Hard+software pro řízení a počítání

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hard+software pro řízení a počítání

#21 Příspěvek od RUMOV » 19 bře 2015, 21:10

Tak po týdnu konečně hotovo...

Česká, :D a snad odladěná verze programu Light and Time je na světě!!! :D
Počítá to zatím jen dotykem drátů LPT portu,( hardware je ve fázi výstavby), ale po stránce softwarové to chodí jak z praku. :lol:

Program toho nabízí opravdu dost...:
až 6 drah pro jezdce, v závislosti na připojených sensorech. (LPT port, USB, RACE control, Carrera control unit, IO Warrior , simulace pomocí klávesnice)
volba závodu, čas nebo kola,
penalizaci předčasného startu, 5 možností,
nastavení konce závodu (jeden nebo oba jezdci),
10 možností startovních světel,
tankování, buď zastavením na sensoru, nebo mezi sensory,
započítat nebo nezapočítat kolo při tankování,
zadat svou spotřebu, varování při docházejícím palivu, čekání před tankováním,
vypnout časomíru, popř, startovní světla,
možnost skládání jezdců do šampionátu, automatické rozjíždky,
počítání modelové a skutečné rychlosti aut,
vytvořit si seznam jezdců a vozidel i se svými obrázky,
vložení svých vlastních zvuků do programu a jejich přiřazení události,
editace časů a výsledků,
a barevné nastavení snad úplně všeho...

Jediné, co se mi nepodařilo přeložit, je nastavení počítání rychlostí, text nebyl a po komunikaci s tvůrcem a "vniknutí" do programu, jsem ho stejně nezískal. :twisted:
Takže to jediné je v němčině, ale dá se to ale vydedukovat.

A pro toho kdo by ještě váhal, jsem připravil malou "mediální masáž", kterou najdete zde... :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=PlHIvHi2Ti4

Stránky tvůrce najdete zde...za jeho práci mu patří velký dík... :ugeek:
http://www.light-and-time.de/LT_WP/
program je ve verzi 1.64, a lze ho stáhnou zcela free.
ostatně i tyto hodně dobré stránky, jsou jeho...
http://www.go143.de/ :idea:

Pro případné zájemce, pošlu češtinu a ini soubory, popřípadě složku s obrázky, a zvuky, které jsem vytáhl z jiných programů a netu.

Ačkoli jsem testoval vše nejméně 1000krát, může se samozřejmě stát, že se chybička vloudí, (nejsem programátor, jen takový drobný štoural), budu rád, pokud dáte vědět, a pokud budu umět opravím.

Tankování s Light & Time v češtině zdar.....
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Hard+software pro řízení a počítání

#22 Příspěvek od Petr L » 19 bře 2015, 22:21

Člověče ty tedy nezahálíš !

harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Re: Hard+software pro řízení a počítání

#23 Příspěvek od harry » 20 bře 2015, 09:12

To teda veru nezahálí.

Spávaš Rumove Ty niekedy vobec?

Len jedno upozornenie Rumove.Ked pojdeš niekedy z roboty a uvidíš pred Tvojim bytom kufre,tak vedz,že to sa k Vám nikto práve nepristahoval.Skor naopak. :D

Ale robota velmi dobrá,načo sa ja tu na nete prehrabávam kopami informácií,stačí počkat na Rumova,a problém vyriešený.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Hard+software pro řízení a počítání

#24 Příspěvek od Petr L » 20 bře 2015, 16:07

V rámci šetření času, až přijde po fázi testování spojováním drátů čas na řešení snímání v dráze, tak se možná bude hodit co jsem "ulepil" když stavěl dráhu Ivan - HWS. Běhá to s Lap Timer 2000, takže takže printer port a je to tak jednoduché, že stačí umět pájet :-)
merení prototyp.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hard+software pro řízení a počítání

#25 Příspěvek od RUMOV » 20 bře 2015, 18:41

Petře děkuji,
už jsem koukal po nějakých IR diodách a IR snímačích, bohužel to musím dělat dioda v drážce nebo vedle - přijímač nad ní, nechci se moc vrtat v dráze.
Mělo by to chodit, Tvůj plánek který jsi tu věšel před rokem byl samozřejmě základem... :D
V budoucnu mě čeká ještě vyrobit externí chaoss tlačítka, semafor, a taky vypínání napětí přes program, (to proto aby mě smradi neporáželi). :lol:
IR dioda i snímač má svůj max proud, takže to bude chtít nějaký odpor, zatím před spaním čtu jejich datasheety. :lol:

