Výhybka nepřehazuje

Odpovědět
Zpráva
Autor
Radek73
Příspěvky: 1
Registrován: 10 čer 2017, 17:26

Výhybka nepřehazuje

#1 Příspěvek od Radek73 » 29 říj 2017, 09:25

U carrery D132 mi po půl roce přestala fungovat výhybka. Auta nepřejíždí do druhé dráhy. Zkoušel jsem reset jednotky (dle návodu), ale nepomohlo to. Kodování aut - rychlost a pod. vše funguje, jen to přehazování. Nemáte někdo s tím zkušenosti, než budu reklamovat ? Děkuji

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Výhybka nepřehazuje

#2 Příspěvek od Petr L » 03 lis 2017, 20:29

Přestala fungovat sama od sebe, nebo jsi jí přendával jinam.

majklik
Příspěvky: 20
Registrován: 16 lis 2016, 21:55

Re: Výhybka nepřehazuje

#3 Příspěvek od majklik » 13 lis 2017, 23:09

Nu, pokud nepřehazuje po přestavbě, tak bych si dal panáka, zhluboka se nadechl a podíval se pořádně, zda nemám daný díl obráceně. Tohle se mi povede každou chvíli a posledně u dílu pit stopu jsem nadával celý den, co tomu je, než jsem si všiml, že ten fuel díl jsem dal obráceně....
Pokud samo od sebe za provozu, tak bych se prvně podíval velmi důkladně pod ten mechanismus do drážky, zda se ti tam nedostal nějaký bordel, co by blokoval mechanicky přehození. Mě se teď povedlo takto umrtvit vyhýbku tak, že z dílu před ní, což byt adapter unit, strhnout tu černou nálepku ukazující správný směr osazení a dostala se do toho mechanismu dolů a zalepila/zablokovala vyhýbku a dlouho jsem čučel, než jsme tam ten černej samplepící papír našel přilepen.
Jiný typický případ ztráty přehazování (nebo nereagování na průjezd startem, benzinkou, ...) je, že díl jsem dal těsně za zatáčku, auto má ojeté kola, nalepený prach a jede smykem, což za čista/novými gumami nedělá a zkrátka se nepotká fotodioda na spodku auta s tím snímačem v dílu.

Odpovědět