Rozšíření Carrera digital 132 - Pit Stop / Pit Lane

Odpovědět
Zpráva
Autor
harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Re: Rozšíření Carrera digital 132 - Pit Stop / Pit Lane

#11 Příspěvek od harry » 04 led 2016, 20:08

Petr L.

Velmi pekne dakujem za info.

Neviem ci som správne pochopil tú tretiu dráhu riešenú pomocou Pit stopu.

Na Carrere je Pit stop riešený nejakym vstupným a výstupným čidlom/čiže 2 čidlá/?Ak áno,ktoré detekuje čas?

Ak využijem Pit stop na tretiu dráhu,prídem tým automaticky o funkciu originálneho Pit stopu s tankovaním?

Diky.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Rozšíření Carrera digital 132 - Pit Stop / Pit Lane

#12 Příspěvek od Petr L » 04 led 2016, 21:59

Ahoj, dopustil jsem se nepřesnosti, takže i v původním textu to opravím:

Pit Stop 30346 je starší verze, s CU nepracuje v plném rozsahu, protože nedetekuje pozici auta při tankování, ale pouze registruje, že auto do boxu zajelo. Lze tedy v dráze použít vlastně pouze jako box a stanoviště Pace car.

Pit Line 30356, nebo Pit Stop Adapter Unit 30361 ( rovný díl z Pit lane ) jsou určené k provozu s CU, mají detekci na rovném dílu v boxu, takže pokud se v systému nastaví, že průjezd boxem je detekován jako průjezd cílem, a tento díl se dá do cíle jako třetí dráha, bude to fungovat. Já to mám takto, a běhá to.
20151221_213057.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Re: Rozšíření Carrera digital 132 - Pit Stop / Pit Lane

#13 Příspěvek od harry » 05 led 2016, 01:35

Petr L.

Minule som videl na ebay ponuku len rovneho dielu Pit stop adapter 30361,takze ak by som ho kupil,vykuchal a pouzil na tretiu drahu/draha v MDF s medennymi pasikmi/,s nastavenim v CU by to malo fungovat.Ale budem moct vyuzit ešte komplet celý další Pit box na tankovanie?

Pozeral som aj odporucanú súčiastku SFH309FA, len neviem čo znamenalo v ich nazve na konci este čislovanie 3/4 alebo4/5 alebo5/6.

Má to nejaký vplyv?

Dík za Tvoj čas.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Rozšíření Carrera digital 132 - Pit Stop / Pit Lane

#14 Příspěvek od Petr L » 05 led 2016, 07:35

Rozdíly ve snímačích neznám, ale tento typ by měl fungovat, tak bych to neřešil.

Pitsopy budou fungovat všechny, já mám dva za sebou, jediná vada je, že pokud by třetí dráhy měla pitstop senzor, tak na ní bude možná zastavovat Pace car, ale když tam nebude výhybka Pitstopu, tak možná ne, budu to muset odzkoušet.
Takže bych nejdříve zkusil paralelně zapojit o diodu víc k druhé dráze.

Francis
Příspěvky: 49
Registrován: 16 lis 2015, 22:25

Re: Rozšíření Carrera digital 132 - Pit Stop / Pit Lane

#15 Příspěvek od Francis » 05 led 2016, 23:34

Mám PitStop Adapter 30361 vložený do delší táhlé rozbočky (obrácená šikana), mám CU 30352.

Pokud nastavím Pace Car, tak tento jen projede boxem a nezastaví. Kde může být chyba? V použití obrácené šikany místo rozbočky 30356 kompletní sady PitStopu?

Obrázek

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Rozšíření Carrera digital 132 - Pit Stop / Pit Lane

#16 Příspěvek od Petr L » 06 led 2016, 00:25

No a je to vyzkoušené, potvrdilo se to, co jsem nestačil pečlivě otestovat, pokud není použitá výhybka pit stop/Pit lane, tak se Pace car na PitStop Adapter Unit 30361 nezastaví. :-)

To má svoje výhody, dá se díky použití elektroniky běžné výhybky v pit stop zajistit, aby do něj nezajížděl pace car a nedocházelo tak ke kolizím s vozy v boxu. No a pochopitě se tedy dá se PitStop Adapter unit 30361 použít jako senzor třetí dráhy :-)

Jinak máš na fotce tu odbočku postavenou proti směru jízdy, nebo máš CU přehozený na druhou stranu?

Francis
Příspěvky: 49
Registrován: 16 lis 2015, 22:25

Re: Rozšíření Carrera digital 132 - Pit Stop / Pit Lane

#17 Příspěvek od Francis » 06 led 2016, 15:32

CU je otočený na druhou stranu, snímače průjezdu cílovou čárou jsou převrtané a přesunuté.

Výhoda o které píšeš se nekoná, PaceCar během jízdy náhodně(?) přepíná výhybky a tudíž i do PitLane za běžnou výhybkou zajíždí. Budu to řešit Antikolisním systémem, adaptér už dorazil, stačí aplikovat. Zvažuju, že přikoupím kompletní PitStop sadu, kterou nechám jen pro PaceCar a současné řešení bude dál použito jen pro tankování.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Rozšíření Carrera digital 132 - Pit Stop / Pit Lane

#18 Příspěvek od Petr L » 06 led 2016, 17:49

Máš pravdu, napsal jsem to blbě, takže to nahoře upravím, aby to nemátlo.
když odvoláš Pace car, zajede do prvního boxu a tam zůstane, pokud nemá box originál výhybku, tak ho mine, nebo projede.

Měli jsme problém s tím, že jsme měli jeden Pit box a jeden Pit lane. Pace car nám ale často zůstal trčet v Pit lane a Pit box bez senzoru zůstal na tankování, takže po výměně výhybky za normální u Pit Lane, by zajížděl Pace car a zůstal stát pouze v pit boxu.

Francis
Příspěvky: 49
Registrován: 16 lis 2015, 22:25

Re: Rozšíření Carrera digital 132 - Pit Stop / Pit Lane

#19 Příspěvek od Francis » 08 led 2016, 09:08

Včera odzkoušeno s originální PitStop výhybkou: PaceCar zastaví v boxu a nepotřebuje na to tankovací snímač, zastavení zajišťuje elektronika výhybky.

Zkoušel jsem nabastlit AntiCollision adaptér k PitStopu, i když v návodu je nepsáno že se to nesmí :-) Pokud je samotný PitStop adapter (tankovací snímač) za běžnou výhybkou (obrácená šikana) a napájení PitStopsnímače přehodím na jinou kolejnici než ze které AntiCollision snímá přítomnost auta, funguje to správně. Po dobu přítomnosti auta v PitLane nelze výhybku aktivovat dalším autem a zelená infodioda AntiCollision adapteru je zhasnutá.
Nyní zbývá vyřešit blokování výjezdu z PitLane. Vím, mohl bych koupit další adapter od stejného zdroje, tam to mají vyřešené, ale to bych přišel o zábavu s vývojem a bastlením :-)

Hecis
Příspěvky: 29
Registrován: 11 led 2015, 16:50

Re: Rozšíření Carrera digital 132 - Pit Stop / Pit Lane

#20 Příspěvek od Hecis » 11 led 2016, 19:59

Zdravím vas..po přečtení příspěvků nejsem vůbec moudrý..tedy požádam o radu. Mam CU box a chtel bych dokoupit lit stop...co všechno mám koupit, aby mi fungoval pit stop na plno? Tedy tankovani atd?
Pace car je co, safety car?

Odpovědět