Návod jak postavit časomíru

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hydrostar
Příspěvky: 102
Registrován: 08 lis 2014, 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak postavit časomíru

#41 Příspěvek od hydrostar » 15 led 2022, 09:48

Tady je blbé, že ty fotky mají tak malé rozlišení. Z toho nejde nic poznat. V tom převáděcím programu pro arduino máš dole v oranžovém pruhu vpravo tlačítko, které ti zkopíruje text té chyby. Zkopíruj tu chybu a ten text nakopíruj sem. A potom uvidíme. Matně si vzpomínám, že jsem musel hledat ještě nějakou knihovnu. Ale přesně si to už nepamatuju.
Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Yarin
Příspěvky: 50
Registrován: 29 zář 2016, 19:34

Re: Návod jak postavit časomíru

#42 Příspěvek od Yarin » 15 led 2022, 09:59

arduino-01.jpg
Moc díky, napopíruji .... ještě jsem našel , že mám na čipu CH340 a to je asi taky problém .... našel jsem na webu článek o nějakých čínských klonech, které potřebují ovladač .... ten jsem stáhl .... je to CH341 ....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Yarin
Příspěvky: 50
Registrován: 29 zář 2016, 19:34

Re: Návod jak postavit časomíru

#43 Příspěvek od Yarin » 15 led 2022, 10:13

ovladač ve vlastnostech, správě zařízení je port com4 Arduino Uno stejně se objevuje tato chyba:
Nastala chyba při nahrávaní projektu.
avrdude: ser_open(): can't set com-state for "\\.\COM4"
zkoušel jsem i odpojit měření od desky - na desce svítila zelená diona (ta po připojení měření zhasne), červená dioda svítí pořád. Zkoušel jsem i reset tlačítko na desce, ale táké v lapCounter automatické formátování a také "nový projekt". Když jsem zkusil pokyn získat informace o desce, vyskočilo toto:

BN: Neznámá deska
VID: 1A86
PID: 7523
SN: Nahraj jakýkoliv projekt k získání

Uživatelský avatar
hydrostar
Příspěvky: 102
Registrován: 08 lis 2014, 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak postavit časomíru

#44 Příspěvek od hydrostar » 15 led 2022, 10:19

Jak říkám, z těch fotek toho nejde moc přečíst. Ale očividně teď řešíš jiný problém než nastavení race coordinatoru, o kterém jsem si myslel, že máš. Na tento problém jsem upozorňoval už když ses ptal na nákup samotné desky arduino uno (http://autodraha-forum.cz/viewtopic.php?p=7713#p7713). Koupil sis klon této desky a ne originál od arduina. Tento klon má jiný čip a to je právě ten CH340 nebo CH341. Počítač nemá pro řadiče USB nainstalovaný převodník. Takže ty musíš nejdřív tento převodník nainstalovat. Způsob instalace záleží na tom, jaký máš operační systém. V každém windowsu to musíš hledat trošku jinak, ale ve výsledku tě to dovese do stejné tabulky. Neboj není to nic složité a řešil jsem to já a svěřoval se tady o tom i SaVec.
Rychlý návod máš zde:
https://www.youtube.com/watch?v=X_xwFG794HM
nebo zde:
https://www.youtube.com/watch?v=iGOcJbOwB58

Edit.
Jestli na čip CH340 stáhneš ovladač CH341, tak ti to asi nepojede. Zas tomu tak nerozumím, ale na CH340 by měl být CH340...
Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Yarin
Příspěvky: 50
Registrován: 29 zář 2016, 19:34

Re: Návod jak postavit časomíru

#45 Příspěvek od Yarin » 15 led 2022, 10:51

Moc děkuji, to jsem právě tušil, že jsem koupil "něco" jiného. Venku je šeredně jdu si hrát. Ještě jednou dík.... budu informovat o výsledku :-)

Yarin
Příspěvky: 50
Registrován: 29 zář 2016, 19:34

Re: Návod jak postavit časomíru

#46 Příspěvek od Yarin » 15 led 2022, 12:08

Tento klon má jiný čip a to je právě ten CH340 nebo CH341. Počítač nemá pro řadiče USB nainstalovaný převodník. Takže ty musíš nejdřív tento převodník nainstalovat. Způsob instalace záleží na tom, jaký máš operační systém.
moc díky - deska se "našla" alespoˇv svítí žárovky na fotodiody, takže je vidět, že už "elektřina" a data jsou na dobré cestě. Uvidíme jak jsem zapojoval - myslím, že dobře , ale ....... :idea:

