Použití jiných aut a ovladačůna dráze ITES/GONIO rozteč 90mm

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Použití jiných aut a ovladačůna dráze ITES/GONIO rozteč

#11 Příspěvek od RUMOV » 07 led 2014, 19:48

Dobrý den, na úvod bych chtěl poděkovat všem tvůrcům tohoto fora za jejich práci...Kéž by to tu žilo jako na tom starém.
Dostal jsem se asi po 30 letech opět k autodráze, a ačkoliv mě to strašně dostalo, dalo by se říci že vcelku vařím z vody.
Dost věcí jsem sehnal na zahraničních forech, jediné co jsem zatím nevydedukoval je právě počítáni kol a časů s návazností na pc.
Ono před těmi 30 lety moc počítačů nebylo a jediné co znám je mechanické počítadlo...
Byl bych proto vděčný, asi nejspíše Petrovi, (a samozřejmě komukoliv jinému), který sem dal foto svého počítadla pokud by mi mohl poradit, jak na to...
Zmíněnému p. Wagnerovi jsem psal, ale asi ho to moc nezaujalo, a odpověd jsem nedostal...
Ten můj "RUMORING" je sice v měřítku 1:43 napůl číňan a napůl rakušák, ale jezdí a o tom to je...
Zapojení napájení, z 15 bodů jsem si udělal sám, na vše co se týká "švábů" a mikroelektroniky si ale netroufám.
Na mém blogu jsou zatím dva příspěvky ze stavby, a jelikož jsem 15 let dělal plastikové modely, snažím se to pojmout jako pojízdné diorama a píšu to jak příspěvky do modeláře.
Ale třeba se najde někdo, koho to "kousne" taky.
Blog je http://iprumov.blogspot.cz/2013/12/2-st ... volba.html
Dám sem foto stavby, aby jste si nemysleli, že je to nějaký spam a předem se adminům omlouvám za asi špatnou kategorii.
Pokud by někdo měl zájem o nějakou radu,nebo příspěvek co se týká modelářského postupu krajiny, troufnu si na to, ačkoliv to samo nikomu necpu...
Tak foto nedám, nevím jak, ale i přesto děkuji za jakoukoliv radu co se týká počítání kol a časů.
Děkuji RUMOV
Nakonec se obrázky povedly, omlouvám se za zmatky...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Vítek

Re: Použití jiných aut a ovladačů na dráze ITES/GONIO rozteč

#12 Příspěvek od Vítek » 07 led 2014, 20:43

Vítejte na DF.
Informace o tvorbě krajiny apod. jsou určitě vítané. Ale lepší by bylo na to založit vlastní vlákno v sekci Stavba drah, modelová autodráha, doplňky k autodráze. Díky.

Osobně dávám přednost kratším, jasně pojmenovaným a vyprofilovaným vláknům, před vlákny, které jsou sice informačně bohaté, ale je to všehochuť. Proto by si samostatné vlákno zasloužilo i počítadlo kol pro domácí plastovou autodráhu atd.

Moderátor Vítek

Hans1983
Příspěvky: 43
Registrován: 25 pro 2013, 22:39
Bydliště: Rakovník

Re: Použití jiných aut a ovladačůna dráze ITES/GONIO rozteč

#13 Příspěvek od Hans1983 » 09 led 2014, 16:59

Zpátky k mému novému panelu :-)
Poraďte někdo nějakou zásadní radu k použití zdroje?
:?: Stačí když obě dráhy pobězí z jednoho zdroje o nějakých 50W 4,2A ? Nebo to chce ještě víc Wattů?
Nebo je snad nejlepší mít každou dráhu na samostatný zdroj???
ITES česká autodráha 90mm

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Použití jiných aut a ovladačůna dráze ITES/GONIO rozteč

#14 Příspěvek od Jirka B » 09 led 2014, 17:37

Ahoj.Nejsem odborník přez elektriku,to jsou tu lepší. Ale já mám 2 trafa 0-14V regulovatelné po 2V.Vždy jedno trafo na dvě dráhy/mám 4dráhu./.Pokud máš jeden zdroj na dvě dráhy je tam jediný problém,že když jedno auto vypadne to druhé trochu zrychlí.To je jediné negativum. Já mám trafa 10A,ale to jen proto,že jsem je kdysi dostal.To znamená jen to ,že můžu použít motor v autě s velkým odběrem./např od Motraxu-Tiger/.Ale to bych asi na mé malé dráze neukočíroval.Navíc Petr tu již o zdrojích psal.A nebo mrkni na staré forum.Tam je toho dost.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Použití jiných aut a ovladačůna dráze ITES/GONIO rozteč

#15 Příspěvek od Jirka B » 09 led 2014, 17:39

Ještě dodatek" trafa nemám nijak jištěna a ještě jsou usměrněna selénama/ retro/ a nikdy jsem neměl žádný problém,co se týká zkratu atd.Vždy to vydrželo.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Použití jiných aut a ovladačůna dráze ITES/GONIO rozteč

#16 Příspěvek od Petr L » 01 dub 2014, 21:20

Probíral jsem se v albech a narazil na dávnou zapomenutou fotografii upraveného ovladače Faro :D

Obrázek

Odpovědět