Software pro PC - připojení dráhy přes USB

Zpráva
Autor
MarcelRous
Příspěvky: 29
Registrován: 19 led 2014, 22:10

Software pro PC - připojení dráhy přes USB

#1 Příspěvek od MarcelRous » 13 led 2015, 13:31

Zdravím,
Mám Carreru digital 132 a potřebuji doporučit SW (laptimer) pro PC. Dráhu mám připojenou přes USB kabel do počítadla kol carrera 30342.
Zatím používám přímo X-lap od Carrery.
Chtěl bych ale něco co bude na informačním panelu přehazovat jezdce /s časy, obrázky a pod./ podle pořadí od 1 místa dále.

Moc děkuji za doporučení.
Marcel R.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Software pro PC - připojení dráhy přes USB

#2 Příspěvek od Petr L » 13 led 2015, 14:33

Myslím, že se to tu už někde řešilo, SW je docela dost a co člověk to názor, zkus HSSRMS od Bruce Yingling, osobně myslím, že je nejlepší SW ke Carrera, ale zrovna to přehazování podle pořadí není zrovna požadovaná funkce, tak nevím, jestli to umí.

Stáhnot bezplatně lze zde:

http://www.amazon.com/gp/drive/share?ie ... 3oJdHCMzSg

Diskuse a podpora zde:

http://slotcarillustrated.com/portal/fo ... 59&t=45340

http://www.slotforum.com/forums/index.p ... opic=38398

MarcelRous
Příspěvky: 29
Registrován: 19 led 2014, 22:10

Re: Software pro PC - připojení dráhy přes USB

#3 Příspěvek od MarcelRous » 14 led 2015, 07:41

Ještě včera jsem hledal různý SW a tento od Bruce jsem taky našel. Test proběhl ještě večer a musím se připojit k tvému názoru, že je nejlepší.
S Carrerou funguje super a i mnou požadovanou fuknci řazení podle pořadí umí. Info panel je dobře přehledný a má i dost velký texty, takže je dobře čitelný z větší vzdálenosti.

Moc diky za odpověd a tip.
Marcel R.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Software pro PC - připojení dráhy přes USB

#4 Příspěvek od Petr L » 14 led 2015, 08:49

:-) SW od Bruce toho umí hodně, v závislosti na řídící jednotce. Speciálně s CU je to dokonalé.

MarcelRous
Příspěvky: 29
Registrován: 19 led 2014, 22:10

Re: Software pro PC - připojení dráhy přes USB

#5 Příspěvek od MarcelRous » 15 led 2015, 08:07

Používám ještě stále ze setu BB 30344 + počítadlo kol 30342. Na tomto počítadle sice informace jsou ale během závodu v podstatě nečitelné. Připojení přes PC + SW Bruce vše krásně zpřehlední a je vidět i během závodu kdo jak na tom je. To je super. O výměně BB za CU stále uvažuji. Možná teď po pořízení USB kabelu a SW Bruce bude více důvodů přejít na novou CU. ;)
Marcel R.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Software pro PC - připojení dráhy přes USB

#6 Příspěvek od Petr L » 15 led 2015, 22:41

S CU se uživateli otevřou možnosti do nedávna nedostupné a pokud s instalací CU vyměníš rovinku v Pit Stopu za Pit Stop Adapter Unit 30361, nebo pokud Pit Stop nemáš a pořídíš si Pit Lane 30356 můžeš při použití HSSRMS nastavit takřka reálné závody a Bruce na systému stále pracuje, těžko říct, kde se to zastaví. Dnes systém umí:
- náhodné poruchy pneu, poruchy brzd, poruchy motoru a auto se podle závady také chová, musí dojet do boxu a počkat na opravu.
-mění se brzdná dráhy a akcelerace podle stavu nádrže.
-počítadlo kol již není potřeba pro komunikaci, ale lze instalovat podle potřeby do okruhu a poskytuje informace o mezičasech.
-je možné si nahrát vlastní zvukový doprovod a komentáře.

MarcelRous
Příspěvky: 29
Registrován: 19 led 2014, 22:10

Re: Software pro PC - připojení dráhy přes USB

#7 Příspěvek od MarcelRous » 16 led 2015, 12:42

Pit Lane 30356 už mám. Zatím teda připojený k BB takže pit funguje ale ne plnohodnotně jako z CU.
Na zvukovém doprovodu v češtině do Bruce právě pracuji. ;)
Teď ještě zvažuji možnost, že bych prodal počítadlo kol 30342 a nahradil BB za CU a PC připojil přímo do CU. Tak uvidíme ...
Hledal jsem někde webové stránky autora Bruce, ale nikde nic... :roll: Chtěl bych si upravit takovou tu startovací obrazovku,
na které se zobrazujou jména přihlášených jezdců a uprostřed mapka okruku /když jí máš/.
Třeba mě nasměruješ nebo poradíš, kde bych to mohl najít v tom ini souboru.

Díky
Marcel R.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Software pro PC - připojení dráhy přes USB

#8 Příspěvek od Petr L » 16 led 2015, 13:04

Bruce měl stránky, ale zrušil je ve chvíli, kdy ho začal pronásledovat nějaký zoufalec, který si upravil BB, aby se z PC spouštělo napájení dráhy a nějak se mu to nepovedlo a BB odešel.
Pokud je potřeba funguje napsat dotaz do diskuse na Slotforu, Bruce, nebo někdo, kdo ví, časem odpoví:-)

Na obrazovce se mapa mění v profilu dráhy, tam si natáhneš obrázek jaký chceš
hssrms.jpg
Jinak k SW je i manuál, najdeš ho v nainstalovaných souborech, jmenuje se Help a spouští se tím Dokumentem HTM co se jmenuje Index
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Francis
Příspěvky: 49
Registrován: 16 lis 2015, 22:25

Re: Software pro PC - připojení dráhy přes USB

#9 Příspěvek od Francis » 18 lis 2015, 22:28

Zkoušel jste někdo připojit k CU 30352 software HSSRMS od Bruce Yinglinga přímo na COM port?
Mám COM v notebooku kvůli diagnostice auta, FTDI není k nalezení a potřebuju to zprovoznit co nejdříve :-)

Sice to sem úplně nepatří, ale nechtěl jsem zakládat nové téma.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Software pro PC - připojení dráhy přes USB

#10 Příspěvek od Petr L » 18 lis 2015, 22:58

Ne nezkoušel, proč také ? seriový port jsem měl naposledy na ntbku v roce 2000, ale zkus se zeptat přímo Bruce, ovšem co já vím, tak se od začátku počítalo s USB

Odpovědět