercni zavody auticek

Odpovědět
Zpráva
Autor
stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Komercni zavody auticek

#1 Příspěvek od stembas » 26 led 2022, 19:35

Ahoj,
pratele komercnich auticek hlavne z Moravy. Proslycha se, ze se zde udajne nabizi usporadni zavodu Komercnich auticek. Pisu to zde proto, aby se vedelo jaky to bude mit ohlas mezi Automodelari Komercnich auticek, a jestli by o to byl zajem. Zadne zavzne prihlasky, nic podobneho, pouze aby se zde vyjadrili modelati, kteri by neco takoveho privitaly. Takto "mala" skulpna "komerckaru" co je zde na Morave (a okoli) se spatne oslovuje, a kazdy ceka co napise ten druhy apd ? Proto by bylo vhodnejsi aby se modelari kteri maji zajem se zavodu ucastnit zde napsali SVUJ NAZOR, zda to ma smysl nebo nema, nebo se cast tesi, popripade nema duveru a podobne. Je to velika prilezitost jak se setkat, pozavodit si a hlavne si povykladat a predavat informace o tom co nas vsechny, dovolim si rict spojuje. Vyhlasit nejake zavody s urcenymi pravidly, muze spoustu modelaru odradit, a to tim ze kazdy by si treba pral tu svoji oblibenou kategorii, a kdyz tam nebude tak proste zavodit neprijede. Uz jednou jsem takovy "serial" zavodu zacal delat a celkem se darilo, ale skoncilo to uplnou prkotinou. Nebudu to zde rozvadet, to nema smysl a neni to ucel teto vyzvy. Proto zde pisu tuto zpravu, ze ma kazdy se moznost vyjadrit. Jak by si treba predstavoval aby zavody mely probihat. A prave zde se uvidi jake jsou nazory kdo ma zajem (aby bylo dost "zavodniku" min 10) Jsou mozna lide kteri se nechteji vyjadrit zde na Foru, nebo se nekde informovat, aby treba nemely ostudu, nebo se ztrapnily a podobne. O me at, si kazdy kdo toto cte a zna me, at si mysli treba i neco spatneho, ja to toleruji, pokud toto bude nejakym prinosem,pokud by lide prijeli a najednou zistili ze se podarila dobra vec, a meme zabavu a smysl proc stavet auticka.
Toto pisu ja Stembas a muzete se k tomu vyjadrit jakymkoliv rozhodnutim, jsem tolerantni a vim ze "100 povah - 100 nazoru" a proto by mela byt ta tolerance a ustupky od kazdeho. Prece je to nase spolecna zabava :) :P
TOTO BERU JAKO JEDNU Z VELKYCH PRILEZITOSTI JAK SE DA ZAVEST DEBATA :)
dekuji za Vase pohledy na toto oznameni, z duvodu upadajici teto Komercni kategorie auticek.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Komercni zavody auticek

#2 Příspěvek od stembas » 26 led 2022, 19:48

Jeste jsem zapomel upozornit ze se jedna o VELKE DREVENE AUTODRAHY !! ;)

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Komercni zavody auticek

#3 Příspěvek od Jirka B » 27 led 2022, 13:33

S tím souhlasím,je to varianta jak komerčky vrátit tam kam patří.V současné době se hodně mluví o kategorii GT3(PRO a AM) a k tomu nějaké doplňující kategorie. Tak se vyjadřujte !!!!

LiborEK
Příspěvky: 63
Registrován: 16 lis 2016, 11:51

Re: Komercni zavody auticek

#4 Příspěvek od LiborEK » 28 led 2022, 14:15

Ahoj, jsem pro vznik nějakých nových závodu komerček. Sám jezdím na závody do Zubří a Púchova, plastové dráhy. A na dřevě už jsem také byl: Revuca, Tlumačov, Polanka. Vaše setkání a závody by měli být kde, na jaké autodraze?

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Komercni zavody auticek

#5 Příspěvek od stembas » 28 led 2022, 14:35

Nejsem organizotorem a ni nepisu pravidla, Pokud neco bude doufam ze se to vsichni dozvime vcas. Zde je to pouze jakasi "STMELOVACKA" z me iniciatyvy, aby se organizator mel ceho hytnout, a lide aby se vyjadrily a nebaly se, kolik lidi je ochotno se do zavodu pustit. Protoze treba vubec nevi ze se takove zavody mohou poradat, a nemaji moznost si to zistit, tak jsem to napsal na foru.
To vsechno bude zrejme v reseni, a pokud organizatot neco vybere urcite to oznami.
BYLO BY NEJLEPSI KDYBY PORADATEL INFORMOVAL PRES TOTO FORUM !! napisu jim.
(V Revuci, Puchove a Zubri jsem take "zavodil")

LiboreEK, dekuji za prispevek Stembas

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Komercni zavody auticek

#6 Příspěvek od Jirka B » 28 led 2022, 17:54

Předpokládám,že by se to týkalo dřevěných drah.Problém je ,že jich na Moravě zas tolik není.A tam kde jsou,tak tam komerčky nikdo nejezdí,nebo jen minimální počet.Závody se dají jezdit pokud počet závodníků je min.12.A to je ten největší problém,proč to nefunguje.Vcelku dobře to funguje v Čechách,kde jsou dřevěné dráhy a není mezi nimi taková cestovní vzdálenost.Ono jet na závody(z Moravy) do Revuce a nebo Mostu je vcelku nákladné finančně i časově.Pokud je mi známo na Moravě by se to mohlo jezdit v Brně,Jihlavě,Polánce,Mar.Údolí,Klokočově.To zas nejsou tak velké vzdálenosti. Jen je potřeba přesvědčit dostatečný počet zájemců o tuto kategorii,což není zrovna jednoduché.Proto jsem kvitoval stembasův článek,aby se vyjádřili i další.A to se netýká jen závodníků z klubů,ale i těch co si hrají doma na domácích drahách.Aby jsme se sešli a pobavili se ježděním s našimi autíí.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Komercni zavody auticek

#7 Příspěvek od stembas » 28 led 2022, 21:13

JirkoB jsem Ti vdecny ze jsi se pripojil k PROPAGACI :) Zapomel jsi na drahu v Tlumacove.
Cituji " JE POTREBA PRESVEDCIT DOSTATECNY POCET ZAJEMCU " Jirko ja bych rekl, co jsem tak pocital ze by se dalo "sehnat" tak 15 lidi !!(jistych) VELIKY problem je (a to vsude), ze se lide nedokazi domluvit ?? :o :( Aby toto neodradilo dalsi.
Presne jak pise JirkaB, pokud mate zajem hlavni je se NEBAT PRIJIT !! to nejsou zadne profesionalni zavody, samozrejme se zavodi!! jedna se predevsim ale o zabavu. :) a novym lidem se urcite poradi co a jak, kdyz nebudou vedet. :)

LiborEK zde pise o zavodech v Puchove. Dodam zde svoji valstni skutecnost z Puchova, co se jen tak nekde nevidi!!! :o Tam maji plastovou 6ti proudou autodrahu Carrera, asi 2 roky. Predtim kdyz zacinali asi pred 5roky Tak si postavily drahu 4tyr-proudou z dilu ITES-IGLA. Proc to ale pisu. Kdyz zacali zavodit, sjizdelo se tam 12-13 zavodniku. Po dvou az trech letech bylo zavodniku 30!!!!! a tim padem museli sloucit dve kategori v jednu aby casove sthali !! A stale jim to funguje velice dobre. :o :)
Proc by zde nemohlo vzniknout neco podobneho ?? Moznosti zde jsou, nebat se a jen je vyuzit.
ano, COVID je zde prekazkou, ale i tak je treba nevzdavat to :)

LiborEK
Příspěvky: 63
Registrován: 16 lis 2016, 11:51

Re: Komercni zavody auticek

#8 Příspěvek od LiborEK » 28 led 2022, 22:29

Stará dráha ITES z Púchova je v Ostravě. Bohužel využití je minimální a tvrdě musím říct že o ni není už zájem. Poslední rok co znám Standu N. z Polanky tak chodíme na jeho dřevěnou Queen of Shadow. Dokonce jsme tam loni v říjnu uspořádali první závody Mosler Cup. Účast byla veliká a 19.2. bude další.
Máme i skupinu na FB: SRC POLANKA 🏁

Nová dráha v Púchově je úžasná, zažil jsem ten plný dům přes 30 závodníků , junioři, regionální televize. Bylo to náročné, ale dělají to tam moc dobře. I v Zubří se nás na posledních závodech sešlo 16 plus diváci, bohužel ze Slovenska jen jedno auto. Jindy i čtyři.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Komercni zavody auticek

#9 Příspěvek od stembas » 29 led 2022, 17:02

JirkoB a LiboreEK, vzhledem k tomu ze JirkaB je z Brna a LiborEK jezdi v Polance, tak mam na Vas DOTAZ. :o
Pred novym rokem jsem byl na "nocnim jezdeni" v Tlumacove. Tam prave probehla nejaka diskuze mezi kluby z Brna a Polanky o poradani nejakych zavodu. Melo je jednat o kategorie GT3am a GT3 pro. (snad Mosler) Jak toto dopadlo ? Udajne jste se nemohli shodnout na nejakych pravidlech ? Protoze v Polance se "zatim" jely ruzne kategorie, tak bych se chtel zeptat co v Polance Preferujete za kategorie ? A jestli mate zajem o zavody KOMERCEK ? A JirkyB jsem se chtel zeptat jak to vypada v Brne se zavodama ? Me bylo receno ze to zatim vazne protoze, se na Morave lide nedovedou domluvit :o
Ono se totiz asi malo komunikuje a to je velika chyba !!! Ja zatim nevim o nikom kdo by se "nechtel domluvit" !! A mluvil jsem s hodne lidma. Nazory byly ruzne, to ano, ale nikdo nerekl TOTO JEZDIT NEBUDU !!!

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Komercni zavody auticek

#10 Příspěvek od Jirka B » 30 led 2022, 14:01

Problém není v pravidlech,ty se dají upravit dle domluvy.Naši chlapi to zkoušeli domlouvat.Napřed to vypadalo dobře Že jako ano.A po nějaké době to odřekli,s tím ,že u nich to nikdo nejezdí.Tak nevím kde je zakopaný pes.

Odpovědět