Měřění času "chytrým" telefonem...

Zpráva
Autor
Hans1983
Příspěvky: 43
Registrován: 25 pro 2013, 22:39
Bydliště: Rakovník

Re: Měřění času "chytrým" telefonem...

#11 Příspěvek od Hans1983 » 17 lis 2020, 13:28

Aby se s tím ostatní nemuseli jako já prát několik hodin a zkoušet tak tady je malý návod jak nastavit Lap Trax až pro 4 auta.

Apku najdete pod Google store (app store):
https://play.google.com/store/apps/deta ... .colortrax

Návod nastavení android aplikace Lap Trax pro autodráhu:

1. Je nutné aby auta karosérii nebo aspoň pruh nějaké z těchto barev a jejich odstínů: růžová, červená, fialová, modrá, žlutá, zelená. ( U 917 která je skoro celá bílá sem si musel pomoci tím že sem jí udělal asi 5cm proužek z barevné izolační pásky).
2. Nastavení aplikace
-Po spuštění vyberte mód "colortrax":
Obrázek

-pak klikněte na ty stopky dole vlevo a otecřete nabídku setting a najeďte až na poslední volbu BETA-experimental:
Obrázek

-Pak rozklikněte políčko Color-Cluster detection - a vyberte volbu large - cluster (most of racer)
-Dále v menu o krok zpět klikněte na Color Detection Mode - a zvolte Color Trax v1
Máte nastaveno. Pro jistotu apku teď zavřete a pusťte zvovu.
-----------------------------------------------------------------------------
Vytvoření tratě do pole napíšete nějaký svůj název, pod dráhu se budou pak ukládat nastavená auta. Aplikace Vás pak vyzve aby jste kameru mobilu namířili na startovní pole (nemusí být žádná startovní čára na dráze). Takže dejte mobil do držáku a nastavte kolmo proti drážkám tratě , úhel nevadí nemusí být úplně vodorovně položený mobil vůči trati. Já mám asi 45%. Jakmile na obrazovce uvidíte správně dráhu tak krok potvrďte.

Dále Vás apka vyzve aby jste přiřadili závodníky(racer) ťukněte na new racer a mobil si vraťte na držák do pozice jako při startovní čáře a umístětě do pole snímání jedno auto na displeji ťukněte na jeho barvy ideálně tu která je zastoupena v největší míře (kromě bílé a černé tu apka neumí snímat). Pokud máte auto třeba celé bílé budete si muset pomoci tak 5cm páskem barevné elektrikářské. Až barvu vyberete tak Vás apka vyzve projet 3x za sebou startovní linu, pokud by průjezd nebyl načten zkuste vybrat lepší místo barvy na autě. Případně když sem projel při tomto nastavení pomaleji tak při závodě mi to snímalo i při větší rychlosti. Jakmile se toto povede zadáte auto číslo a název.
Takto postupně vytvořte všechny další auta. Apka si je pak u vybrané tratě bude pamatovat a vy už si jen zvolíte z uložených.

Hotovo můžete pustit závod! Hoodně zábavy přátelé. Kdyby něco nebylo jasné tak mi napiště. :)
Obrázek

Tipy: Pokud bybyl problém se snímáním pokuste se mobil umístit ne na rovinku kde je největší rychlost ale dejte jej třeba za zatáčku.
ITES česká autodráha 90mm

jakubadamcik
Příspěvky: 30
Registrován: 30 bře 2015, 13:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Měřění času "chytrým" telefonem...

#12 Příspěvek od jakubadamcik » 20 bře 2021, 01:04

Ahoj,
konečně jsem rozchodil laptrax.
Video návod je zde

https://youtu.be/0mkAKqgNLrc
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CZAuticka.cz :)

Odpovědět