Moravská liga 2016 - 1. závod Olomouc

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Luboš
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2013, 16:42

Re: Moravská liga 2016 - 1. závod Olomouc

#11 Příspěvek od Luboš » 28 dub 2016, 09:22

Není to tak jednoduché vymyslet termíny závodů, vzhledem k pracovním povinnostem některých závodníků ML a dalších důvodů, viz předchozí příspěvek. Nevím o žádném závodníkovi z ML, který by chtěl pravidelně jezdit závody Slotit. To, že některé závody byly zrušeny je o neochotě lidí. Proto také skončil Porsche Cup a s ML to také vypadá dost bledě. Přesně, jak to píše Honza. Jádro seriálu tvoří max. 7-8 lidí. Byl bych rád, kdyby sem napsali lidé, kteří si doma bastlí autíčka, proč nechcou jezdit na závody.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Moravská liga 2016 - 1. závod Olomouc

#12 Příspěvek od stembas » 28 dub 2016, 09:27

chlapi diky za sve názory. nevim jestli jsem tu debatu rozjel spravne, al e myslim si ze alespoň castecne se zde dozvídáme proc a jak funguji ruzne zavody, coz je také dobře pro pristi zavody a pro lidi kteří si mysli ze naplanovt kalendar je jednoducha věc.Nechci se vůbec zadnym zpusobem dotknout toho od koho mam informace ze byse chteli zúčastnit například obou serialu jez se jedou v jeden termin. Toto hlavne pisu proto ze jak zde jiz bylo psano ze zakladnu serialu tvori maly počet lidi a je tady dobře když by mohl prijet každý kdo mazajem.Myslim si ze zde meni zadna valka nikoho proti nikomu, mylim si ze kdo zde napise svůj názor by nemel byt hned kritizovan, protože "NAS" komeckaru je opravdu po skromnu, spise by to mělo vest ke sjednoceni.Proto bych chtěl požádat (v dobrem umyslu) zda by se mohli vyjadrit Ti kterých se tyka to ze ve stejny termin jsou dva zavody.Tedy lepe receno "vy prijedete k nam a na oplatku zase my k vam".Takova spoluprace muze vytvaret trvaly partnersky vztah a jakousi zaruku budoucnosti zavodu.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Moravská liga 2016 - 1. závod Olomouc

#13 Příspěvek od stembas » 28 dub 2016, 09:46

To Lubos, když byla posleni 2x2 hodin Brno bylo prihlaseno 5 tymu (i ja jsem byl prihlaseny) a závod byl pro malou ucast zrusen. Nemuzu mluvit za druhé ale z doslechu co vim, chtely prijet ještě dva tym ale zvolili ucast na serialu slot it tusim ze v Moste který byl ve stejny termin. Jestli to s Tebou někdo s tech ucastniku probiral nevim. Mozna ze stacilo 2x2 hodiny posunout o tyden -dva tydny a závod vy se mohl bez "problemu" odjet. Toto nenni kritika , spis jen dotaz proze neznam další okolnosti proc to tak bylo.
Ted me napada jedna věc: nebylo třeba lepsi obeslat konkretni kluby aby prisky potvrdily popřípadě napsaly omluvu nez cekat kdo se prihlasi a kdo ne do poslední chvile. Timto nemyslim ML ale například nejake delší zajimave zavody Jako například tenhle 2x2 který je podle me velice dobře vymysleny, a dále stanovit pevne kategorie aby se každý rok nemenily , autíčka by byly nachystane jen by se "oprasily" a jelo by se.

kael
Příspěvky: 487
Registrován: 04 led 2014, 21:30

Re: Moravská liga 2016 - 1. závod Olomouc

#14 Příspěvek od kael » 28 dub 2016, 09:59

ja by som napísal, len pár riadkov, v minulosti som chodieval /asi 7 rokov dozadu/ aj na ML aj na seriál Slot.it, ale posledné
roky asi dva- tri bola ML v termíne keď Slot.it, takže som na ML prestal chodiť, čo sa týka 2x2 hod. Brno, tam sme sa pri-
pravovali dva teamy, ale zase termín kolidoval so Slot.it a keďže sú to 10 pretekov do roka a pri neúčasti na preteku by sme
prišli o body do celkového hodnotenia, tak sme zase išli na Slot.it, áno je to škoda, že týchto pár pretekov jazdí iba niekoľko
súťažiacich a nie sú schopní sa nejako rozumne dohodnúť.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Moravská liga 2016 - 1. závod Olomouc

#15 Příspěvek od stembas » 28 dub 2016, 10:33

Velice moc deluji a vazim si prispevku který poslal KaeL. Zde je popsana situace toho proc jsou nektere zavody ruseny z nedostatku lidi.Verim ze toto prispeje k dalsimu zlepseni, organizovani, vztahu a dalších věci k tomu aby serialy mohly pokracovat v dobrem neli v lepsim svetle nez doposud a ze lide budou ochotni a spotesenim se znovu zúčastňovat atmosfery zavodu.
" VSECHNO JE JEN O KOMUNIKACI "

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Moravská liga 2016 - 1. závod Olomouc

#16 Příspěvek od stembas » 28 dub 2016, 12:04

nebylo by na skodu kdyby se zde vyjadrili i zastupci SRC Olomouc s jejich plany do budoucna ??

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Moravská liga 2016 - 1. závod Olomouc

#17 Příspěvek od HonzaS » 28 dub 2016, 14:14

Myslím, že se na věc díváš příliš zjednodušeně - zdaleka to není jen o té komunikaci. Na současných problémech slotracingu se podílí celá řada faktorů, počínaje obecným nedostatkem volného času, finančních prostředků jednotlivců, přes roztříštěnost a kolísavost zájmu lidí, konče mezilidskými vztahy a nejrůznějšími individuálními očekáváními a frustracemi. Prostě je nás čím dál tím méně, hádáme se, stárneme, pohodlníme a žijeme rodinné životy a závodění pro většinu z nás už také přestává být středobodem našeho vesmíru.
Nijak zvlášť nepomohlo ani zavedení přihlášek, protože většina lidí je bere dost na lehkou váhu. Není nic nenormálního, když z 20 přihlášených dorazí 12 lidí (a absentéři se nenamáhají ani zavolat. To byl důvod třeba zrušení Porsche Cupu - pokaždé se nejdřív přihlásilo kolem 18 lidí a z těch s blížícím závodem postupně odpadla až třetina. Ve chvíli, kdy se stav přiblížil 12, nastala u osmidrah kritická situace okolo nasazování. Na konci PC jsem se v předvečer závodu dozvěděl, že nás bude jen 11 a z toho jedno dítě a to byl přesně ten okamžik zlomu. Takže plány jsou jedna věc, realita druhá...

Mmch, ve stejné situaci jako komerčky jsou i některé seriály SRC - např. makety se díky nesmyslným a chaotickým opakovaným změnám pravidel i nepředvídatelným výsledkům přejímek dostaly do podobné situace. A to ani nemluvím o MČR Nascar, kde na počet účastníků stačí prsty jedné ruky.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Moravská liga 2016 - 1. závod Olomouc

#18 Příspěvek od stembas » 28 dub 2016, 14:32

myslim si ze se az tak zjednodusene nedivam. to co pisu tak je z vastni zkusenosti jak "absentéra" zavodu, tak z pohledu ze jsem se snazil i něco udelat pro dobro zavodu.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Moravská liga 2016 - 1. závod Olomouc

#19 Příspěvek od Jirka B » 28 dub 2016, 15:30

Taky trochu přisypu do mlýna.Když se podíváte co se vlastně jezdí.Dá se to v podstatě rozdělit na dvě skupiny.První skupinou jsou to různé regionální závody a druhá skupina je tzv.republiková a tou je slot it. Nevím přesně kolik závodů do roka má slot it,ale asi nejvíc.No a z tohoto důvodu si nejsem jist,zda by organizátoři závodů slot it byli ochotni a schopni konzultovat termíny závodů s ostatními.Je fakt,že to asi není úplně jednoduché.Ubývá závodníků,upadá zájem,velké vzdálenosti a s tím spojená finanční a časová zátěž.
Ale jak je napsáno výše ,jde hlavně o komunikaci.A pokud nebudeme komunikovat,bude nás jen ubývat.Myslím si,že pokud by byly podmínky(KOMUNIKACE),tak bychom nevymírali.

Bilas
Příspěvky: 10
Registrován: 18 kvě 2015, 19:49
Bydliště: Ostrava

Re: Moravská liga 2016 - 1. závod Olomouc

#20 Příspěvek od Bilas » 28 dub 2016, 16:09

To Luboš - jsem jeden z těch co doma bastlí autíčka a na závody nejezdí. Letos jsem se chtěl přihlásit do ML, ale ze zdravotních důvodů jsem to musel odložit. Chtěl bych napsat co jsem řešil jako zcela úplný potencionální nováček, který nemá k ježdění na dřevě žádné vybavení (Občas jezdím na Faru se známýma. Stavíme 2x do roka 16m 4-dráhy Faro s časomírou atd., schází se nás tak 12-15).
Z mé strany je to i dost o financích, takže:
- rozhodoval jsem se zda jezdit ML nebo Slot.it. Zvítězila ML, protože nejet za sezonu (jsem z Ostravy) 2x do Mostu a 1x do Bíliny znamená pro mě dvě nové auta. I když kategorie se mi více líbily u závodů Slot.it.
- pak třeba z pohledu nováčka nechápu proč se jezdí v závodním dni 5 kategorií. Proč nejsou třeba 3 kat. a nejezdí se každá 2x? Když nyní přijde nový člověk si to jen třeba vyzkoušet - s dvěma auty jede 2 závody. Kdyby byly kat. viz výše jel by 4 z. Zábava podle mě je stejná a není závislá na počtu kategorií.
- také mě zarazilo že v ML auto u kterého je nejvíce omezené dodatečné vylepšení je zároveň nejdražší. Pokud si to jako začátečník budu chtít vyzkoušet (a pro ty předpokládám je kat. s nejmenším možným "tuningem"), tak proč zrovna NSR?
- abych řekl pravdu, rozsah úprav v kat. komerček mě dost překvapil, myslel jsem, že bude více omezen a že se hlavně používá u vyšších kat SRC.
- shodných termínů ML a Slot.it jsem si také všiml, jako neinformovaný jsem si myslel, že seriály třeba bojují o lidi, nebo si to dělají naschvál. Vypadalo to fakt podivně. Jasně to ale vysvětlil HonzaS.
- možná by nebylo marné spojit jeden termín ML a Slot.it i s místem konání a jezdilo by se dohromady. Myslím, že 3 +- společné kategorie by se našli a závodníků by bylo hodně.
I když už jsem tady na fóru četl názor: "kdo na to nemá, tak ať nejezdí" můžou být u někoho náklady opravdu jako jeden z důvodů proč se závodů nezúčastní.
I když jsem byl již rozhodnutý že se do ML přihlásím (odloženo - nemoc), tak teď bohužel řeším zda z důvodu malé účasti závodníků, těch cca. dvanáct tisíc do toho investovat, nebo si za to postavit menší dřevěnou 3 drážku na chatě.
Chlapi prosím berte to jako názor člověka, který do toho absolutně nevidí.

Odpovědět