Anticrash

Zpráva
Autor
akryx
Příspěvky: 35
Registrován: 26 pro 2013, 22:08

Anticrash

#1 Příspěvek od akryx » 27 pro 2013, 21:24

Pokukuji po anticrash reseni. Mate nekdo zkusenosti, nainstalovano atd?

Dalsi URL treba ZDE

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Anticrash

#2 Příspěvek od Petr L » 27 pro 2013, 21:43

Nemám nainstalované, mám v šuplíky několik sad AKS od Henninga Hotoppa z Německa. jeho řešení v zásadě vychází z toho, co se vyvíjelo na německém fóru. Z toho co vím, tak to funguje 100%. Hledej henkys-rennbahnwerkstatt, dřív byl na E-Bay, nevím jak teď ale budoval vlastní stránky s E- shopem

akryx
Příspěvky: 35
Registrován: 26 pro 2013, 22:08

Re: Anticrash

#3 Příspěvek od akryx » 27 pro 2013, 23:08

Ano, ma stranky a je i na Ebay.


Ještě jednou prosím o dodržování Pravidel pro uživatele diskusního fóra - bod 3.2. Díky. Moderátor Vítek

Pavel
Příspěvky: 6
Registrován: 24 pro 2013, 00:59
Bydliště: Beroun

Re: Anticrash

#4 Příspěvek od Pavel » 28 pro 2013, 09:23

Stránky má, ale před Vánoci z nich nešlo objednat do CZ. Jen zaslání po Německu. Přes kamaráda z Drážďan mi včera přišel ten bloetooth PC unit, který má Petr L, tak uvidím. Ta němčina je trochu komplikace.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Anticrash

#5 Příspěvek od Petr L » 28 pro 2013, 10:00

Tak to musela byt výjimka, já u něj nakupoval několikrát a vždy bez problémů. Vše nejasné jsme pořešili emailem v Angličtině

akryx
Příspěvky: 35
Registrován: 26 pro 2013, 22:08

Re: Anticrash

#6 Příspěvek od akryx » 29 pro 2013, 23:39

Oke,
jeden ci 2 Anticrash u nej objednam, modrozuba mam v planu poresit podomacku :)

akryx
Příspěvky: 35
Registrován: 26 pro 2013, 22:08

Re: Anticrash

#7 Příspěvek od akryx » 11 dub 2014, 14:49

Jsem pred objednavkou, tak se chci ujistit, je nejaky rozdil mezi antikoliznim pripravkem od http://www.slotrace-tec.de/category/schaltungen/ a http://www.henkys-rennbahnwerkstatt.de/ ... -2/page/2/ ? Odpozoroval jsem, ze u slotrace-tec se nic nepaji. Jeste mne i vrta hlavou, jestli http://www.henkys-rennbahnwerkstatt.de/ ... 2-weichen/ se da pouzit samostatne pro levou vyhybku 30343 ci pravou vyhybku 30347?

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Anticrash

#8 Příspěvek od Petr L » 11 dub 2014, 18:46

Netuším, jak to má Slotracer pořešené, ale obávám se, že je to skoro stejné, řešilo se to několik let na všech DF křížem krážem a princip je tak nějak z podstaty problému u všech stejný.

Stejně tak si nedovedu představit, jak se dá celé udělátko do výhybky instalovat aniž bych pájel, zvlášť pokud i to od Slotracer končí běžným kablíkem s ocínovaným koncem. Pokud se podíváš na foto s AKS od Henkyho, tak vše co jde se zapojuje pomocí powerclipů a pouze ty dva dráty připojit do výhybky, takže to není nic složitého. U Slotracer nevidím žádný rozdíl, krom toho že na drátech nejsou powerclipy, takže netuším, jak v dráze drží, ale asi to má pořešené :-)
AKS left.jpg
V sadě od Henkyho pro dvojitou výhybku je jedna deska pro pravou a jedna deska pro levou výhybku, takže je to stejné, jako je koupit samostatně.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

akryx
Příspěvky: 35
Registrován: 26 pro 2013, 22:08

Re: Anticrash

#9 Příspěvek od akryx » 14 dub 2014, 08:27

OK, jdu objednat, dik za nfo.

Francis
Příspěvky: 49
Registrován: 16 lis 2015, 22:25

Re: Anticrash

#10 Příspěvek od Francis » 13 led 2016, 21:09

Oživím starší téma ...
Řeším AntiCollisionSystem pro výjezd z PitStopLane. Čerpal jsem z německého fora a spojil dva návody do jednoho, viz schema v příloze.

Relé má cívku 12-20V s 0,14W výkonem, optočlen je s velkou rezervou. Mám problém s "bzučením" relé pokud je sepnuté, tedy pokud neprojíždí nějaké auto kontrolním úsekem. Vše zdá se být funkční, jen to bzučení asi nebude správné, relé asi kmitá. Velmi se to zlepšilo přidáním elektrolytického kondenzátoru (s diodou proti vybíjení relé zpět do dráhy) další nepatrné zlepšení přineslo zapojení další diody na kontakty cívky relé v závěrném směru.
Na německém foru, kde jsem se inspiroval, řeší spínání relé externím zdrojem, což mi přijde nevhodné, tahat další kabel k dráze, když toto řešení se vejde pod dráhu (proto elyt s průměrem 8 mm a nízké relé)

Není zde někdo s elektrovzděláním a poradil by?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět