Prosím pomozte při rozhodování o nákupu

Zpráva
Autor
jirka-palecek
Příspěvky: 15
Registrován: 08 říj 2016, 18:01

Prosím pomozte při rozhodování o nákupu

#1 Příspěvek od jirka-palecek » 12 říj 2016, 15:12

Ahoj všem,

Chci si koupit pro sebe, rodinu a kamarády - tedy ne pro malé děti - autodráhu. Nemám žádnou zkušenost s tím co je na trhu a jako kluk jsem měl starou českou 74mm dráhu a moc mě to bavilo, těšilo, líbil se mi styl ježdění, to, že člověk musel být opatrný, aby nevypadl....No a teď je výrazně šírší nabídka a mě se nejvíc zalíbila Carrera 132 (asi DTM) a víc se přikláním k digitálu. A tedy mě zajímá, jeli je:

1, Je styl ježdění,zavodění podobný, srovnatelný se starou českou??? zejména srovnání rychlosti, ovladatelnosti v zatáčkách - rozhodně nechci projíždět zatáčky na plnej céres a ono se to nějak udrží... A Pak také jsem vyčetl, že mají auta magnety, tak i o nich, zda nedělají z ježdění bezduché kroužení po dráze a jestli se dají vyndat a přídá to na zážitku z ježdění ve smyslu opatrnosti, třeba projíždění zatáček smykem a tak...

2, rozhodování mezi digitalem a evolitionem. Má po zkušenostech smysl investovat do digitálu nebo je lépe pořídit 4dráhu evolution?? přinesou třeba zastávky v boxech nebo safetycar takové zpestření??

3. Jen pro doplnění, je něco, co vás zklamalo nebo naopak příjemně potěšilo po nákupu dráhy???

Prosím o typy, názory, zkušenosti, cokoli.... Všem moc děkuji a přeji pěkné dny aspoustu zábavy. Jirka P.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Prosím pomozte při rozhodování o nákupu

#2 Příspěvek od Petr L » 12 říj 2016, 19:28

Styl ježdění je spíše otázkou pilota, dobrý zajede na všem, největší rozdíl mezi starými modely a novými je asi v rychlosti a jízdních vlastnostech modelů. Dobrá moderní auta jedou i na Ites dobře.
Magnety jsou v drtivé většině vyndavací, ale speciálně na domácí ježdění bych je hned nezatracoval, nejdřív si to odzkouše, uvidíš.
Otázka digitál / analog je také hodně individuální, oboje má svoje, to se nedá jednoznačně říct, jezdit na čtyřdráze je úžasná zážitek, jezdit v ve čtyřech na digitální dvoudráze je o něčem úplně jiném. Strategie ježdění s tankováním, nebo simulace poruch, včetně změn jízdních vlastností modelů podle toho, jestli auto má plnou, nebo prázdnou nádrž je hodně realistická a kolikrát se to hodně dramatické. Já třeba jezdím oboje, má to výhodu, nemusím se rozhodnout, co je lepší :-) Doporučím popřemýšlet o duální dráze, kde se dá přepnout analog/digital.
Ohledně ostatního doporučím si probrat vše dostupné a udělat si vlastní obrázek. To co t dnes bude připadat úžasné a zajímavé, může být za rok, dva zcela banální a zajímavé věci budeš vidět úplně jinde .-)

Ohledně níkupu dráhy, vývoj to za tebe v zásadě vyřešil, z mnoha výrobců dnes funguje normálně vlastně pouze Scalextric a Carrera. SCX je již několik let v agónii a Ninco je něco jako manželka inspektora Coluba -mluví se o ní, ale nikde není vidět .-)
Takže máš vlastně dvě dost rozdílné možnosti, Scalextric, s užší,tedy méně prostorově náročnou, lépe mechanicky odolnou dráhou s mělkou a úzkou drážkou, nebo podstatně širší mohutnější, drobet křehčí ale co se týká drážky velmi dobře dimenzovanou dráhu od Carrera.
Podpora výrobce, dostupnost a základna uživatelů je zhruba stejná, vzhledem k místu výroby je Scalextric více v GB , Carrera v Německy mluvících zemích. Takže nákupy v zahrančí u obou naprosto v pohodě.
Modely ostatních výrobců se dají použít bez potíží na obou dráhách, je to pouze v typu vodítka, občas o pneu, což je drobnost.
Nespěchej, pořádně se rozkoukej, něco si načti, ptej se. Určitě se to vyplatí, autodráha není levný koníček, zbytečné nákupy mohou dost bolet :-)

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Prosím pomozte při rozhodování o nákupu

#3 Příspěvek od stembas » 13 říj 2016, 15:23

mel jsem doposud 4 ruzne autodráhy IGLA, SCX-to je si SCALEXTRIC, NINCO a ted mam CARRERU, tuto jsem koupil proto ze stavim autíčka na drevenen drahy a daji se na ni castecne odzkoušet. Carrera ma sirsi a hlubsi drazku pro voditko a proto se zde da skouset auticko s "hlubokym vodítkem" a pokud ze seridi magnet(bez nej to klouze, ale po jistých uravach to jede i bez nej) zalezi totiž na svetlosti atvrdosti pneu. CARRERA dodava proto podlozky pod magmety které jsou soucasti modelu.Tvrdost dilu je asi jako IGLA.Jinak není problém si prilnavost sam upravit na jakem koliv auticku.
NINCO jsou mekke dily hodne pruzne ale mají vyborne provedeni spojeni a zajisteni dilu diky tomu ze se lepe podaji teplotnim zmenam coz u carrery nejde, ta ma diletacni mezery cca 0,2 mmale dily jdou prirazi az k sobe.Povrch ninca je velmi drsny, ostry takze auticko zde jede "jako po kolejích"( vhodne pro deti) ale také se to da magnetem upravit.
SCX je také pruzna ale není tak ostry povrch. Tyto drahy mají vyhodu ze se da diky pruznosti udelat dobře premosteni.(CARRERA ma original most který uz je vytvarovany ze 4 dilu) tato draha je uzka asi jako puvodni sedy ITES. NINCO je asi jako Carrera siroka (195mm). Rozmery se daji najit nekde na netu.
S DIGITALEM skusenosti nemam,nepritahuje me to. Nic ve spatnem ale pripada mi to jako elekticky vlacek ty výhybky.
S těmito autíčky se i jezdi na drevenych az 8mi drazkovych autodráhách. Samozrejme auticka musí projit malou zmenou (upravou), prispusobit je na jiny povrch. Pokud mate nekde v blizkosti tuto moznost bylo by dobře se alespon podivat.
Pokud mate zajem a o zadne nevite a napisete z kterého města jste, poradim.

jirka-palecek
Příspěvky: 15
Registrován: 08 říj 2016, 18:01

Re: Prosím pomozte při rozhodování o nákupu

#4 Příspěvek od jirka-palecek » 13 říj 2016, 15:39

děkuji, jsem z liberce.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Prosím pomozte při rozhodování o nákupu

#5 Příspěvek od stembas » 13 říj 2016, 16:14

Jirko, tak nejbliz je 8mi prouda autodráha ve VRATSLAVICIVH nad NISOU (to je kousek) Tam se ale jezdi asi modely 1:24 ale za podivani to stoji a tam uz se dozvíš vic. Kde se ale jezdi autíčka mimo jiné i 1:32 tedy "komercni" je v také 8mi prouda autodráha v NOVE PACE tam se da také zajet není to daleko. Toto Ti muzu doporucit. Pak jsou ještě drahy v Hradci Kralove (také komercni) v Praze (také komercn) a v Usti n Labem (zde jsou 1:24). To je tak nebliz.
Adrasy si najdi přes GOOGL ja je nemam AMC Nova Paka. Tam jsembyl 3x a moc se mi tam libilo.

Hodne stesti.

Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Re: Prosím pomozte při rozhodování o nákupu

#6 Příspěvek od Bastacka » 13 říj 2016, 16:26

Tak konečne mohu psát. Po pár měsících mám konečně pořádný internet,a nemusím to smolit na mobilu.
Jen pár poznatků. Jsem s autodráhou taky začátečník.Čekal jsem až budou synovi aspoň 3 roky a hned jsem mu koupil Carrera GO.
Nějak mě to chytlo a teď máme doma asi 35 m dráhu GO.
Jenže jak jsem začal chodit na toto forum a hlavně na DE fora,tak jsem cítil nějaké mravenčení :+)) a pořídil malinký okruh carrera evo ( dvě auta jsem už měl ) .
A najednou to bylo v háji. Teď stavím doma carrera d132 stůl asi 4,5x3m .
Pro mě osobně je zajímavšjší D132. Pitstop,propojení s pc,možnost změny dráhy ,možnost jízdy více aut.
Samozřejmě 4dráha evo musí být super,ale ten prostor prostě není šance mít(pro mě).
U digitálu je pro mě závod mezi přáteli zajímavější( poruchy,tankování atd.)
A pár důležitých věcí- udržovat dráhu v čistotě(na zemi není šance) , pro domácí ježdění není žádný tuning potřeba,pouze pneumatiky změní zásadně chování auta.
A co se týká magnetů- žádný problém,u carrery jdou vydělat ,ale pak se musí jezdit opravdu opatrně a s origo pneu nic moc :+))).

P.S. Mám i 3 auta carrera d124 ,ale od toho bych dal ruce pryč,sice vypadají pěkně ,ale to je tak všechno.
No synovi se líbí ,že jsou vélká a zatáčky projíždějí smykem :+)))

Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Re: Prosím pomozte při rozhodování o nákupu

#7 Příspěvek od Bastacka » 13 říj 2016, 16:38

Zapoměl jsem jen dodat před nákupem nového nebo i staršího setu-Carrera d132 :
Určitě s novou řídící jednotkou CU .
Dokupování vyhýbek je celkem drahá záležitost ,tak ať je v setu křížová.Wirelles ovladače nejsou taky na škodu(dají se kombinovat s kablem).
Pokud chcete propojovat s PC ,nemusíte kupovat nic na měření času nebo driver display. A kablik cu-pc se dá vyrobit za pár korun.
Ale pit stop určitě pořídit( druhý mám pro safety car-ale je to celkem drahý špás kvuli safety car extra pit lane :+))))

Uživatelský avatar
Akulacz
Příspěvky: 6
Registrován: 08 pro 2014, 10:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím pomozte při rozhodování o nákupu

#8 Příspěvek od Akulacz » 13 říj 2016, 17:03

Tak já mám asi 18m Carerra EVO, k té rychlosti... jedině co dokáže jezdit na plný plyn jsou formulky z GO (sponge bob) pak mám ještě formule Porsche 911 a audi r8 ani s magnetem není šance a auta létají všude okolo... a magnet jde u většiny i demontovat a jízda je pak ještě zábavnější. Po digitální stále koukám ale nějak není čas spíše než peníze, určitě to jako vláčky nebude... spíš to je náhrada 4a více drážek i to tankování a poruchy podle mě přinesou spoustu zábavy... takže je li kupovat za co tak bych určitě volil D132 ale když bude chtít člověk více aut a výhybek tak se musí připravit na investici tak 15-20 tisíc mě to Evo(3 sady) 7 aut a 2 GO přišlo tak na 8k... případně koupit zatím EVO a později digitální a do aut čipy... to je varianta na postupnou investici

jirka-palecek
Příspěvky: 15
Registrován: 08 říj 2016, 18:01

Re: Prosím pomozte při rozhodování o nákupu

#9 Příspěvek od jirka-palecek » 13 říj 2016, 17:13

děkuji, vratislavice mám za domem ale o dráze jsem nevěděl..., ale pohledám.

Basačka prosím co je CU řídící jednotka A která dráha jí má??? Moje úvaha je tahle:
1: Koupím tohle : http://www.toy.cz/autodraha-carrera-d13 ... masters-2/ a k tomu dva mosty http://www.toy.cz/20587-evo-d132-d124-premosteni-4ks/ a tím budu mít jednu dráhu o kousek delší. - Je tam "control unit" napájecí díl, - to je ono??? a bezdrátové ovladače.

Pokud bude spokojenost a nadšení, nebidu rozšiřovat dráhu po kusech ale:

2: prřikoupím tohle : http://www.toy.cz/autodraha-carrera-d13 ... countdown/ protože mě to přijde levnější než to dokupovat po dílech ale má to ovladače po drátě.

Tedy se ptám!! pujdou tyhle dva sety propojit do dlouhé dráhy pro 4 auta nebo nejde kombinovat drát / bezdrát provedení????

3: A pak si koupím všechny varianty aut porsche 917, krabici tatranek a malibu, snim to, vypiju a budu jezdit dokola..

jirka-palecek
Příspěvky: 15
Registrován: 08 říj 2016, 18:01

Re: Prosím pomozte při rozhodování o nákupu

#10 Příspěvek od jirka-palecek » 13 říj 2016, 17:17

akula, díky... peníze nejsou problém.... spíš rozhodování... na jednu sadu a dva mosty to dá, druhou koupím, až dospořím.... děkuju za tip... Jezdí 132 - Asi je jedno jestli digi nebo evo?? - zatáčky smykem????

Odpovědět