Vhodný ovladač pro dráhu ITES/FARO

Zpráva
Autor
HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Vhodný ovladač pro dráhu ITES/FARO

#11 Příspěvek od HonzaS » 10 led 2014, 18:20

Já to beru v hodně obecné rovině. To, že si člověk musí dát pozor na zapojení, je samozřejmost (o tom by sposta z nás mohla vyprávět :lol: ). Když jsme doma kdysi s děti jezdili na plastu, tak ovladače od Exclusivu byly s analogovými od Evolution funkčně a hlavně jízdně nesrovnatelné. Prostě takové velmi slušné řešení pro začátek v základu bez dalšího tuningu pro plast + dostupnost za pár kaček na ebay (a aukru).
Jakmile začneš ovladače řešit trochu komplexněji s možností třeba pozdějšího univerzálního použití, nikdy nevíš (resp. víš), kde to skončí :D. A to nemluvím o tom, když si vyzkoušíš závodit na dřevu.

IvanP
Příspěvky: 85
Registrován: 28 úno 2014, 15:01

Re: Vhodný ovladač pro dráhu ITES/FARO

#12 Příspěvek od IvanP » 28 úno 2014, 17:22

Ovladač podle návodu Tomáše Herdera mám postavený. Mám ho však v kroužku. V pondělí nafotím a dám obrázek. Destičku s diodami mám stejnou, pažbu a palec mám jiné. Odzkoušeno na děčínských drahách pokud ještě byly přístupné. Nevýhodou tohoto ovladače je, že nemá brzdu. Náklady na stavbu do 50 korun. Většinou se všechno najde doma. Brzdu jsme řešili přes srážecí skřínku.
Ovladač od Carrera Evolution je také dobrý. Lze jej koupit již za 100 korun a má brzdu. Pro použití na dřevěné dráze jsme měli jednoduchou redukci z tří dílů "čokolády". Též odzkoušeno v Děčíně a v Mostu Velebudicích při závodech Slot.It. A ovladač NEHOŘEL.
Na autodráze Carrera Evolution v kroužku jezdíme auta značek FARO, Carrera, slot.It, Scx, Fly a žádný problém. Zdroj je originál Carrera pro set Evolution. Se stejnými značkami výrobců aut jsme jezdili na carrera dráze domu dětí a zdroje byly silnější, žádný problém.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Vhodný ovladač pro dráhu ITES/FARO

#13 Příspěvek od Jirka B » 28 úno 2014, 19:44

Ovladač podle návodu T.Herdera mám.Jeho fotka je na 1.straně./stačí mrknout zpět/.A o tom,že by neměl brzdu nevím.Pokud je mi známo tak brzdu má.



Z vlákna jsem vyjmul nelogické zařazení problému s ovladačem Carrera a vytvořil k němu samostané vlákno. Důvodem je snaha o držení se původního tématu a následné lepší vyhledávání informací na DF. Myslím, že příspěvek Ivana má stále svou logiku v tomto vlákně a proto zústal beze změny.
K jednotlivým dílčím problémům se nebojte zakládat nová vlákna. Děkuji za pochopení. Moderátor Vítek

IvanP
Příspěvky: 85
Registrován: 28 úno 2014, 15:01

Re: Vhodný ovladač pro dráhu ITES/FARO

#14 Příspěvek od IvanP » 01 bře 2014, 13:24

No dobře, brzdu má, ale jen dva stupně. 1. stupeň - do motoru nejde proud; 2. stupeň - do motoru jde protiproud. Jiná regulace není možná.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Vhodný ovladač pro dráhu ITES/FARO

#15 Příspěvek od Jirka B » 02 bře 2014, 20:14

To IvanP-tak sem šupni foto.

SaVec
Příspěvky: 55
Registrován: 14 led 2014, 20:09

Re: Vhodný ovladač pro dráhu ITES/FARO

#16 Příspěvek od SaVec » 16 lis 2015, 20:23

JirkaB: Zdravím, diody použils P600K dle návodu? V prodejně s elektronikou jsem chtěl diody P600 a prodavač mi nabídl BY 550-100 po připájení jsem zkušební jízdou zjistil, že auto je moc "ostré". Potom jsem změřil úbytek napětí na diodě BY 550 a
vyšlo mi 0,3 voltu. Takže auto se rozjíždělo na 9V.
Podle katalogu GME: http://www.gme.cz/dioda-p600k-p221-012 http://www.gme.cz/dioda-by550-1000-p221-029

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Vhodný ovladač pro dráhu ITES/FARO

#17 Příspěvek od Jirka B » 17 lis 2015, 12:30

To Savec-Já jsem použil diody P1000,protože mám napájecí trafo 10A.Co se týká úbytku na diodách-naměřil jsem od 0,5- 0,7V na diodě.Takže čím víc se ti tam vejde diod,tím lépe.
Bude to citlivější.A pokud použiješ ty menší diody,můžeš jich tam nasázet víc.A navíc to nemusíš dělat přesně ,jak T.Herder.Můžeš použít diody i jinak. V jiném počtu a osazení.
( když to počítám od plného plynu)1.pole jednu,další pole dvě.A nebo první pole dvě diody,další 3diody atd. Dá se s tím laborovat a zkoušet,tak jak ti to bude vyhovovat, s ohledem na místo na desce.Podle mě by byla ideální varianta s 12-14 diodama.Tenkrát jsem to řešil podle návodu T.Herdera a moc jsem o tom nepřemýšlel.Navíc v elektronice jsem slabší.Vyřezal jsem desku a protože jsem musel použít větší diody,víc diod mi tam už nevlezlo.Ale ještě určitě časem dojde na inovaci těchto ovladačů.Navíc Carrery s odporem které mám pomalu dosluhují.Vnuci tomu dávají zabrat.

SaVec
Příspěvky: 55
Registrován: 14 led 2014, 20:09

Re: Vhodný ovladač pro dráhu ITES/FARO

#18 Příspěvek od SaVec » 17 lis 2015, 20:16

Dík za odpověď, přikoupím diody a budu laborovat.

SaVec
Příspěvky: 55
Registrován: 14 led 2014, 20:09

Re: Vhodný ovladač pro dráhu ITES/FARO

#19 Příspěvek od SaVec » 29 lis 2015, 16:34

Ovladač jsem zbastlil, vyfotil, obrázek zmenšil na velikost 160x90 velikost 72kB a server mi hlásí:Omlouváme se, ale bylo dosaženo maximální velikosti příloh.
Opravdu nevím jak dosáhnout při rozměru 500x281 velikosti 12kB.




Kapacita navýšena. Vkládání příloh by mělo fungovat.
Omlouváme se za drobné komplikace. Díky za pochopení.
A předem díky za příspěvek.
Admin Vítek

SaVec
Příspěvky: 55
Registrován: 14 led 2014, 20:09

Re: Vhodný ovladač pro dráhu ITES/FARO

#20 Příspěvek od SaVec » 29 lis 2015, 21:50

DSCN1111 500x400.jpg
Zdravím, úžasně se s tímhle ovladačem ovládá Škoda Fabia WRC. Použil jsem 19 diod P600k.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět