Software pro PC - připojení dráhy přes USB

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Software pro PC - připojení dráhy přes USB

#11 Příspěvek od Petr L » 27 úno 2016, 23:50

Bnes Bruce vydal vnovou verzi 1.932 HSSRMS

harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Re: Software pro PC - připojení dráhy přes USB

#12 Příspěvek od harry » 27 úno 2016, 23:59

Petre,

som poteseny,ze to nevzdal.

Ja sa snazim bojovat s jeho starsou verziou,kable zapojene,nechce ma pripojit.V PC mi ukazuje Profilic ako COM 3 port,ked si chcem pozret v Bruce programe COM port,pise mi COM1.

Budem musiet asi zaktivizovat IT kadre z okolia,ci mam vsetko dobre porobene.

Kde si stiahol novu verziu? Cez jeho odkaz na Slotfore?

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Software pro PC - připojení dráhy přes USB

#13 Příspěvek od Petr L » 28 úno 2016, 01:00

Bruce měl pauze a ale už je to dlouho, co se rátil a v zásadě plynule upraduje podle toho jak se mění HW od Carrera

Možná jsi to přehlédnul ale kde se HSSRMS stahuje, je hned ve druhém příspěvku na tohoto vlákna :-)

Pokud laboruješ s HSSRMS, doporučuji projít si celé tohle vlákno na SF:
http://www.slotforum.com/forums/index.p ... 98&st=1020
je tam úplně vše a řeší se tam i problémy s připojením, najdeš tam i odkaz na cloud, kde lze stáhnout aktuální verze.

Jinak problémy s připojením jsme řešili i tady, někde tam píši i o problému s porty
http://www.autodraha-forum.cz/viewtopic.php?f=38&t=109

Francis
Příspěvky: 49
Registrován: 16 lis 2015, 22:25

Re: Software pro PC - připojení dráhy přes USB

#14 Příspěvek od Francis » 28 úno 2016, 01:27

Pokud PC "vidí" Profilic na COM3, tipuju na prohození TX-RX vodičů mezi Profilic a CU. Koukni do schématu a jak je psáno dříve, propojuješ TX na RX a naopak = to co jedna strana vyšle (TX=transmit) musí druhá strana přijmout (RX=receive). Je to jako u telefonu, k ústům dáváš mikrofon a k uchu reproduktor, když to dáš obráceně tak se nedomluvíš :-)
HSSRMS při startu prochází všechny dostupné porty a testuje komunikaci s CU. Při očekávané odpovědi zůstane na daném portu a vlevo dole ve stavovém řádku je "Foud CU on: COMx" (za x je dosazeno číslo použitého portu).

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Software pro PC - připojení dráhy přes USB

#15 Příspěvek od Petr L » 28 úno 2016, 13:12

Osobně mám zkušenost, že při spojeni s HSSRMS musím port nastavit ručně. Než budeš přepojovat šňůru, tak to zkus. Popsal jsem to již pred časem, lze to snadno dohledat. ☺

harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Re: Software pro PC - připojení dráhy přes USB

#16 Příspěvek od harry » 28 úno 2016, 22:00

Chlapi,už fachčím na HSSRMS.

Klasika,prehodene kable.Po preletovani,co uz bola posledna možnost pred použitím autolana,zachrana v poslednej chvili. :)

3 hodiny som s tým laboroval,všetko mi sedelo podla zapojenia kablov ako bolo na foto zo Slotfora.Bol som schopny stavit sa o sto pív,že to mám dobre.

Po preletovani káblov z voleja fachčím bez problémov.Idem sa učit ho nastavovat.DIKY za rady.

sad04
Příspěvky: 18
Registrován: 04 pro 2015, 09:22

Re: Software pro PC - připojení dráhy přes USB

#17 Příspěvek od sad04 » 03 bře 2016, 13:23

Začínám používat HSSRMS a nevím si rady s novou funkcí PENALTY. To že ji přiřadím ručně pomocí Ctrl+(ID) a dotyčný musí zamířit na chvíli do boxů chápu. Ale při testování se mi při ježdění samo objevila PENALTY na display, aniž bych ji zadal ručně. To si CU nějak vyhodnotí samo, že jsem něco spáchal? A co sem neměl udělat? Je nějaký seznam přestupků, který si CU sám vyhodnocuje a uděluje??
U Bruce sem to zatím nenašel, ale eště mi asi 20 stránech chybí projít. Tak nevím...

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Software pro PC - připojení dráhy přes USB

#18 Příspěvek od Petr L » 03 bře 2016, 16:59

U softu je návod, tak ho prostuduj, mohlo by tam něco být, ohledně těchto funkcí bych doporučoval číst diskusi s Brucem spíše odzadu, první dvě třetiny jsou myslím již takřka nepoužitelná historie

Odpovědět