Volba digitálního systému

Někdo to rád digi
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Volba digitálního systému

#1 Příspěvek od Petr L » 09 úno 2015, 19:57

Několika diskuzemi se prolíná společně s hlavním tématem otázka výběru digitálního systému.
Náhodou jsem narazil na HotSlots32 na text ohledně výběru a myslím, že je velmi užitečný, tak si dovolím zveřejnit volný překlad toho nejdůležitějšího :

Některé digitální systémy procházejí přechodným obdobím: SCX Digital nedávno změnil majitele a nová společnost se rozhodla přezkoumat a vyzkoušet SCX digitální systém než se pustí do nových produktů. Výsledkem je, že se SCX digitální sety objeví znovu na trhu až během roku 2015. Takže aktuálně je SCX mimo výběr. NINCO Digital je také v přechodu. Není 100% jisté jaká bude koncem roku 2014 a v 2015 dostupnost. Zbývají tedy pouze dvě solidní možnosti: Scalextric Digital a Carrera Digital.

Dále je zde velmi vtipně komentovaná otázka volby Carrera:

Velmi důležité......máte hodně místa? Máte sklep, místnost na ping pong? Můžete říct "mám hodně místa" ... pokud máte místa méně, vězte, že je velmi málo způsobů jak postavit Carrera do takového prostoru. Je to skvělý systém! .. ale je to jako dát bernardýna do bytu :-) Vaše dráha vám zaplní všechen volný prostor, takže než se necháte unést vámi navrženou dráhu, spočítejte si kolik místností máte, kolik volného prostoru můžete dráze obětovat.

Tak snad to někomu pomůže :-) já se slovy zákaznického servisu Hot Slot 32 rozhodnul nacpat bernardýna do domu a nakonec skončil v kanceláři, ale štěně doma zaseklo drápky :-)

harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Re: Volba digitálního systému

#2 Příspěvek od harry » 10 úno 2015, 09:44

Petre.

Ja to už mám vymyslené.Bernardína uložím do spálne,postele aj s pitbulom prestahujem do letnej kuchyne.

Len musim najst sposob ako pitbulovi vysvetlit,že najlepší a najkvalitnejší spánok je v tej letnej kuchyni. Kedže viacmenej budem mat kopu času jazdit len v zime :lol:

Petre,preto som minule písal,že digitál je v dost prekotnom vývoji,bojujú voči sebe rôzne štandardy,a netreba sa až tak plašit a počkat na vyvoj situácie aspon do konca roka.Digital ako princip je sice vymyslený dávnejšie,aj realizovaný,ale poskytuje tak velké možnosti simulácie podmienok skutočných pretekov/softvérovo/,že to pre potreby mainstreamu musí analogarov v noci strašit. :)

Situáciu si opísal presne,v boji je silná Carrera,tá bude asi v tomto závode systémov lízat smotanu.Scal si občas prilízne.Ninco a SCX to budú mat tažké.Systém Scx vypadol z podvedomia obchodníkov ako seriozny partner,a toto dostane dost vyžrat.Muselo by príst s fakt dobrým novým WOS,žiadne polovičaté riešenia,a za dobrú cenu.

Nuž,uvidíme,jak povedal ten slepý.Som fakt zvedavý,do jakej realizácie ma podmienky v digitale dotlačia.

Harry

Zuki04
Příspěvky: 1
Registrován: 23 úno 2016, 19:37

Re: Volba digitálního systému

#3 Příspěvek od Zuki04 » 29 úno 2016, 12:48

Čao,

jsem v autodráhách nováček. Chci si pořídit digitální. Říkal jsem si, že se zeptám předtím než se pokusím hledat ve světě.
Prvně jsem přemýšlel od výrobci SCX. Pak jsem si prošel fórum atd. a začal jsem se přiklánět k výrobci Carrera umí to samé co SCX. Už jen z toho důvodu že autodráha se dá rozšířit z dílu z verze evolution.
Tak se chci zeptat na co si dát pozor a k čemu se podle vás přiklonit?
Jak je to s přestavbou auta od jiného výrobce?


Díky. Lukáš

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Volba digitálního systému

#4 Příspěvek od Petr L » 29 úno 2016, 20:39

V zásadě tak, jak je napsáno v úvodu, se volba systému smrskla na volbu mezi Scalextric a Carrera. Do Ninco a SCX bych aktuálně neinvestoval. SCX dokáze na prvni pohled zaujmout, ale digi je dnes již zcela jinde, Ninco - kdo ví........

Pochopitelně je ještě ve hře Oxygen od Slo.It a Scorpius ale to je trochu jiná liga spíš pro kluby, ale zase vice vhodné pro vestavbu do dřeva a pak Slotfire a ten je asi zcela mimo domácí a v našich podmínkách i klubové nasazeni.

Pozor si dej na kompatibilitu dílů a rúzné generace systémů. Vše podstatné si tady najdeš, již jsme to určitě probírali. -)

Francis
Příspěvky: 49
Registrován: 16 lis 2015, 22:25

Re: Volba digitálního systému

#5 Příspěvek od Francis » 29 úno 2016, 22:11

Fází výběru jsem si prošel před půl rokem. Ve finále vyhrála Carrera, neb má dráhu 1:24 a auta 1:32, má zdaleka největší rozteč drah (Carrera 98 mm, Ninco 90 mm a Scalextric pouhých 79 mm, snad jsou údaje správné). Auta nejezdí tak na těsno a přijde mi to realističtější. Ke všem zatáčkám mám doplněné krajnice, takže i venkovní oblouk lze jet powerslidem (drift na autodráze není možný, nelze auto "poslat dveřmi napřed" před započetím oblouku ;-) ) a nezneužívat výhody opření auta o mantinel.
Jak psáno výše, je to bernardýn v bytě, ale radost z jízdy za to stojí.

Odpovědět