Návrh dřevěné dráhy 1:32

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Návrh dřevěné dráhy 1:32

#1 Příspěvek od RUMOV » 01 úno 2015, 09:28

Jak již jsem nakousl v jiném tématu, s konečnou platností jsem určil plochu pro frézovanou dráhu... :roll:
Bohužel se ale jedná o plochu o rozměrech 60x420 cm.
Chápu, není to žádný odvaz, (především šíře) ale chtěl bych na tento prostor nacpat "cosi" na čem by se rozjelo dospělé auto 1/32 a samozřejmě i prcek 1/43...
Materiál bude MDF deska s vyfrézovanou drážkou, jako troleje chci použít buď nalepovací měděné pásky, nebo splétané ploché vodiče. Takže non-magnet. :idea:
Z přiložených fotek je zřejmé, že se jedná o výklopnou desku, která se dá celá sundat,a je na pantech.
IMAG3481.jpg
IMAG3482.jpg
Samozřejmě jsem procházel zahraniční fora pro inspiraci, co jsem ale nenašel je třeba minimální poloměr oblouku na kterém se "velké auto" pohodlně otočí. Pohodlně je myšleno bez "zaseknutí "se v oblouku.
Obracím se proto na Vás znalejší a kreativnější a budu vděčný za jakoukoliv radu, případně návrh trati...
Děkuji :oops:

Rady typu, zbourej Rumoring, prodej kulečník a dej svému koníčku nový prostor, jsou také vítány, avšak nerealizovatelné... :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Re: Návrh dřevěné dráhy 1:32

#2 Příspěvek od harry » 01 úno 2015, 10:58

Rumove ahoj.

Budem tak drzý a pripnem sa pod toto vlákno,vyzerá to že budem tiež smerovat k tomuto sposobu,akurát rozmer 4*6 m.Tak Ta prosím,pokladaj svoje dotazy tak,aby som mohol pochopit aj ja. :)

Ale Ty pravoverny analog,asi digital budeš obchadzat ako čert kríž. Alebo?

Harry

P.S. Ty raz olutuješ že si kúpil chatu s malým podkrovím. :)

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Návrh dřevěné dráhy 1:32

#3 Příspěvek od HonzaS » 01 úno 2015, 11:53

Teda, moc možností ti fakt nezbývá. Kdybys byl američan, bylo by to jasné - buď jednoduchý nascarový ovál nebo dragsterová jednosměrka. S 60 cm (tj. cca 48 cm čistého poloměru) a s požadavkem na průjezd 1/32 je to maximálně jednodrážka a 180° standardní zatáčka. Větší auto se sice otočí i na menším poloměru, ale pak to bude trochu na úkor sjízdnosti.

Rumoring sis už užil, tak je čas na destrukci a nový začátek... ;)

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Návrh dřevěné dráhy 1:32

#4 Příspěvek od Petr L » 01 úno 2015, 12:08

No opravdu to je stav skoro na restart, nezoufej, máme kolegu toho času mimo autodráhu (staví kolejiště), který dráhu zabírající celé podkroví stavěl třikrát a že to byl pečlivka, který to vždy před zbouráním dotáhnul až na kytky v krajnicích a opalující se rekreantky na balkónech ;)

harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Re: Návrh dřevěné dráhy 1:32

#5 Příspěvek od harry » 01 úno 2015, 13:29

Rumove,aj Tibetskí mnísi ked po troch mesiacoch dorobia mandalu,tak ju vysypu do rieky. :D

Vraj,nič nie je večné,jedine že by Rumoring 1:43 bol?

Harry

P.S. Rumove nedaj sa zviklat,ani sa nenazdáš a už Ta drážkový pacienti majú tam kde chceli. :)

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Návrh dřevěné dráhy 1:32

#6 Příspěvek od Jirka B » 01 úno 2015, 20:14

To RUMOV. Taky přispěji troškou do mlýna. S tím,že budeš mít větší prostor jsi měl počítat již na začátku stavby.A mohla tam klidně být 4dráha s rozšířenými okraji,aby tam mohli jezdit dva modely v1/32 ob drážku.Tak jak jsem to řešil u dráhy já.Teď už bych to asi neřešil nějakou dřevěnou dráhou.Spíš něco jako odkládací prostor.Třeba na kave a další.A nebo rozšířit stávající dráhu o větší boxy.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh dřevěné dráhy 1:32

#7 Příspěvek od RUMOV » 06 úno 2015, 21:54

Děkuji mnohokráte :shock:
Vezmu to pěkně popořadě, odzadu..
Čtyřdrážka mě napadla v okamžiku, kdy jsem viděl fotky dráhy Jirky B, ale to už Rumoring jezdil a jelikož jsem panna a konzerva, na krumpáč prostě nemám...
Mandala od harryho je dobrý nápad, ve svém okolí nemám řeku, ale pouze rybníky, a jsem ochoten tam hodit pouze sebe, :D
Kolejiště a mašinky, pro Petra L, mám v práci asi tak 11 hodin denně a nejsem přece žádné děcko abych si hrál s vláčkama ne?
To Honza S, američan chválabohu také naštěstí nejsem, :lol: ovál je poslední možnost a vypadá že nejreálnější... dragster mi připadá stejně zábavný, jako rodinná dovolená u moře.

On totiž ten můj nápad (a nepopírám že trochu hovadský), vznikl jako záminka pro případ, že bych si někdy "náhodou" koupil nějakou větší kárku, abych jí měl kde ozkoušet.
Už jsem to psal Vítkovi asi před půlrokem kdy se mi to v hlavě vylíhlo.
A druhý důvod je i ten, že si prostě chci ozkoušet dráhu vyrobit. Nejdříve malou, jako test a potom se třeba uvidí...
A to je i vlastně malá nápověda pro Harryho v jiném tématu. :idea:

V mém případě mi jako dobrý nápad přišla varianta tohoto,
http://www.slotcarillustrated.com/porta ... hp?t=20775
a proto jsem se také ptal na poloměry oblouků, na videu z odkazu je vidět že by to mohlo jít i na malém poloměru.
Jako "vylepšení" by se dala vyrobit výhybka, a přepínačem přepnou napájení buď na dvojdrážku, nebo dlouhou dvoukolovou jednodrážku...

Prostě tak dlouho se do lesa ozývá, až se člověk probudí... :oops:
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Bilas
Příspěvky: 10
Registrován: 18 kvě 2015, 19:49
Bydliště: Ostrava

Re: Návrh dřevěné dráhy 1:32

#8 Příspěvek od Bilas » 01 kvě 2016, 10:24

Dobrý den chlapi,
prosím chtěl bych se zeptat těch co máte zkušenosti s ježděním na dřevěné dráze jakým druhem barvy natřít povrch. Lépe řečeno jaké máte zkušenosti s ježděním na Latexu, Balakrylu, příp. Epoxydovém nátěru. Jde mi nejen o to, jak drží pneu, ale třeba i o životnost povrchu. A ještě mám dotaz, zda musí být dráha tzv. namazaná, nebo lze jezdit i bez toho. Budu stavět 3- drážku na ploše 1,5x6m rozteč dr. 1OOmm, nejmenší poloměr zatáčky 250mm, osmičku (lehce nepravidelnou) nebo (mi stále vrtá v hlavě) ovál. Pneumatiky chci používat z komerček (Slot.it, NSR) a mechové. Trať - něco podobného viz obr.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Návrh dřevěné dráhy 1:32

#9 Příspěvek od stembas » 01 kvě 2016, 10:50

To Bilas, rozhodl jsi se celkem dobře (pokud to vyuzijes) ,i ja jsem puvodne chtěl stavet (pro trenovani) drevenou ale pouze 1drazku, aby byla shodna s drahami na kterých se jezdi. Potom jsem zvolil ale autodráhu CARRERA kterou mam na pevno asi15m dlouhou, a na kterou si stavim (spise upravuji na lepsi jezdni vlastnosti) autíčka s magnety, teby komercni auta z krabičky. A jak jsi se rozhodl pro zavody Mor. Ligy ?

Kiki
Příspěvky: 19
Registrován: 04 bře 2016, 21:10

Re: Návrh dřevěné dráhy 1:32

#10 Příspěvek od Kiki » 01 kvě 2016, 12:47

Prohlédni moje rajské, čím jsem natíral já: Obrázek
Bral jsem to válečkem, na husto. S mazáním nevím, nejsem žádný odborník. Jezdím origo pneu, které jemně obrousím na smirku. Takto mi tady kluci poradili.

Odpovědět