Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

Odpovědět
Zpráva
Autor
MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#21 Příspěvek od MAXI-PU » 25 bře 2015, 09:27

Na karosérii som ešte urobil červené pásy, čiernou svetlá a maketu motoru a krémovou ventilátor - tu stačilo trošku maskovacej pásky, tenký štetec a akrylátové farby - Valecho. Potom vystrihnúť decály a aplikovať ich na karosériu a po ich zaschnutí dvakrát vrchný akrylátový lak. Disky kolies som tiež natrel čiernou matnou.

A toto je dokončené :
ITES Porsche 917K - LM 1970 David Piper - "Sandeman"
foto č. 34, 35, 36.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Vítek

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#22 Příspěvek od Vítek » 25 bře 2015, 14:20

Abych předešel případným dotazům.

Dekály na ITES - Porsche 917 a McLaren M8F budou k dispozici volně ke stažení a k tisku pro vlastní potřebu, až MAXI-PU dokončí renovace, které jsou, s ohledem na dekály, zkušebními stavbami.


K renovaci jsou možné tři přístupy. Uvést do původního stavu, udělat fikci, nebo se pokusit o ztvárnění skutečné předlohy. Jsem rád, že se Martin pustil do poslední, podle mého názoru nejpracnější, varianty. Výsledek je prefektní. :!:

jena74
Příspěvky: 64
Registrován: 08 lis 2014, 20:11
Bydliště: vysočina Třebíč

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#23 Příspěvek od jena74 » 25 bře 2015, 19:00

MAXI-PU píše:Na karosérii som ešte urobil červené pásy, čiernou svetlá a maketu motoru a krémovou ventilátor - tu stačilo trošku maskovacej pásky, tenký štetec a akrylátové farby - Valecho. Potom vystrihnúť decály a aplikovať ich na karosériu a po ich zaschnutí dvakrát vrchný akrylátový lak. Disky kolies som tiež natrel čiernou matnou.

A toto je dokončené :
ITES Porsche 917K - LM 1970 David Piper - "Sandeman"
foto č. 34, 35, 36.
Super a kde máš výfuky a převodovku (ten černej plast vzadu co kryje ozubený kolo)

Vítek

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#24 Příspěvek od Vítek » 25 bře 2015, 19:22

Ten krycí plast je u ITES docela tragická záležitost a možná lepší bez něj než s ním. ;)

Samotné modelové ztvárnění není vůbec jednoduché a je i docela křehké. Třeba 917 od NSR má celou konstrukci fixovanou na karosérii bez kontaktu s podvozkem:
Obrázek
Obrázek



To jena74 Respekt v komunikaci by neškodil. :!: A přínosnější než "výkřik" co chybí, by byla, jak prezentace vlastní renovace, tak třeba návod jak vytvořit modelové ztvárnění zadní části P 917 od ITES. :idea:
Admin Vítek

PanZdenda
Příspěvky: 18
Registrován: 28 led 2014, 20:53
Bydliště: Hranice

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#25 Příspěvek od PanZdenda » 25 bře 2015, 19:40

To by bylo vynikající, kdyby byly obtiskové archy volně ke stažení, předem děkuji. Kdyby byly k dispozici i obtisky na Porsche Turbo a Ford GT, bylo by to úplně nejideálnější :-).

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#26 Příspěvek od MAXI-PU » 25 bře 2015, 20:18

Ten zadný kryt som vyhodil pretože sa mi vôbec nepáči ale budem rád, keď mi poskytneš muster vhodný na zaformovanie - rád ho odlejem a použijem. Všetko sa dá urobiť, ale treba na to spústu času a musí byť k tomu aj zmysluplná motivácia. Ono prezradím Ti, že sa mi nepáči ešte mnoho iných vecí na tomto modely Ites - no nie je zmyslom vyrobiť nový model presne podľa predlohy ale zušľachtiť starú nostalgickú hračku a dať jej nový život. Týchto modelov je medzi ľuďmi plno a myslím, že sa mnohí potešia, keď si ich budú môcť za pomoci Vítkových decálov takto zreštaurovať. Ja sa len pokúšam nájsť najschodnejšiu a najjednoduchšiu cestu ako týmto ľuďom pomôcť a ukázať im ako sa to dá a že to nie je žiaden problém.
Naposledy upravil(a) MAXI-PU dne 25 bře 2015, 20:56, celkem upraveno 1 x.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#27 Příspěvek od Jirka B » 25 bře 2015, 20:34

To MAXI-PU,moc dobrá a kvalitní práce jen tak dál.Sice Itesy nemám ,ale moc se mi to líbí. Je vidět,že máš hodně zkušeností s odléváním,zejména těch doplňků. To mě to tak pěkně nejde.Je fakt,že ty moji prckové jsou malí a hůř se to odlévá.Asi bych měl jít k tobě na školení.

jena74
Příspěvky: 64
Registrován: 08 lis 2014, 20:11
Bydliště: vysočina Třebíč

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#28 Příspěvek od jena74 » 25 bře 2015, 20:44

MAXI-PU píše:Ten zadný kryt som vyhodil pretože sa mi vôbec nepáči ale budem rád, keď mi poskytneš muster vhodný na zaformovanie - rád ho odlejem a použijem. Všetko sa dá urobiť, ale treba na to spústu času a musí byť k tomu aj zmysluplná motivácia. Ono prezradím Ti, že sa mi nepáči ešte mnoho iných vecí na tomto modely Ites - no nie je zmyslom vyrobiť nový model presne podľa predlohy ale zušľachtiť starú nostalgické hračku a dať jej nový život. Týchto modelov je medzi ľuďmi plno a myslím, že sa mnohí potešia, keď si ich budú môcť za pomoci Vítkových decálov takto zreštaurovať. Ja sa len pokúšam nájsť najschodnejšiu a najjednoduchšiu cestu ako týmto ľuďom pomôcť a ukázať im ako sa to dá a že to nie je žiaden problém.
Rád bych ti ho poskytl ale mám 6ks autíček ale všechny bez zadních krytů.Proto jsem na to ze srandy ;) narážel protože to bude nedostatkový pro všechny.Můžu se taky přimluvit prosím o ty dekály volně ke stažení.

jena74
Příspěvky: 64
Registrován: 08 lis 2014, 20:11
Bydliště: vysočina Třebíč

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#29 Příspěvek od jena74 » 25 bře 2015, 20:50

Vítek píše:Ten krycí plast je u ITES docela tragická záležitost a možná lepší bez něj než s ním. ;)

Samotné modelové ztvárnění není vůbec jednoduché a je i docela křehké. Třeba 917 od NSR má celou konstrukci fixovanou na karosérii bez kontaktu s podvozkem:
Obrázek
Obrázek



To jena74 Respekt v komunikaci by neškodil. :!: A přínosnější než "výkřik" co chybí, by byla, jak prezentace vlastní renovace, tak třeba návod jak vytvořit modelové ztvárnění zadní části P 917 od ITES. :idea:
Admin Vítek
Nebral jsem to jako nějakej výkřik jak říkáš jen sem chtěl poukázat na to že to tam chybý skoro všem co maj tyto P917 od Itesu.Tak nevím proč jsem osočen o nějaký respekt v komunikaci a pokud se tě to nějak dotklo tak sory že jsem řekl svoji citaci.

Uživatelský avatar
česká autodráha
Příspěvky: 22
Registrován: 17 led 2015, 19:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#30 Příspěvek od česká autodráha » 25 bře 2015, 21:06

Pokud by měl někdo zájem,
zasílám adresu na e-shop, kde se tento díl dá koupit za lidovou cenu- 25,- Kč. Jinak musím souhlasit, že je tento díl modelářsky mimo. Pokud má někdo (jako třeba já) autíčka v původním stavu, tak je tento díl důležitý. Pokud je ale auto předělané podle skutečné předlohy je možná lepší tam nedávat žádný, popřípadě zhotovit lepší díl (i když nevím jak by se měl zhotovit, nejsem žádný modelář).
Ps.: Nevím jestli ten díl opravdu chybí skoro všem, ale já mám 5 autíček Porsche 917, a ani na jednom mi nechybí. :D

http://eshop.ceska-hracka.cz/nahradni-d ... erny-drzak

Doplňuji: Držák je již bohužel doprodaný :cry: . Jelikož se podle mě jednalo o doprodej zásob itesu tak už asi nikdy k prodeji nebude :( .
Naposledy upravil(a) česká autodráha dne 10 kvě 2015, 10:08, celkem upraveno 6 x.
http://ceska-autodraha.webnode.cz/ - Web o české autodráze Ites, Gama, Gonio a Faro

Odpovědět