Měřění času "chytrým" telefonem...

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Měřění času "chytrým" telefonem...

#1 Příspěvek od RUMOV » 19 led 2015, 12:08

V mezičase, než vyrobím a zprovozním na Rumoringu opto-závory pro měření času pomocí PC, (což je jiné téma), jsem chtěl něco provizorního, rychlého, funkčního a pokud možno s minimálními náklady.
Něco jednoduchého, co mi změří čas a mezičas na kolo, nebude stát majlant, (a jelikož jsem lenoch) i něco co nebudu muset vyrábět. :oops:
Začal jsem proto hledat ve svých oblíbených, slepých uličkách... :roll:
1. originální počitadlo Carrera - cena cca 2000,-
2. stavebnice elektronických stopek- opět cca 1500,- a ještě k tomu to pájení a oživování.
3. stavebnice stopek s Arduinem- cena kolem 1000,- pro mě však neřešitelný problém, protože Arduino neznám a neumím.
A potom jsem konečně odbočil do té správné uličky a začal pokukovat po aplikacích pro "chytré" telefony. Vše je na Google play a záleží jen na "chytrosti" Vašeho telefonu. :P
1. Aplikace používající čidlo telefonu magnetometr, v mém případě nefunkční. HTC sensor nemá.
2. Aplikace používající čidlo "proximity sensor", nebo-li sensor přiblížení,( je snad i na tom nejhloupějším dotykovém telefonu) v mém případě funkční.
Stačilo nainstalovat na zkoušku free verzi aplikace My Lap Meter a po jejím odzkoušení jí za 27,- kaček uvést do profi verze.
unnamed.png
unnamed (1).png
Aplikace funguje bezchybně, jedinou chybičkou je snad to, že měří čas a mezičas jen v jedné drážce.
Telefon stačí přiložit k dráze, zapnout start a při každém průjezdu auta, čidlo vyhodnotí čas a ozve se zvukový signál.
Na displeji je zobrazen čas posledního kola, nejlepší čas na kolo a rozdíl časů. Časy lze uložit, a zpětně procházet.

Pro testování," za kolik dám kolo" naprosto ideální záležitost, ovšem v případě, když Vás tlačí čas, se jede úplně jinak... :lol: :lol:
Zatím nejrychlejší kolo na vrchní trati Rumoringu 8,223 průměr kolem 10-11 vteřin.

A to přímo svádí k tomu,spočítat průměrnou rychlost a zní spočítat i skutečnou modelovou rychlost, že ??? :geek:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Měřění času "chytrým" telefonem...

#2 Příspěvek od Petr L » 19 led 2015, 14:15

Pěkná hračka, Můžeš vyzkoušet i Slot Car Trainer

https://play.google.com/store/apps/deta ... benito.scx

jena74
Příspěvky: 64
Registrován: 08 lis 2014, 20:11
Bydliště: vysočina Třebíč

Re: Měřění času "chytrým" telefonem...

#3 Příspěvek od jena74 » 19 led 2015, 17:14

Tak to je dobrý aspoň nemusím přemýšlet nad nějakou složitou časomírou pro jednodráhu.Díky Rumov ;)

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Měřění času "chytrým" telefonem...

#4 Příspěvek od RUMOV » 19 led 2015, 21:16

To jsem rád, že se našel někdo komu to píchne... :?:
Ještě malé technické vysvětlení, pro modré, kteří už vědí... prosím nekamenovat.
pro zjištění jaké sensory máte ve svém tabletu nebo telefonu, stačí stáhnout aplikaci ELIXÍR, ta Vám všechny sensory ukáže i s jejich parametry...

Aplikaci Slot Car Trainer, jsem samozřejmě vyzkoušel, (já tedy vyzkoušel všechny co jsem na Playi našel) :D , ale tato a i většina ostatních funguje právě ve spolupráci s magnetometrem. A ten já bohužel na telefonu nemám. :?

