Stránka 1 z 1

Lotus Stabo/Ites

Napsal: 09 srp 2017, 21:23
od Kropacek
Po dlouhé době se mi povedlo postavil, respektive poskládat kompletní "doutník" od Itesu. Jde o formuli 1 Lotus, kterou ITES vyráběl v licenci Stabo.

Na obrázku níže je vidět kompletní seznam dílů - dokonce sklo má i zpětná zrcátka.

Jelikož se ta autíčka prodávají v cenách od Kč 1000 do cca 5000 podle stavu, tak dávám obrázek co to všechno má mít, včteně krabičky.
lotus.jpg
Detailnější fotky a srovnání se Stabem na linku níže. Album Lotus Ites/Stabo

Re: Lotus Stabo/Ites

Napsal: 10 srp 2017, 07:35
od model
To je galerie !
Tyhle staré formule jsou nádherné, chce to trochu upravit velikost kol, pilota nabarvit a je okrasa dráhy.

Re: Lotus Stabo/Ites

Napsal: 11 srp 2017, 15:50
od Koula
....hlavně nic Pavle nemaluj!drž se origo stavu!

Re: Lotus Stabo/Ites

Napsal: 11 srp 2017, 19:10
od model
S tím nemalováním bych nebyl tak hrr, na Fóru je příspěvek přestavby Ites Shadow a výsledek
je fantastický. Černý lak, dekály a hlavně nová kola a je to úplně jiná liga.
U tohoto Lotusu, pokud je zelený, pouze očistit, dát nové dekály, pilota nabarvit, aby to nebyla bílá
figurka. Stačí natřít volant, dát pásy, pár teček na overal a je to. A k těm kolům - jen korekce průměru
aby to nebyla Avia.

Re: Lotus Stabo/Ites

Napsal: 11 srp 2017, 19:17
od Kropacek
Namalovat bych spíš original Stabo než tenhle ites. Tohle když je v super stavu a hlavně se zrcatkama tak to je bomba. Takže lakovat nebudu.

Spíš na Flickru mám co předělávám.

Re: Lotus Stabo/Ites

Napsal: 13 zář 2017, 08:55
od jakubadamcik
Já jako sběratel Itesu říkám rozhodně nemalovat!! Mám rád stav v jakém byla autíčka vyrobena. A namalované autíčko pro mě nemá cenu, respektive pak řeším úkol jak barvu dostat dolu. Bohužel to vždy nejde.
No a když už malovat tak na nějaké poničené kousky, kde by byly patrné stopy po tmelení/lepení atd a nebo na nějaké málo drahé kousky jako je třeba standardně červený Shadow nebo žlutá 917. Ale rozhodně ne na Lotus!!!! Pro jistotu ještě přidám odkaz na orientační tabulku hodnoty autíček, aby nějaká „umělec“ nespáchal nenávratné škody. Když už malovat tak na autíčka s jednou hvězdičkou.
http://czauticka.cz/home/ceska-autodrah ... t-auticka/

Ještě musím poděkovat za obrázek rozloženého Lotusu. Mám jich doma pár ve stavu v jakém jsem je vyměnil tedy kompletace podle obrázku, aby něco nechybělo bude nutná))
Ještě musím opravit drobnou nepřesnost Lotus není Doutník. Jako doutník je označováno autíčko EvropaCup http://czauticka.cz/krabicky-a-auticka/.

Re: Lotus Stabo/Ites

Napsal: 25 zář 2017, 18:43
od standa
Dobry den.Jen chci doplnit alespon slovně....u SVĚTLE MODREHO Lotusu je ještě takova zvlaštnost oproti klasickemu tmavě modremu a červenemu.Jsou to plastove tyče ktere jsou vetnuty v karoserii a kratši maji černou barvu jsou u kotveny k předni a delši k zadni napravě.Ty co jsou kotveny k zadni napravě maji vždy SVĚTLE ŠEDOU barvu.Černou jsem u těchto Lotusu nikdy neviděl.
A zeptam se....Pane Adamčik jaky je Vaš nazor na doplněni chybějiciho vyfuku replikou vlastni vyroby?Připadně i replikami zrcadek?Jsou to dily ktere u těchto aut často schazi...

Re: Lotus Stabo/Ites

Napsal: 26 zář 2017, 07:27
od Kropacek
Zdravím doplnění o repliky je vcelku možné a třeba na autíčka Carrera a nebo Fleischmann je to běžná praxe. Dokonce jsou firmy co to dělají i krásně pochromované. Takže pokud to bude vypadat zcela stejně a bude to sedět tak proč ne. Zejména v případě kdy chcete s autíčkem i jezdit. Tak třeba urazit ta zrcátka je asi na "infarkt".

Pokud někdo víte kde se dá sehnat to "sklo" pro pilota včetně těch zrcátek tak dejte vědět.

Re: Lotus Stabo/Ites

Napsal: 26 zář 2017, 20:30
od standa
Děkuji.Je dobre znat nazor odbornika.Vysoustružit vyfuk to neni problem.Horši jsou ty zrcadka.Myslim že Lotusu se dvěma zrcadkama na plexi štitku je žalostně malo tak kdyby se našel vyrobce těchto replik šly by zcela jistě na dračku.