Autodraha na dreve,ano ci nie?

Odpovědět
Zpráva
Autor
kael
Příspěvky: 487
Registrován: 04 led 2014, 21:30

Re: Autodraha na dreve,ano ci nie?

#11 Příspěvek od kael » 01 úno 2015, 18:13

ahoj,
Vítek má pravdu, dôjdi do Revúcej alebo sa aspoň ozvi.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Autodraha na dreve,ano ci nie?

#12 Příspěvek od Jirka B » 01 úno 2015, 20:17

To harry-pokud máš někde stabilně volný prostor aspoň 8x5m,tak bych šel do toho dřeva.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Autodraha na dreve,ano ci nie?

#13 Příspěvek od Petr L » 01 úno 2015, 22:17

Stejně tak bych si na 8x5 m dokázal představit ideální plast od Carrera, já mám k dispozici 2,7x4,5m a nějak se do toho zatím nemůžu vejít :-)

Jirka
Příspěvky: 93
Registrován: 02 led 2014, 21:15

Re: Autodraha na dreve,ano ci nie?

#14 Příspěvek od Jirka » 01 úno 2015, 23:25

Po osmi letech aktivního závodění s komerčkama na dřevě a po několika postavených menších domácích dřevěných drahách jsem skončil na Carreře. Je to sice dražší ale postupně jsem se dostal na 22metrů čtyřdráhy včetně krajnic. Závodění s komerčkama na dřevě je prostě cesta do pekel. Je to o nekonečném tunění a utrácení spousty peněz, pokud se hodláš udržet na špici. Ale pokud se jen hodláš bavit a závodit v domácích podmínkách, třeba jenom s partou několika kamarádů, tak si ji klidně vyřezej. Je to dobrá zábava.

Vítek

Re: Autodraha na dreve,ano ci nie?

#15 Příspěvek od Vítek » 02 úno 2015, 00:37

Nevím, jestli chce harry závodit. Podle mně asi ne. Aspoň ne v tom smyslu - dřevěná dráha a komerčky.
Myslím, že po X letech "zatouži" po autodráze. Mrknul na net a vyvalila se na něj spousta informací ve kterých se snaží zorientovat. Pro toho, kdo naposledy jezdil s ITESEM je to asi docela šok.

Jinak s Tebou Jirko souhlasím a Tebou popisované řešení považuji za velmi dobré. Byl bys prosím Tě ochoten přidat fotku? Předem díky.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Autodraha na dreve,ano ci nie?

#16 Příspěvek od HonzaS » 02 úno 2015, 11:23

Ono to ani není zase tak o tom, jestli chce závodit nebo ne, ale o volbě toho, na čem chce doma jezdit a vůli k modelaření. Harry to hned na začátku vzal podle mého názoru s velkým rozběhem a moc zeširoka, navíc mu chybí odpovídající znalosti současné reality. Lidí, kteří v prvním návalu vzpomínek začali spřádat maximalistické plány, je a byla spousta, dokončené projekty by se ale asi daly spočítat na prstech jedné ruky.
Rozumná cesta je vyzkoušet si vše v malém a pak se rozhodnout, jestli do toho opravdu chci jít. Vždycky je to ve finále dost velká investice s minimální návratností v případě pozdějšího prodeje. Osobně bych šel taky zcela jednoznačně do plastu od Carrery, na netu se dá časem zluxovat za pár korun. Stavět velkou dřevěnou dráhu (v rozumné kvalitě) není žádná legrace a ve výsledku má pak člověk doma těžké, neskladné a neměnné monstrum, které za čas bude spíš překážet než bavit. Přesto, když o ní bude dál uvažovat bez ohledu na zdejší zkušenosti a rady, tak nejlepší postup je podívat se někam do klubu, aby vůbec věděl, o čem to je a jaké to má pozitiva a negativa.
Naposledy upravil(a) HonzaS dne 02 úno 2015, 13:29, celkem upraveno 1 x.

Jirka
Příspěvky: 93
Registrován: 02 led 2014, 21:15

Re: Autodraha na dreve,ano ci nie?

#17 Příspěvek od Jirka » 02 úno 2015, 12:56

Nejdříve jsem měl v úmyslu postavit třídráhu vyřezanou z MDF 16 mm s použitím měděných pásků 2 x 10 mm, kterou umístím přesně do obáváku. Ta bude stát na třech velkých skládacích kontrukcích s kolečkama, které uložím v bytě, v pro to přesně vyrobené skříni. Na obrázku můžete vidět již dohotovenou skládací konstrukci. Po připevnění MDF tabulí na tuto konstrukci mě však zarazila velká váha jednotlivých stolů. Měl jsem obavy, že při manipulaci mezi nábytkem, televizí a dalšími "zbytečnostmi" by riziko jejich poškození bylo veliké. Přestože už jsem měl část drážek vyřezanou, pořízeny pásky a vyrobeny všechny pomůcky pro dodělání dráhy, od této jsem nakonec upustil. Vše možná ještě někdy využiju ale jelikož jsme byli s Danem již delší dobu znepokojeni nad vývojem pravidel v komerčkách, přehodnotili jsme naší dosavadní činnost a řekli si, že to zkusíme na plastu.
Vše jsem konzultoval s Pepou Katrušákem, který má možná největší Carrera dráhu v republice. Ježísek nám nadělil zbytek dílů do plánu, který jsme si nakreslily. Celá dráha bude na pěti skládacích stolech, tentokrát z latí a překližky. Zatím mám udělané stoly dva a pracuje se na dalších.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Autodraha na dreve,ano ci nie?

#18 Příspěvek od Petr L » 02 úno 2015, 13:57

Jirko kovový rám vypadá hodně impozantně, tohle já postavit do obýváku, tak jsem hned, jak by to viděla žena, bezdomovcem :-) takže klobouk dolu před její trpělivostí a tolerancí!
Co se týká plánu dráhy, vypadá pěkně, jenom mi napadlo, jestli není škoda nevyužít to volné místo v levé horní čtvrtině dráhy?

Jirka
Příspěvky: 93
Registrován: 02 led 2014, 21:15

Re: Autodraha na dreve,ano ci nie?

#19 Příspěvek od Jirka » 02 úno 2015, 14:29

Petře taky mě to napadlo, ale manželka byla proti, když jsem chtěl uříznout rohovou sedačku v obýváku :D .

Vítek

Re: Autodraha na dreve,ano ci nie?

#20 Příspěvek od Vítek » 02 úno 2015, 16:23

Jirko díky moc za názornou ukázku. Moc se mi to líbí. Přeju zdárné dokončení.

Odpovědět