A pokud by někoho napadlo, že si koupí levný tablet do 2000,- aby měl počítadlo větší, a bude psát prodejcům, zda ten či onen typ má právě magnetometr, je to zbytečná snaha.
V CZC neví,u mimozemšťana netuší, na Aukru tuší, ale mlžej... protože většina výrobců bohužel tento parametr neudává. :x

Takže je to sázka do loterie. A pokud by se nějaký výzkumník našel a objevil levný tablet s magnetometrem, na kterém to bude chodit, sem s ním...

Děkuji
A na závěr si neodpustím trocha matematiky...
Jednoduchým výpočtem, s následnou derivací výsledku, ukončenou destilací, jsem spočítal, že můj fiátek se pohybuje po Rumoringu skutečnou rychlostí 6,5 km/h. Což odpovídá modelové rychlosti cca 230 km/h.
https://www.youtube.com/watch?v=EiXvvrWX0CY
Prostě příprava na Blue Kinga... :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=SPslO_JuxzQ
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Měřění času "chytrým" telefonem...

#5 Příspěvek od Petr L » 19 led 2015, 21:52

Tak 5x zrychli, na závod našich aut na Podbabu by si se měl dostat na cca 8 sec na kolo. Dráha má 40m :D

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Měřění času "chytrým" telefonem...

#6 Příspěvek od RUMOV » 19 led 2015, 22:13

Gentleman si z menších legraci nedělá a trosky nechává turistům... :D
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Měřění času "chytrým" telefonem...

#7 Příspěvek od Petr L » 19 led 2015, 22:53

Já to myslel dobře, jako aby si měl reálnu metu :-)

SaVec
Příspěvky: 55
Registrován: 14 led 2014, 20:09

Re: Měřění času "chytrým" telefonem...

#8 Příspěvek od SaVec » 03 čer 2019, 06:15

Zdar, tahle aplikace dokáže měřit i čtyři drážky. Používá kameru ke snímání průjezdu a telefon může ležet na konstrukci nad dráhou. https://play.google.com/store/apps/deta ... .colortrax

jakubadamcik
Příspěvky: 30
Registrován: 30 bře 2015, 13:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Měřění času "chytrým" telefonem...

#9 Příspěvek od jakubadamcik » 17 dub 2020, 16:50

Ahoj,

o měřením času telefonem, bych toho mohl napsat mraky. Pár aplikací jsem vyzkoušel je fakt že všechny jsou free a experimentováním jsem strávil několik dní a s nejistým výsledkem. Rozhodně rychlejší by bylo postavit novou časomíru na arduinu . Natočil jsem video https://youtu.be/diYajaE7QWo kde jsou natočeny dvě mobilní aplikace, které se mi aspoň tak nějak povedlo rozchodit, a že jsem jich už vyzkoušel.
Naposledy upravil(a) jakubadamcik dne 15 srp 2021, 21:54, celkem upraveno 1 x.
CZAuticka.cz :)

Hans1983
Příspěvky: 43
Registrován: 25 pro 2013, 22:39
Bydliště: Rakovník

Re: Měřění času "chytrým" telefonem...

#10 Příspěvek od Hans1983 » 17 lis 2020, 12:06

Ahoj teď zkouším LapTrax - Advance Lap Timer
https://play.google.com/store/apps/deta ... .colortrax

Pokud má auto nějakou křiklavější barvu není problém, problém je že neumí bílou. Jakubadamcim ak ti na videu píše error při colormotion módu, tak to jde přenastavit v option tak aby to fungovalo ;-)
Jako apka zadarmo sem lepší než tuhle nenašel. Ví někdo o nečem dalším?

Ještě sem přemýšlel že se dá koupit stará časomíra od Carrery asi za 1000,- Kč ale to nemá žádný výstup nikam a žádnou statistiku. Tak nevím asi škoda peněz.
ITES česká autodráha 90mm

Odpovědět