Carrera Wirelles 2,4 ghz

Zpráva
Autor
harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Carrera Wirelles 2,4 ghz

#1 Příspěvek od harry » 12 úno 2015, 22:34

Robota Vitka a Petra začína prinášat ovocie.

Spekulujem dost okolo Carrery digi.Na ebay de sa da za celkom slusny peniaz zohnat CU.Chcem sa spytat,Klasicke ovladace s kablom sa pchaju do CU,vojde ich tam šest alebo štyri? Lebo tuším som niekde zahliadol nejaký rozširovací modul.

Pri nových Wirelles komunikuju ovladače s CU cez nejaký prijímač? Alebo komunikuju priamo s autom?

Aký je rozdiel medzi káblovým a Wirelles ovladačom? Len v možnosti nebyt uviazaný k CU?

Diky za reakcie Harry

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Carrera Wirelles 2,4 ghz

#2 Příspěvek od Petr L » 12 úno 2015, 23:10

Wireless vždy komunikují s řídící jednotkou pomocí přijímače, který se připojuje do prvního, nebo druhého konektoru pro ovladače .Přijímač je součástí setu Wireles

V systému Carrera kromě řídící jednotky nic nikdy nekomunikuje přímo s autem. Přímá komunikace a autem je doménou Scorpius a Oxygen

Konektory pro ovladače jsou na řídící jednotce čtyři, ale kapacita systému je šest, takže buď se použijí wireless, nebo pokud jsou pouze drátové, tak se použije rozšíření pro šest ovladačů.

Rozdíl mezi drát a bezdrát ovladači je opravdu pouze v tom, jestli mají, nebo nemají šňůru na připojení :-)

Hecis
Příspěvky: 29
Registrován: 11 led 2015, 16:50

Re: Carrera Wirelles 2,4 ghz

#3 Příspěvek od Hecis » 14 úno 2015, 10:35

Zdravím,protože s tím mám velikou zkušenost mohu se podělit.Sám jsem nedávno přestavoval analog na digi wireless
Pokud budou jezdit dva lidi,tak je bezdrát zbytečný přepich .Ovšem pokud budete jezdit tři,začnete se motat.(mluvím o ježdění doma s rodinou nebo přáteli třeba)V neposlední řadě si nedokážu představit jak u toho sedí 4-6 hráčů s drátem.
Je to prostě veliké pohodlí. U nás jezdí s bezdrátem syn a žena.Já mám drát,někdo musí sedět poblíž a nasazovat auta :-)
Měl jsem z toho strach,kabel je kabel,ale funguje to suprově a odezva je minimální.
Set jsem kupoval na Ebay,ale je potřeba umět hledat :-)

harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Re: Carrera Wirelles 2,4 ghz

#4 Příspěvek od harry » 24 kvě 2015, 14:53

Nazdar chlapi.

Po prečítaní Rumovovho vlákna o ovládačoch a špekulovaní s nimi,som sa rozhodol,že aj ja si idem jeden bezdrátový na Carreru digi vyrobit. :twisted:

Ale pre istotu.Petre,Ty používaš na Carrere origo palčáky s káblom?

Si s nimi spokojný?

Harry

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Carrera Wirelles 2,4 ghz

#5 Příspěvek od Petr L » 24 kvě 2015, 16:51

Ahoj, chystáš se bezdrrát dělat? A jakoý systém použiješ?

Jinak já mám doma klasické "pumpičky" s drátem, infra bezdráty Carrera 1. i 2. generace, Carrera 2.4GHz, Slot.It 1. i 2. generace.
Chybí mi pouze Carrera Digital controller od Rubirosy a RamJet-X od Digital Racing Solutions, ale to jsou v zásadě variace na střevo klasického ovladače Carrera s drátem namontované do plastu Parma - ten mám také v prototypu, ale nějak se nemohu hnout z místa, není čas.

Na ježdění používám, co zrovna se hodí nejlépe, mám z čeho vybírat :-)

harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Re: Carrera Wirelles 2,4 ghz

#6 Příspěvek od harry » 24 kvě 2015, 17:49

Petre,urcite nejaky super komplikovaný za pár kaček. :lol:

Budem Ti vdacny,ak mi napíšeš či majú pumpičky také vlastnosti,jak o nich niektorí píšu.Vraj sú s nimi spokojný len nemčúri. :) Ostatní až tak nie.

Budú s CU spolupracovat aj pumpičky zo systemu ProX ?

Kruci,furt nuchorím okolo tej Carrery,tažké rozhodnutie ma čaká.Akurát dnes na ebay za dvesto éčiek bolo v ponuke drevo so systemom Carrera,tak jak nad tým špekulujem.A včúl možem mudrovat,že prečo ho predáva. :(

Vopred dík za info. Harry

Vítek

Re: Carrera Wirelles 2,4 ghz

#7 Příspěvek od Vítek » 24 kvě 2015, 18:29

1. Člověk by asi měl v prvé řadě vědět co vlastně chce. :!: Kombinaci "pumpiček", bezdrátu a digi na dřevu a vlastní výroby "něčeho"v jednom dotazu mi hlava nebere. :o

2. Předpokládám, že na Slovensku je velmi podobná situace jako v ČR a legální je provoz pouze homologovaných zařízení. V ČR jsou za to docela vysoké pokuty. O trestně a hmotně právní odpovědnosti nemluvě. Je dobré mít na paměti.

3. Myslím, že hexis popsal přínos bezdrátu naprosto přesně.

4. Sám mám "2,4 ghz bezdrát" pro ovládání RC modelů. A nějak si nedokážu představit, že bych podobné zařízení vytvářel doma. Natož abych se dostal na aspoň konkurenční cenu. Jen vím, že VELMI zkušení uživatelé občas něco vylepšují.

5. I kolega RUMOV asi pochopil, že za cenu experimentování a vlastnění X noname nebo základních ovladačů a pasování k autům, postaví nebo koupí jeden nastavovatelný. Ale stále jen na úrovni analogu.

6. Pokud někdo na prodává na ebay, je možné mu položit dotaz. ;)

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Carrera Wirelles 2,4 ghz

#8 Příspěvek od Petr L » 24 kvě 2015, 18:43

netuším, o jaké vlastnosti pumpiček se ti jedná, jsou to úplně běžné ovladače a pokud si zvykneš na ovládání palcem není s nimi žádný problém, potíž je trochu v tom, že pokud jezdíš třeba závody na dřevě, tak máš pistoli a může být přechod na pumpičku a zase zpět otrava, hodně Němců jezdí Carrera s ovladačem Parma, jde to, co kdo má radši.

S CU pracují všechny ovladače všech generací, není problém :-)

Asi by bylo fakt dobré si nějak ujasnit co vlastně chceš, tahle se nikam nedostaneš :-)

harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Re: Carrera Wirelles 2,4 ghz

#9 Příspěvek od harry » 24 kvě 2015, 18:50

Vitku,len som si chcel utiahnut z drobneho štourala Rumova. :lol:

Berte ma s humorom.Teda občas.Omluvam sa.

Idem do dreva,medenne pasky,a asi do toho napasujem Carreru.Tak jak ma pomaly navigujete aj s Petrom,mi to pripadá najlogickejšie.

Spytat sa že prečo predáva?Neviem moc šprechovať,a stavil by som sa že mi odpíše,že predáva preto,lebo má málo miesta.A ja by som mu neveril ani slovo. :)

Harry

harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Re: Carrera Wirelles 2,4 ghz

#10 Příspěvek od harry » 24 kvě 2015, 20:30

Petre,dík.

Islo mi len o to,že niekde som čítal,že palcové Carrery poznajú len dve polohy.Kedže som od Teba nepočul na ne žiadnu výtku,tak som kludnejší.

Ved aj tak to spravím tak,že sebe kúpim nejakú pištolovú fajnovosť,a zbytok sveta u mna bude tlačit palce. :) Kedže sa chystám na vetšie seancie/6 vozov/,dost kamaratov pri tom,musím postupovať obozretne.Jasné že starej priznám len polovicu nákladov,ale aj tak ma tuším vystahuje. :lol:

Budem mať teraz viac dotazov,nechcem urobiť nejake somariny,rád si dám poradiť.Petre s tou Parmou jazdia Carrera len v analogu?

Diky Harry

Odpovědět