Začiatočník 132

Zpráva
Autor
dadic
Příspěvky: 12
Registrován: 16 led 2015, 13:21

Začiatočník 132

#1 Příspěvek od dadic » 17 led 2015, 16:15

Zdravím, čo sa týka autodráh, tak som totálny nováčik. Pretože od doby čo som mal autodráhu ako chlapec, tak to išlo brutálne dopredu. Na podnet syna, že už je čas na autodráhu som vybral 132 digital, pre nás hobíkov maximálna spokojnosť. Ale predsa brázdim po nete a hľadám či by dalo niečo vylepšiť? Tak by som mal niekoľko dotazov:
1. Na nete som našiel video s tuningovým vodítkom (je dlhšie, širšie, vyššie), máte skúsenosti, či funguje lepšie? Ak áno kde by sa dalo kúpiť? https://www.youtube.com/watch?v=eCfogSRZv5A
2. Ešte k tomu vodítku, pod ním je taký pliešok ktorý vracia vodítko do neutrálnej polohy. Nerobí sa náhodou ten pliešok z tuhšieho materiálu, aby pri vyosení vodítka bol väčší odpor? Myslím si že by to mohlo mať pozitívny vplyv na prejazd zákrutou vo väčšej rýchlosti.
3. Používam auta s mierkou 132 ako sú na tom 124? Jazdí sa s tým lepšie? Pozitíva, Negatíva?
4. Nemáte nejaký typ na eshop s carrera sortimentom ktorý to zašle aj k nám okrem eBay. V Čechach a na Slovensku sú cca 4 čo majú veci na digitály ale v tomto času sú ako po vykrádačke. A len tak náhodou som sa dostal na nejaký holandský eshop a skoro my padla sánka, oproti našim bolo všetko cca o 10 eur lacnejšie.

To by bolo zatiaľ asi všetko, za odpovede Vám vopred ďakujem.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Začiatočník 132

#2 Příspěvek od Petr L » 17 led 2015, 18:27

Ahoj, z textu předpokládám, že máš Carrera D132, ono zase tak moc není v digitálu na výběr, já volil stejně a jsem spokojený.
K tvým dotazům:
- co se týká vodítka, pokud ti v Carrera modelu vodítko drží, není důvod ho měnit, nic většího prakticky neexistuje a ani by nemělo smysl, dá se sice nahradit vodítkem Slot.It na dřevěné dráhy - SICH 07, ale pokud demontuješ originál vodítko, zůstane ti v podvozku kruhový otvor a není kam vodítko upevnit, musíš si vyrobit, nebo koupit adaptér - např B-Nova, ale to je asi jednodušší koupit náhradní pádla a po opotřebení je vyměnit.
-pružinka pod vodítkem u Carrera modelů je svinutá z pružinového drátku a myslím, že se ani jiná nevyrábí. Na závodech se snažíme, aby se vodítko otáčelo co nejvolněji a nic ho nebrzdilo, neboť to negativně ovlivňuje jízdní vlastnosti a u Carrera to nebude jinak. Pružinka je tam pouze proto, aby se vodítko vrátilo do základní polohy, ulehčuje to nasazování, nic víc. Pokud bude vodítko klást odpor, bude to modelu vadit, hlavně v zatáčkách a začne ti to zlobit na výhybkách. Já osobně u modelů jakmile začne vodítko drhnout, nebo zůstávat pootočené, okamžitě ho vyndávám.
Otázka 1:32 nebo 1:24 je asi na dlouhou a nekonečnou debatu, na doma nevím co by bylo u 1:24 výhodou, zaberou víc místa, neobejdeš se bez krajnic a nejezdí zese o moc lépe. Pokud budeme řešit závody, jsou 1:24jednoznačně lepší, lze u nich mj. lépe ovlivnit jízdné vlastnosti.
Co se týká eshopů, podívej se na fórum do ostatních vláken, nedávno jsme to řešili. Já osobně nakupuji v ČR u Conquest, pokud nemají u SlotcarStore z Essenu.

Klidně se ptej, na cokoliv, digitál není zrovna přehledný, jak se na první pohled zdá a ne vše spolu funguje, jak by člověk čekal a hlavně sami obchodníci často neví a pouze kopírují hesla z katalogu a to v lepším případě, někdy jeden od druhého, tak se občas i úplný nesmysl, zvlášť u nových produktů šíří rychlostí blesku. Omyly nemají sice fatální následky, ale většinou stojí čas a peníze a to je u koníčka škoda :-)

Vítek

Re: Začiatočník 132

#3 Příspěvek od Vítek » 17 led 2015, 19:34

Vítej na DF.

Ad1 a k doplnění Petra L Správně nastavené vodítko vrací do rovné polohy kablíky.

Ad2 Spíš než 1:24 bych doporučil zapracovat na jízních vlastnostech aut od Carrery. A taky zkusit digitalizovat auta jiných značek. :idea:

Pokud mám správné informace, tak kompatibilita mezi D132 a D124 není velká. Dráha Carrera, přesto, že je uváděno její použití pro 1:24, tak je, i s použitím krajnic, pro 1:24 úzká. A jízdní vlastnosti aut Carrera 1:24 jsou bohužel z těch horších. :( :(

Porovnávat 1:32 s 1:24 je problematické. Obecně sice platí, že 1:24 mají lepší jízdní vlastnosti. Jenže to jsou auta naprosto odlišné konstrukce podvozku atd. než modely od Carrery.

dadic
Příspěvky: 12
Registrován: 16 led 2015, 13:21

Re: Začiatočník 132

#4 Příspěvek od dadic » 17 led 2015, 20:13

dík za odpoveď
čo sa týka toho vodítka, tak som mal konkrétne na mysli to ktoré bolo na videu na odkaze.
pokiaľ medzi autami nie je rozdiel tak ostanem pri 132, v podstate mi aj vyhovuje.
čo sa týka digitalizácie, tak to nie je pre mňa. Som len hobík a pri tom aj zostanem. Nevenujem sa mikroelektronike. A nechcem do niečoho fušovať o čom nemám ani páru a potom Vás profíkov otravovať prečo to nejde. Pokiaľ sa dá nejaký diel ako kus za kus vymeniť za lepší tak proti tomu nemám nič.

ešte mám taky dotaz: odpovedal som Petrovi L. a nevidím to v diskusii. Prečo????

dadic
Příspěvky: 12
Registrován: 16 led 2015, 13:21

Re: Začiatočník 132

#5 Příspěvek od dadic » 17 led 2015, 20:17

Petr L.
čau, dik za odpoveď.
Áno, mám carreru 132 digital.
Čo sa týka vodítka, tak som mal na mysli to čo je na videu ktoré som priložil v odkaze. Som len hobík a vyrábať nechcem nič, lebo na to nemám čas, ale keď sa dá niečo vymeniť za lepší diel, tak proti tomu nič nemám.
Čo sa týka tej pružinky, tak to bola len moja úvaha neznalca v danej problematike.
Autá 132 mi maximálne vyhovujú, takže pokiaľ v nich nie je zásadný rozdiel ostávam pri nich.
Zatiaľ som nakupoval u carrera cz a autodraha1 sk. Čo som chcel tak to som kúpil a zatiaľ to funguje.
Len je to tak trocha zákerná droga, ktorá dobre prevetráva peňaženku. Kúpil som DTM rival s wirlness a v nej bol zabalený katálog s doplnkami. No a nekúp štartovaciu rampu, tankovaciu šikanu, display na tankovanie, krajnice,........ .
Chcel by som zohnať App connect no zatiaľ sa mi nedarí, nevieš dať nejaký tip. (cz,sk)
Čo sa týka 132 digitalu má to nejaké muchy? mal by som si na niečo dať pozor? Zatiaľ všetko funguje dobre.
A ešte, videl som na YouTube, že auta sa majú pravidelne čistiť od prachu (robím to), ale videl som, že pohyblivé časti niečím mazal nejakou tekutinou.(nemecky neviem). Čo to je? Klasický olej?

PS: druhý pokus

Vítek

Re: Začiatočník 132

#6 Příspěvek od Vítek » 17 led 2015, 20:48

Čištění - rozebrat a technický benzin - čistý.
Mazání - funkci bohatě splní olej - čistá syntetika 0W-40. Svou "chemii" ale nabízí třeba NSR - pneu, ložiska, převody, kartáčky. Na převody je třeba výborná speciální "vazelína" od Scaleauto.

Digitalizace bych se nebál, na to bych si troufl i já. ;) A takové auta od Slot.it ..... V autech z Group C nebo GT je dost místa na chip a jízdní vlastnosti jsou mnohem lepší.



Předpokládám, že problém s odpovědí byl jen zádrhelem při přenosu a načtení příspěvku. A ten problém mohl nastat kdekoliv na trase. Já na to říkám, že se toto občas stane i v lepší společnosti. :)

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Začiatočník 132

#7 Příspěvek od Petr L » 17 led 2015, 22:47

AppConnect u nás nekoupíš, nevím jak na Slovensku, ale pro ČR zatím není uvolněný k prodeji, musíš si ho kopit jinde :(

Ohledně tuzemských obchodů, zkus Toy.cz to je obchod přímo dovozce Conquest.

Ještě k těm vodítkům, délka vodítka není zase až tak důležitá a nevím jak u Carrera D124, ale u D132 nebude mít žádný vliv na jízdní vlastnosti. Pokud bych chtěl vylepšit jízdní vlastnosti, ta bych řešil pneumatiky a vyvážení modelu.

Co se týká různých komplikací a much, těžko říct, systém se vyvíjel a tak je to spíš otázka kompatibility jednotlivých dílů.

dadic
Příspěvky: 12
Registrován: 16 led 2015, 13:21

Re: Začiatočník 132

#8 Příspěvek od dadic » 18 led 2015, 18:33

Hovoril som s pánom od carrery a ten naznačil, že by ho mohol mať v polovici února, tak dúfam že to nebude trvať večnosť pokiaľ k nám dorazí.
Ohľadne jazdných vlastností auta som našiel nejaké vlákna, konkrétne tie kde doporučuješ od slotit S1 alebo S2 tak to asi časom vyskúšam.
Ohľadne kompatibility jednotlivých dielov, tak ako som už spomínal všetko zatiaľ funguje dobre a dúfam že keď sa dostane ku appconnectu, tak to takisto bude bez problémov.

chcem sa Vám poďakovať za Váš čas pri riešení mojich pripomienok a za vstup do fóra. Je to dobrý zdroj informácií aj pre ľudí, ktorý tento druh závodenia berú len oko hobby. V prípade ak budem mať z môjho pohľadu neriešiteľný problém, tak Vás určite budem otravovať.
ešte raz dík

kael
Příspěvky: 487
Registrován: 04 led 2014, 21:30

Re: Začiatočník 132

#9 Příspěvek od kael » 18 led 2015, 18:55

pozri našu autodrahu www.mac.ferrari.szm.sk poprípade sa potom ozvi

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Začiatočník 132

#10 Příspěvek od Petr L » 18 led 2015, 20:04

S AppConnect nemusíš spěchat, nakonec se ukazuje, že uvedení na vánoce bylo předčasné, polovina funkcí zatím není dostupná, takže v Německu jsou dokonce obchody, které AppConnect stáhly z prodeje, dokud to Carrera nevychytá.
Stále platí a padlo to zde i v jiné diskusi, že nejlepší zatím je SW HSSRMS instalovaný na PC a připojený do CU. Možnosti, ketré poskytuje zatím nikdo jný co já vím nenabízí.

Odpovědět