Formule pro podvozek ites

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hydrostar
Příspěvky: 102
Registrován: 08 lis 2014, 19:20
Kontaktovat uživatele:

Formule pro podvozek ites

#1 Příspěvek od hydrostar » 31 pro 2021, 19:25

Mám klasické plechové podvozky ites s původními motory, ale karoserie už nejsou v dobré kondici. Taky jsem narazil na skutečnost, že každá karoserie má jinou hmotnost a tedy každé autíčko jede jinak rychle, což pro závodění dětí není zrovna ideální. Šel jsem cestou papírového modelu a přidáním širších kol na původní podvozek. Dle mého pro děti a jejich jezdecké umění ideální varianta.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

IvanP
Příspěvky: 85
Registrován: 28 úno 2014, 15:01

Re: Formule pro podvozek ites

#2 Příspěvek od IvanP » 31 pro 2021, 19:32

Tomuto já fandím. Přeji mnoho šťastných nápadů po celý příští rok.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Formule pro podvozek ites

#3 Příspěvek od model » 31 pro 2021, 23:27

Doufám, že se brzy podaří dát do prodeje staronové karoserie ITES a i tři formule - Renault, Ligier a Tyrrell 005.
Když jsme dávali tento program dohromady, zjistil jsem, že se dá pro tyto tři formule použít podvozek z Národní formule s tím, že se vymění zadní kola
a pneumatiky a použijí se F1 pneumatiky ITES. Pokud se použije motorek SUPER, není podvozek vůbec špatná varianta.
Já jsem si nakreslil a vytiskl svůj univerzální podvozek pro tyto formule, na doporučení Zdeňka Janoše ze Zubří jsem přidal k podvozku křídlo, které kopíruje
ze spodní strany křídlo na karoserii a pomůže přežít karambol bez uražení spojleru. I u tohoto podvozku používám F1 pneumatiky Ites a na přední kola přední slicky ITES.
Tady by to chtělo asi větší soudky, ale to nevadí, formule vypadá slušně.
A pokud si někdo nakreslí a slepí papírové karoserie, není to vůbec špatná volba. Já jsem si nakreslil jednoduchý ponton F1 a k němu několik typů zadních komínků a křídel, takže si mohu postavit různé varianty formulí. Potom stačí jen nastříkat barvami a dát jednoduché, nebo modelovější dekály. Takto nabízí firma NSR své formule a asi má s nimi úspěch, protože vidím stále nové barevné varianty a nové polepy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
hydrostar
Příspěvky: 102
Registrován: 08 lis 2014, 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Formule pro podvozek ites

#4 Příspěvek od hydrostar » 01 led 2022, 11:25

Tak to jsme se nepochopili. Mým cílem nebylo vytvořit nové vozidlo na autodráhu, ale znovu využít prakticky šrotový materiál, který má snad ještě spousta lidí někde zahrabaný ve sklepech. Abych si mohl vytvářet své nové podvozky a experimentoval s nákupem různých součástek od různých firem a různě je kombinoval, tak na to bohužel nemám ani 3D tiskárnu, ani dost peněz, ani čas.
Pokud by měl někdo zájem, tak vystřihovánku mám koncipovanou dvě karoserie na jednu A4 a není problém se o ni podělit.
Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Odpovědět