Hard+software pro řízení a počítání

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hard+software pro řízení a počítání

#11 Příspěvek od RUMOV » 26 úno 2014, 22:22

Děkuji za upozornění..
Já zatím zkoušel asi tak pět dalších...
AUTOBAHN
http://www.autobahn.benekedata.de/index.htm

a zde je asi milion dalších
http://matthias-nutt.no-limit.de/slot/

jejich názvy sem dávám jen proto aby v tom byl ještě větší chaos... :)
SlotMan
Bepfe Rennbahn manažer
SlotCarRacingMeter
Racecontrol
T-Bird
Autobahn
Dan Mosgards LeMans a 4Lane Software
Keven pracuje na 6 pruhu lap counter software
Xlap (pro Linux)
Slot závodní Software (ve španělštině)
SlotPro2000
DS200
SlotRace manažer
PC Lap Counter
Závod tracker
Jednoduché závora Timing System
Hometrack
Split Second
Yarker Memorial Raceway
Gonzalez řízení Race System
4 Lane
Tom Wenturas Software
Trackmate
Virtual Race System
Caru
SCTv2
Fangio
Daly SRT
Lap časovače 2000
SlotMaster
Lanemaster

začíná mě z toho už trochu bolet hlava a co mě štve nejvíc je ta němčina, které nerozumím ani prd...kdyby tak byla alespoň angličtina...
Na starém foru jsem našel že někdo dělal překlad slotmana verzi 6.0.8, odkaz na češtinu však nefunguje, takže jsem opět na začátku..
Nová verze slotmana potřebuje mít externí krabičku za peníze, takže tudy asi ne..
Spoléhám na Marka že něco pošle a pokusím se s ním nějak domluvit..
Zatím jsem si hrál i s pc lap counterem, je v češtině a fakt mi připadá nejjednoduší, ačkoliv má omezení.

Nevzdávám se, musím dělat o víkendu ovládání výhybek, takže přesně dle Járy Cimrmana dělám krok stranou abych se vrátil z jiné strany.. :geek:
Děkuji za zájem a podporu...

RUMOV

RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hard+software pro řízení a počítání

#12 Příspěvek od RUMOV » 05 bře 2014, 23:40

Dobrý den všem, co by rádi počítali a tankovali...a třeba úplně nejlépe v češtině...a zadarmo... ;)
Při svém putování internetem jsem narazil na další program.
Joe light and time
stránky jsou zde:
http://www.light-and-time.de/index.php?id=63
sice v základu v němčině, po stažení a nakopírování anglického jazykového balíčku to začne komunikovat anglicky...a s tím se už dá něco dělat...
Zkusmo jsem něco přeložil, program to pobere, takže je to jen otázka času a znalosti jazyka.
Nechci aby překlad byl "masa bob", tak pokud by se našel zralý angličtinář, dveře jsou mu otevřené dokořán... :oops:

To by v tom byl paroubek, aby to nefungovalo...

RUMOV
http://iprumov.blogspot.cz/2014/02/7-st ... rokem.html
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hard+software pro řízení a počítání

#13 Příspěvek od RUMOV » 12 bře 2015, 00:08

Skoro po roce, jsem opět vrátil k mému prastarému problému...

počítání kol a zároveň tankování, s možností výběru spotřeby a dalšími nastaveními.
A to vše v analogu...
Po procestování všech možných Cimrmanových slepých uliček jsem nakonec zakotvil u programu Light and Time, který jsem před rokem nabízel někomu znalejšímu k překladu.
Jejich stránky na čas zmizely a pak se objevily zde:
http://www.light-and-time.de/LT_WP/

Stáhnul jsem tedy nejnovější verzi 1.64, nainstaloval a pomocí LPT portu začal zkoumat...
Ano, počítá to, dokonce i tankuje, i když zatím pouze při spojení drátů z portu, konkrétně 10-25, 11-25, v případě dvoudrážky.( Má to spoustu jiných funkcí, světla, rozjíždky, šampionát a celkově mi to připadá jako okopírovanej Slotman).

Z toho také pramení můj dotaz ohledně infra diod a snímačů...
Nemá někdo zkušenost s konkrétním typem snímače a IR diody? Na forech je doporučován Honeywell / SDP8436-003, nemám s ním však žádné zkušenosti a nerad bych kupoval nějaký nesmysl. (ačkoliv to není žádná smrtící cena).

Pokud by se někdo našel, kdo by mi napsal nějaký konkrétní typ IR diody a snímače, byl bych mu vděčen.

V mém prvotním nadšení jsem se pustil do počešťování samotného programu, je to lahůdka, protože německý originál je přeložen do angličtiny, (mnohdy nesmyslně) a překládat to do češtiny je docela peklo... :evil:
Jako ochutnávku dám obrázky z české verze, a pokud se z toho nezblázním, do léta počítám a tankuju.
Bez názvu.jpg
Bez názvu11.jpg
Bez názvu44.jpg
Jinak samozřejmě jsem testoval i jiné programy... :lol:

Lap Timer chodí naprosto v pohodě, pouze netankuje... 8-)
Pc Lap counter sice tankuje, ale demo verze je omezená na 10 kol... :cry: je ale zase v češtině.
Ultimate racer zatím pitvám, ale půjde také... :idea:
Ghai racer se se mnou nebaví... :twisted:
Slotman by se bavil, ale v němčině, a to já zase nechci... :D

Na závěr ještě malý dotaz, neví někdo co znamená Tkzv. Chaos start? popřípadě Chaosswitch , Chaossignal?

Děkuji...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) RUMOV dne 14 bře 2015, 10:39, celkem upraveno 1 x.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Hard+software pro řízení a počítání

#14 Příspěvek od Petr L » 12 bře 2015, 07:31

Chaoss tlačítko, přeruší závod, třeba když je nějaká havárie atd, infra ti najdu musím se podívat do objednávek.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Hard+software pro řízení a počítání

#15 Příspěvek od Petr L » 12 bře 2015, 09:40

Mám odzkoušený snímač TCST 2103, instaluje se do drážky
TCST 2103.jpg
Funguje bezchybně, ale má i nevýhody, je dost hluboký, což ale při dráze napevno nevadí a nereaguje na některý typ vodítek, které jsou z průsvitného materiálu, což jsou kupodivu i některá bílá vodítka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Hard+software pro řízení a počítání

#16 Příspěvek od Jirka B » 12 bře 2015, 17:55

Jo jo ,také mám na dráze tento spinač a funguje bezvadně.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hard+software pro řízení a počítání

#17 Příspěvek od RUMOV » 12 bře 2015, 19:04

Děkuji, tento snímač jsem už na forech našel, bohužel ale už mám dráhu přilepenou a vytmelenou. :oops:

Chtěl bych to řešit jen provrtáním dráhy s otvorem pro IR přijímač a nad něj dát na rampu vysílací diodu.
A to jsou právě ty součástky které hledám...
V přijímači asi problem nebude, jde spíše o vysílací diodu, které vyrábějí v mnoha provedeních, s různými úhly paprsku a výkonem. A hlavně aby se to dohromady sneslo... :lol:

Nechci registrovat kola přerušením paprsku pouze vodítkem, protože mám i auta s trny a ty jsou moc malé a nevím zda by to fungovalo... :?:
Chtěl bych právě udělat IR most a paprsek přerušovat celým autem. Připadá mi to spolehlivější. :idea:

každopádně děkuji, budu hledat dále, třeba najdu...nebo zkusím variantu pokus - omyl... :)

Jinak dalším programem který jsem zatím odzkoušel, a který funguje bezchybně, tankuje, má pěknou grafiku, startovní světla OUT a spoustu dalších nastavení, je Race Coordinator.
Umí připojení jak přes LPT port, tak přes serial port, game port , webkameru a jiné.
je zdarma, bez omezení, bohužel však v angličtině, a toho překladu je tam fakt dost.. :cry:

To kdyby se tu našel nějaký nevytížený angličtinář, ale to už jsem se ptal, já vím.... :D
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Hard+software pro řízení a počítání

#18 Příspěvek od Jirka B » 13 bře 2015, 18:27

To RUMOV-mám ten snimač na dráze a i auta s kolíkem fungují perfektně. To spíš může být problém s paprskem na celé auto.Při prosklenném autíčku se může stát,že ti to započítá jedno auto dvakrát.A pokud se dostaneš k dráze zespodu (píšeš zabudovat diodu) tak s tím snímačem to není na montáž složité. Taktéž vyvrtáš díry dvě,probrousíš pilníčkem a zespodu vlepíš snimač ,třeba tavnou pistolí.Zvrchu zarovnáš-zabrousíš a je to.Nic nepoškodíš.Jen musíš mít přístup zespodu dráhy.

Uživatelský avatar
vwenca
Příspěvky: 34
Registrován: 28 říj 2014, 21:27
Bydliště: Praha

Re: Hard+software pro řízení a počítání

#19 Příspěvek od vwenca » 13 bře 2015, 22:12

Já jsem také přes zimu nelenil a připravil jsem počítadlo.
Instaloval jsem optozávory v drážce a fungují na jedničku (mimo světlých vodítek jak už zmínil PETR L) a instalace je opravdu jednoduchá.
Snímač, dva odpory 1x560Ohm,1x1KOhm, pár kablíků a spojení s PC je COM portem 9pin.

Program SLOTRUN,který vše zaznamenává je ve free verzi jen na 10 kol nebo 3 minuty. Po koupení licence umí i tankování a výměnu pneu.
Já jsem licenci dostal,tak jsem spokojený. :P

Vyzkoušel jsem i magnetické kontakty a převodník RS232 na USB a povedlo se funguje také.

Tak už, abych pokročil se stavbou dráhy.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hard+software pro řízení a počítání

#20 Příspěvek od RUMOV » 14 bře 2015, 10:37

To Jirka...
děkuji, nechce se mi moc vrtat a brousit do drážky, (mám už dráhu namalovanou a opatinovanou) zkusím dát diodu do dráhy, (jedna díra skrz) a přijímač na rampu,podvozek ji zakryje a k falešným detekcím by docházet nemělo.
V programu je stejně nastavení intervalu detekce, takže dvojitou (falešnou) detekci program neuzná.
To wenca...
Nevím přesně kolik toho umí Slotrun, jelikož komunikuje německy moc jsem ho nepitval.

Ale Light and Time toho umí vcelku dost... :shock:
počítání času, obrázek jezdce i auta,
tankování se zastavením na sensoru nebo mezi dvěmi sensory,
počítá rychlost skutečnou i modelovou,
počítá reakční dobu při startu a výjezdu z boxů, lze nastavit 5 různých startovacích světel,
automaticky skládá rozjíždky a šampionát z více jezdců,
penalizuje předčasný start tak jak si nastavíš, kolo, sekundy, diskvalifikace, vypnutí napájení atd,
katalogizuje a ukládá výsledky,
Lze mít externí semafor a chaos tlačítko a výstupu z portu lze spínat co si určíš.
Připojit lze LPT, USB, game port, Carrera unit, Racecontrol...
lze si upravit barevný vzhled a výměnou gifu v kořenu programu si vložit i své logo. Samo už jsem tam nacpal Rumoring... :lol:

Člověk který to portoval do angličtiny si malinko plet např.význam slov load a save a občas popis některého tlačítka neodpovídá jeho funkci. :twisted: Ale jelikož ho už 3 dny trápím, začínáme být kamarádi... :D
Snažím se to doladit z originálu (němčiny), až to bude hotové někam to pověsím, (je naprosto free a bez omezení) ať to mohou zkusit i ostatní... :idea:
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Odpovědět