Yarin
Příspěvky: 50
Registrován: 29 zář 2016, 19:34

Re: Návod jak postavit časomíru

#47 Příspěvek od Yarin » 15 led 2022, 17:17

Arduino a RC spolu jsou sice ve spojení (alespoň si to myslím) ale ani analog setup ani digital setup mi nejdou uvést do provozu "tlačítka" jak je v návodu :-( . Zkoušel jsem odpojit z desky startovací a potom i snímací diody a vyzkoušet zvlášť .... a nic. Může to být v arduino desce? Dost velikou část odpoledne jsem zkoušel různe kombinace pokus / omyl. Vyměnil jsem celkem tři kabely USB (ještě že nic nevyhodím :-) . Zapojení jsem ještě znovu "prošel očima" a myslím, že vše sedí .... Ještě zkusím na arduino nasadit jen jednu "startovací" diodu s odpory a tranzistorem jak je ve schématu .... to by snad mohlo ukázat kde je chyba.....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
hydrostar
Příspěvky: 102
Registrován: 08 lis 2014, 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak postavit časomíru

#48 Příspěvek od hydrostar » 15 led 2022, 19:13

Položím základní otázky.
Bod 1 - Máš naintalovaný ten převodník pro CH340, který se potom u tebe jmenuje COM4?
Bod 2 - Máš u převaděče do arduina před exportem programu označený tebou zvolený COM4 a zařízení arduino UNO?
Bod 3 - Proběhl export programu do arduina bez varovné hlášky? (pokud ne, tak jaká byla ta hláška)
Bod 4 - Po připojení počítače k arduinu, které je připojeno k počitadlu, se rozsvítí bílé LEDky?
Bod 5 - V race coordinatoru v track setupu máš označený daný konektor COM4?
Pokud tyto body máš, pak by mělo jít v race coordinatoru počitadlo nastavit. Při nastavování musíš ale samozřejmě brát v potaz označení konektorů, do kterých jsi zapojil jednotlivé diody a LEDky.
Pokud nejde analog, tedy startovací diody zapojené do A0 - A4, a nedaří se ti v roletkách najít při nastavování a testování jedinnou, která by se rozvítila při kliknutí na očičko, tak bych si dovolil tvrdit, že tam někde budeš mít studené spoje.
Pokud nejede digital, tedy konektory 2 - 13 pro fotodiody, tak zkus na fotodiody zasvítit pod různými úhly intenzivnějším světlem a během toho je zastiňovat jako při průjedu. Měl jsem problém, že jsem měl ty diody orientované trochu bokem a tvářily se jako nezapojené. Při náhodném osvícení jsem na to přišel, pak stačilo diody právně nasměrovat a bylo po problému. Dioda sepne a tredy zezelená očičko při zastínění.

Pokud toto nepomůže, pak už vůbec netuším, kde by mohla být chyba.
Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Yarin
Příspěvky: 50
Registrován: 29 zář 2016, 19:34

Re: Návod jak postavit časomíru

#49 Příspěvek od Yarin » 15 led 2022, 22:22

1-3 Myslím si, že mám - zkusil jsem USB dát do druhého konektoru a sám se mi změnil na COM5 - toto jsem i překontroloval ve vlastnostech počítače i Arduino IDE, hláška neproběhla ani u knihovny, ani u lapcounter
4 bílé svítící ledky na "mostě" svítí
5 měl jsem a naschvál jsem použil jiné USB a změnilo se samo v RC, ale ještě jsem pro kontrolu toto překontroloval i ve správci počítače včetně ovladače

na foto je vidět, že je "spojení navázáno, alespoň si myslím, že zelené "světýlko" to znázorňuje

Moc děkuji za Tvůj čas a zájem mi poradit .... zítra zkusím jenom jednu diodu s tranzistorem a odpory nasimulovat, tam bych studeňák měl uhlídat .....
arduino-06-SW-RC.jpg
arduino-05-porty.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Yarin
Příspěvky: 50
Registrován: 29 zář 2016, 19:34

Re: Návod jak postavit časomíru

#50 Příspěvek od Yarin » 15 led 2022, 22:23

ještě okno
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět