Autodraha na dreve,ano ci nie?

Odpovědět
Zpráva
Autor
harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Re: Autodraha na dreve,ano ci nie?

#51 Příspěvek od harry » 21 dub 2015, 10:41

:)

Ach jaj. Rumove,nepožičiaš mi na chvílu autolano?

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autodraha na dreve,ano ci nie?

#52 Příspěvek od RUMOV » 21 dub 2015, 15:56

Jo, jo, klasický učebnicový postup, cukr a bič...
Nech ho namlsat, a až se chytne, utáhni ohlávku,
se mnou se to snaží doma praktikovat už 20 let :lol: mají smůlu, já cukr nerad :)

Ne, nezbývá než souhlasit jak s Honzou tak s Petrem i Vítkem, v nějakém vlákně jsme pevnou dráhu probírali a je pravdou že časem jaksi zevšední. :roll: neříkám ale, že omrzí!
To je právě ta varianta modelaření, nebo ježdění, či klon obou dohromady, dle libosti každého soudruha. :P

Proto mi připadá varianta rozebíratelné třídrážky v digitálu vcelku logická a technicky řešitelná.
Určitý počet variabilních dílů, které lze různě pospojovat do různých tratí,(spojení zámky, konektory na napájení) dekorace přenosné atd..
Jak psal Milan, varianta cnc frézování je dobrá myšlenka, přesnost, rychlost..
Odpadá ta kutilská fáze a kopání slepých uliček, a pro mě ta radost z vlastnoručního vyrobení z prdu-kuličky... :oops:
Jsem vcelku rád že nejsem sám, kdo z tohoto fora má o čem přemýšlet... :D

Držím palec Harry a přeji dobrou volbu,
a na závěr bych použil slova klasika, myslím to upřímně... :mrgreen:
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Autodraha na dreve,ano ci nie?

#53 Příspěvek od Petr L » 21 dub 2015, 16:02

Nojo pánové, ale pokud aplikujete do dřeva vše co píše Rumov tak to je přesně to, co si koupíte z plastu, proto to z toho začali dělat, je to lehčí a snadněji vyrobitelné a paradoxně to více vydrží. A kombinovat plast a dřevo je peklo, stejně tak osazovat digi do dřeva je piplačka, pokud chce člověk, aby to mělo nějakou smysluplnou finální úpravu. Ať chci, nebo nechci, ten plast má něco do sebe a doma ho těžko dřevo vytlačí :-)

harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Re: Autodraha na dreve,ano ci nie?

#54 Příspěvek od harry » 21 dub 2015, 17:46

a pro mě ta radost z vlastnoručního vyrobení z prdu-kuličky..

Rumove,už som to tu niekde písal,pre niekoho aj cesta samotná je ciel.Zviklat sa nedáme. :D Aj malý štoural si zasluži od života trochu radosti,no nie?

Stale chlapi nepochopili hlavnu vyhodu dreva,a jeho najazdenia. Je obroskou vyhodou,ked aj po desiatom rume,ked rider už nevidí na dráhu,moze po pameti s minimom deslots prehanat svojich miláčikov.

Tu je jeden odkaz,snad sa niekomu hodi,ten princip sa mi páči,akurát ja chcem dráhu 5,20 *2,10.

http://www.forum-folm.com/t12988-Cody-S ... e-slot.htm

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Autodraha na dreve,ano ci nie?

#55 Příspěvek od Petr L » 21 dub 2015, 20:56

Určitě je to šikovný chlapík, princip skládání není špatný, pěkně to má poladěné, ale .... to hlavní, tedy drážka ale nic moc, já vím je to ruční práce. Vím o čem to je. Dal jsem si tu práci a když jsme stavěli na Podbabě novou dráhu, tak jsem si odzkoušel všechny fáze výroby abych věděl co a jak. Stavěl jí Thomas s Jurou, nedělali rozhodně první dráhu, věděli přesně jak na to, Thomas měl na vše forichtungy a přes to se ne vše povedlo úplně tak, jak by mělo a je to při jízdě znát. Nicméně odzkoušel jsem si, že takto s trochou štěstí a když se nespěchá, postavit perfektní dráhu jde, ale nejsem si jistý, jestli ta námaha za to bude stát. Fakt to není tak jednoduché, jak to vypadá.
Píši to proto, že pokud má ta dráha být nejen na koukání a ohromování návštěv, ale i na ježdění, nemůže být detail té drážky tak ledabylý, vodiče pokrčené, klikaté, v drážce vlny, zuby, zářezy, jako na tom odkazu, to je pak škoda námahy a fakt by dráha z plastu udělala lepší službu. Výhybky bych nechal stranou, to je kapitola sama pro sebe.

A nekamenujte mě prosím :-)
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Re: Autodraha na dreve,ano ci nie?

#56 Příspěvek od harry » 21 dub 2015, 21:17

Petre,neboj,kamenovat sa nebude,kto by nam potom bral elán do roboty? :D

Ak sa vyjadrujes k tomu mnou prelinkovanemu odkazu,uznavam,tiez sa mi práca s frézou v jeho podaní nepáči.Nuž,každý ma talent na niečo iné.

Potom trpia aj pásky.Ovšem,ked zhasne svetlo a zažne dráhu,nikto nič nezbadá. :)

Vítek

Re: Autodraha na dreve,ano ci nie?

#57 Příspěvek od Vítek » 21 dub 2015, 21:33

Myšlenka, že cesta může být cílem se vztahuje úplně k něčemu jinému. Nikoliv k vymýšlení vymyšleného a mrhání časem. První vzbuzuje úsměv a druhé - svého času je každý pánem. Otázkou tedy je nakolik si ho cení. ;)

Zvládnutí nějaké činosti obvykle vyžaduje postupné kroky. Přímý krok na nejvyšší level obvykle přinese problémy a působé nedůvěryhodně. Možná se pletu, ale s novými věcmi přichází zkušení a nespokojení, kteří chtějí jít dál.

A v neposlední řadě. Autodráha není individuální zábava a hobby. Kdo nemá možnost využívat už nějakou stávající dráhu, měl by přemýšlet o tom s kým se spojit a dělit o radosti a starosti.
Ale pokud to někdo vidí ve stylu - mám klid neb jsem sám a jsem proto i nejlepší, tak budiž. ;)


Spor jestli dřevo nebo plast nemá jednoznačného vítěze. Obě řešení mají svoje pro a proti. A proto by spíš měly zaznívat různé názory na věc. A případný zájemce ať si vybere.
Proto přidám ještě jednu myšlenku k úvaze. Na plastu spoustu neduhů u auta zachrání magnet. :idea:


Ta dráha z posledního odkazu opravdu není dobře postavená. Tedy je to dobrý příklad, ale jak by to vypadat nemělo. :!:
Když zhasne, tak sice nikdo nic neuvidí, ale pro auta to bude stále stejné neštěstí.
Ale možná ten stavitel ani neví, že to nemá dobře udělané. A nebo vlastní cesta totálně zvítězila. :(

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Autodraha na dreve,ano ci nie?

#58 Příspěvek od milangs1200 » 22 dub 2015, 07:31

Ještě bych měl jednu připomínku. Ve světě se vyrábí hodně modelů 1/24. A pokud chce někdo opravdu dokonalou maketu, tak by se po té dráze mělo prohánět i toto měřítko , takže rozteč drážek 120-130mm. A šel bych do dvoudrážky. Sice to není tak efektní, ale staré okruhy (silniční) byly také úzké. A pokud se vás sejde víc na ježdění, tak budete mít alespoň nasazovače. A k těm slepým uličkám - Opravdu úspěšní lidé se řídí pořekadlem-Nikdy neříkej , že něco nejde, nebo přijde nějaký blbec, co neví že to nejde a udělá to. A můj dobrý kamarád ve své firmě( je to hodně velká a úspěšná firma) má zakázáno vyslovovat slova problém, nebo že něco nejde a podobně.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Autodraha na dreve,ano ci nie?

#59 Příspěvek od HonzaS » 22 dub 2015, 07:44

Od Vítka bych vypíchnul hlavně tu pasáž o společenském principu a funkci autodráhy.
Od Milana zase tu potenciální univerzalitu použití i pro větší měřítka.

harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Re: Autodraha na dreve,ano ci nie?

#60 Příspěvek od harry » 22 dub 2015, 08:39

Chlapi,diky za rady.Najhorsie na nich je,ze majú v sebe hodne rácia.

Ale ja,jak pravy Baran,už nepopustím.Pokúsim sa zobrat to dobré od Vás a vyhnút sa aspon tým najtragickejším chybám.

Pomaly Vás začnem otravovat s mojimi infantilnými otázkami,tak jak som slúbil. :)

Poprosím,aká je rozteč drážok u mierky 1/32?

Pri robených dráhach z dreva pri frézovaní používajú lexanový ohybný pás.Mám asi v PC nejaký zastaralý Gúgl,nič mi o nom nechce vyplut.Viete mi dat nejaký tip?

Vopred dakujem za Vami obetovaný čas pre drevených. :)

P.S. Rumove,že aj Ty si Baran?

Odpovědět