Na tomto fóru je pěkné to, že když si zpětně přečtu své příspěvky v tomto vlákně, vidím, že když se chce, i tupoun pochopí... :roll:

Jinak poslední zpráva o překladu...
před chvílí jsem posílat Joeovi, z Light and Time překlad s manuálem a nové složky jezdců, aut a nových zvuků.
Nevím co s tím překladač udělal, ale pokud to přeluští, :lol: psal, že by to chtěl pověsit na své stránky k volnému stažení.
Takže kdo bude mít zájem, mělo by to tam zakrátko viset.
přímo zde http://www.light-and-time.de/LT_WP/

To Harry...
Kufry před bytem zatím nejsou, pořád se s tím mým tlustým kamarádem ještě domluvím. :lol: :lol:

A ještě malá technická k tomu videu na trubce, jelikož mi to opět nechtělo spolknout hudební podmalbu od AC/DC pro Vítka,(prý nějaká práva či co) :D musel jsem spáchat svojí vlastní muziku v Magic Music makeru... :twisted:

Po autodráze další pěkná hračka...
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Hard+software pro řízení a počítání

#26 Příspěvek od Petr L » 20 bře 2015, 19:44

No vidíš, už mi to vyšumělo z hlavy, že jsem to tady věšel, no alespoň je to komplet, schema i foto :-)
Jo ještě jsem to použil na jiné dráze a tam jsem využil počítadlo Carrera a napojil se na ty kontakty v drážce :-)
go.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
vwenca
Příspěvky: 34
Registrován: 28 říj 2014, 21:27
Bydliště: Praha

Re: Hard+software pro řízení a počítání

#27 Příspěvek od vwenca » 20 bře 2015, 20:44

Teda smekám před Tvou skvělou prací RUMOVe to je opravdu paráda. :!:

Ještě mám dotaz to je ta zrzavá tekutina takový životabudič? :lol: To je fakt neuvěřitelný jakým tempem vše stíháš dokončovat, ale fakt dobrá práce.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hard+software pro řízení a počítání

#28 Příspěvek od RUMOV » 22 bře 2015, 19:46

Co se týká té zrzavé tekutiny, nevím, vycházím pouze z toho, co se píše na reklamních bilboardech na Rumoringu.. :lol:

Zatáčka Rumovka, ostrá pravá, padák dolů...bilboard vlevo... :)
IMAG2167.jpg
A pro toho, kdo by to v tom kvaltu nepřečetl, tady je detail... :D
idiot.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Re: Hard+software pro řízení a počítání

#29 Příspěvek od harry » 22 bře 2015, 21:11

A zas reklama.Vítka aj prekotí. :)

Rumove,začínajú sa objavovat prvé videá a správy s novým SCX systémom WOS.Zatial to vyzerá na diodu v aute a prijímači v dráhe.Napravo v aute.Na meranie času.

To len aby si vedel.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hard+software pro řízení a počítání

#30 Příspěvek od RUMOV » 25 čer 2015, 19:17

Tak, jelikož Joe vydal mírně poladěnou verzi Light and Time ve verzi 1.70, kterou si můžete stáhnout zcela zdarma zde...
http://www.light-and-time.de/LT_WP/?page_id=60

neváhal jsem, a mrknul na to, zda v anglickém překladu nezapomněl i na překlad rychlostí, (skutečných i modelových), které v mém původním překladu nebyly.

Sice tam nějaký alternativní text dal, ale opět dost zpřeházel řádky, (ale důležité je, že tam alespoň byly)... :idea:

Po dvou dnech laborování a "ajťáckým" naléváním se rumem, konečně CELÝ program komunikuje v češtině!!!
Pokud by někdo chtěl nový, aktualizovaný, program v cz testnout, rád mu ho pošlu, případně ho lze stáhnou z odkazu výše a aktualizovanou češtinu mu dodám.

Z Joeových stránek si lze stáhnout též jiné zvukové schéma, skiny jezdců, či obrázky aut, které jsem do programu nacpal, to už je ale věc každého soudruha... :lol:

A na závěr jen malý nápad a tip...
jelikož jsem začal dělat na startovací rampě, která funguje v závislosti na impulsech z LPT portu, právě v kooperaci s tímto programem, vřele doporučuji všem, kteří by na svém okruhu chtěli mít reálná startovací světla.
Není to ale práce vhodná pro neurotiky a lidičky kteří se nekamarádí s pájkou, protože nacpat 33 ledek,40 odporů, a 5 tranzistorů do malé krabičky je chvílemi dost frustrující... :D
Pokud bude zájem, mohu sem dát celý postup. :lol:
IMAG4326.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Odpovědět