Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#11 Příspěvek od Petr L » 06 bře 2015, 23:27

Paráda !

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#12 Příspěvek od MAXI-PU » 07 bře 2015, 09:32

Ďakujem. Je to síce spústa času stráveného nad záchranou vrakov, no efekt je myslím dobrý. Takto zreštaurované autíčko ITES môže mať dôstojné miesto aj na poličke vedľa komerčných áut, aj keď je obrovská škoda, že výrobca pri tvorbe modelov myslel iba na svoj plechový podvozok a také klasiky ako sa snažil napodobniť zdeformoval v základných propozíciách - proste tvoril hračku a nie model. Ale na ospravedlnenie musím povedať že ani iné svetoznáme firmy sa pri tvorbe autodráhových áut nepretrhli pri snahe vytvoriť verný model. Proste tak sa to niekedy robilo a dnes, keď si začnete premeriavať svoje nádherné modely zistíte, že rozmery sú prispôsobené podvozku a niektoré sú v pluse iné zas v mínuse.
Takže budem pokračovať v reštaurovaní zničených polámaných a rôzne poškodených áut. Tie čo sú v perfektnom stave - nepoškodené - sú uložené v zbierkach, podľa možnosti v krabičkách aby som aj ja uložil pre budúce generácie kúsok autodráhovej histórie, ktorá ma sprevádzala od dectva.
Teraz sa pustím do niekoľkých modelov Porsche 917 K - ku ktorým mi Vítek poskytol nádherné decály.

Uživatelský avatar
vwenca
Příspěvky: 34
Registrován: 28 říj 2014, 21:27
Bydliště: Praha

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#13 Příspěvek od vwenca » 13 bře 2015, 22:36

Opravdu nádhera, ostatně jako vše co projde Tvou rukou ;)

Už se těším na ostatní modely.

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#14 Příspěvek od MAXI-PU » 17 bře 2015, 10:26

Ešte som nespomenul jednu vec. Občas sa stáva, že k niektorým modelom chýbajú rôzne detaily - zrkadlá, krídla, časť motora a podobne. Tieto chýbajúce veci nahradím ich kópiami - odliatkami. Veľmi stručne - originálny diel - v tomto prípade zadné krídlo na UOP Shadow - zalejem do do lukoprénu - urobím dvojdielnu formu. Krídlo odlejem z Epoxydu, no dá sa použiť aj polyuretan. Aby bolo odliate krídlo pevnejšie, na vystuženie použijem kúsky tenkého lisovaného laminátu. Ten vložím do formy do držiakov krídla a veľký kus vložím do hornej časti krídla. Epoxyd trochu zohrejem a zalejem. Formu po chvílke uzavriem a nechám odliatok vytvrdnúť. Po 24 hodinách krídlo z formy vyberiem. foto č.25, 26, 27.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
česká autodráha
Příspěvky: 22
Registrován: 17 led 2015, 19:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#15 Příspěvek od česká autodráha » 17 bře 2015, 13:30

Dobrý den pane Kumičák,
Tyto kopie detailů vyrábíte pouze pro sebe, nebo je i prodáváte pro ostatní? Určitě bych o ně měl zájem.
http://ceska-autodraha.webnode.cz/ - Web o české autodráze Ites, Gama, Gonio a Faro

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#16 Příspěvek od MAXI-PU » 17 bře 2015, 14:03

Toto som urobil iba ako ukážku, pár sa ich dá urobiť, no na výrobu vo veľkom to nie je. Na to treba veľa času.

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#17 Příspěvek od MAXI-PU » 24 bře 2015, 17:52

Vybral som si niekoľko poškodených karosérií modelu Porsche 917K. Poopravoval som praskliny, podlepil zospodu a pretmelil. Chýbajúce kúsky plastu som doplnil. Foto 28, 29. Opravy je vidieť na fotke č.30.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#18 Příspěvek od MAXI-PU » 24 bře 2015, 17:57

Po opravách som karosérie prebrúsil jemným brúsnym papierom a nastriekal základnou akrylátovou farbou. Foto č.31.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#19 Příspěvek od MAXI-PU » 24 bře 2015, 18:06

Keďže pod základnou farbou stále jemne presvitá pôvodná farba, tak som karosérie nastriekal podobnými vrchnými farbami ako je farba plastu a samozrejme aj podľa toho, aké decály budem na karosériu aplikovať. Foto č.32.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#20 Příspěvek od MAXI-PU » 24 bře 2015, 18:08

Aršík s rôznymi decálmi na Porsche 917K z Vítkovej dielne. Foto č. 33.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět