A další repase ITES aut...

Zpráva
Autor
Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: A další repase ITES aut...

#11 Příspěvek od Jirka B » 10 črc 2018, 15:16

Moc pěkný.Jen škoda ,že tyhle starší modely již vymizeli.

lubosvinar
Příspěvky: 41
Registrován: 02 kvě 2016, 15:03

Re: A další repase ITES aut...

#12 Příspěvek od lubosvinar » 10 črc 2018, 17:51

Hezké, a opravdu moc se mi líbí podvozek na tom Ferrari.

LVi

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: A další repase ITES aut...

#13 Příspěvek od model » 10 črc 2018, 18:37

Právě tyto bubliny byly dělány na šířku 60 mm, a tím pádem jak jsem si nakreslil HRS podvozek pro anglewinder motorové lože, krásně to tam vlezlo.
Jen jsem musel vlepit do bočnic z hliníkového plechu 0,5 mm silného U profily, které zpevnily bočnice a jednoduše se
k nim přišroubovalo šasí. Jak jsem psal, vzal jsem, co bylo doma, takže nic moc motorek, staré disky z Modely, trojka oska, ale pro tu legraci to stačí.
Ale zase musím říci, že s Milanovým vodítkem, uvolněným ložem jezdí velmi hezky. A ta rudá barva černé dráze ...
Ještě k podvozku - začal jsem kreslit ve 3D programu a tisknu u mého zetě na tiskárně Průša.
Mám již několik desítek položek, pokud budete mít zájem pošlete mi zprávu.

lubosvinar
Příspěvky: 41
Registrován: 02 kvě 2016, 15:03

Re: A další repase ITES aut...

#14 Příspěvek od lubosvinar » 31 říj 2018, 08:19

Tyrrell dostal lepší kola. Zatím jen nasazené, jsou na 2,38mm osu, tak musím předělat převod a ložiska. Kola jsou tyto https://www.pendleslotracing.co.uk/pcs- ... ck-01.html Ještě to chce nalakovat disky a sehnat, nebo spíš vyrobit, správné inserty. Ale už teď vypadá o dost líp. Kola budou slušet i dalším F1 od Itesu
IMG_20181030_163727_sm.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: A další repase ITES aut...

#15 Příspěvek od model » 31 říj 2018, 10:57

Ten, kdo chce mít ve vitríně originály ITES i s těmi nemodelými koly, ať je tam má, ale když se původní karoserie jen trochu
dodělá - nový lak, dekály, doplňky, třeba i figurka řidiče a dají se tam nová, modelová kola je to o 200% jiné auto.
Pokud je tam trojka oska, dají se koupit duralové disky a na ně nalepit mech a zabrousit a nemusí se měnit nic na podvozku.
Ale u takové přestavby by mi to nedalo a nakreslil a vytisknul bych si na 3D tiskárně nové šasí.
A to je jiná káva a máte k tomu dobrý pocit.
Měl jsem tím začít, ale alespoň na konec - opravdu nádherné.

lubosvinar
Příspěvky: 41
Registrován: 02 kvě 2016, 15:03

Re: A další repase ITES aut...

#16 Příspěvek od lubosvinar » 31 říj 2018, 19:15

Díky.

To nové šasi, vše k tomu mám, tiskárnu, představu jak by mělo vypadat. Jen se ještě naučit v něčem modelovat. Ale to se dostaví.

Mechový kola mě napadly taky, ale myslím že bych nedocílil tak pěkného vzhledu gum. Tyhle kola jsou opravdu povedený, myslím vzhledově. Vím, jsem asi trochu divnej, ale moc s tím nejezdím. Baví mě to upravovat a předělávat. Navíc, chvíli jsem se v tom přehraboval a vyznat se v rozměrech kol, kdy to každej výrobce udává jinak, je peklo. Alespoň pro mě jako amatéra. A kola s 3mm osou už zpravidla vycházejí moc velká. Tohle bylo takový bezbolestný řešení. Tedy až na tu část kdy jsem to platil, to trochu bolelo.

Ostatně před tiskem jsou obtisky na další dvě 917 a pracuje se na 911, Renaultu, Ligieru a Ford GT. I když GT je poměrně vzácný auto. Ale pár lidí si ho snad rádo předělá.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: A další repase ITES aut...

#17 Příspěvek od model » 01 lis 2018, 11:56

Luboši, pošli jednoduchý okótovaný výkres podvozku, není nic jednoduššího Ti nakreslit podklad pro tisk.
vpveverka@centrum.cz

Uživatelský avatar
marty.dutch
Příspěvky: 168
Registrován: 08 úno 2014, 15:54

Re: A další repase ITES aut...

#18 Příspěvek od marty.dutch » 01 lis 2018, 23:30

Luboši ty kola na tom Tyrrelu jsou úplně v pohodě :-)

Odpovědět