Rovné převody pro modely 1:43

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Rovné převody pro modely 1:43

#1 Příspěvek od model » 04 led 2017, 18:57

Ve vláknu o přestavbě modelů Pagani Zonda jsem si postěžoval, že nejsou k mání rovné převody malých průměrů
pro osazení v poloze anglewinder. Díky za rady, které jsem od Vás dostal, dnes mi přišla obálka od Ilpe
a v ní dvě převodová kola průměr 13,5 mm. Převody byly upraveny vložkou na průměr osky 2 mm.
Milanova zadní závodní kola mají průměr 15 mm a když si disk obalíte elektrikářskou páskou a nasunete pneumatiku, mají průměr 15,5 mm.
To by mělo stačit i na dráze Faro, aby převod nedřel o lišty.
U modelu R -EVO jsem jen posunul pastorek a mírně rozšířil otvor pro převod a vše nádherně do sebe zapadlo.
U druhého modelu Pagani jsem vzhledem k velikosti podvozku musel motorek odříznout, očistil jsem lepené plochy a znovu osadil a přilepil.
Taktéž krásně sedí.
Tento příspěvek mám jako doplněk těm, kteří si zkusí přestavbu modelů s komponenty od Milana a budou chtít zachovat kokpit,
nebo v případě nízké karoserie v zadní části.
Milan mi říkal, že připravuje celý podvozek pro toto uložení, ale zatím to je ve fázi návrhů a kdo chce hned, má možnost
to vyřešit tímto způsobem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: Rovné převody pro modely 1:43

#2 Příspěvek od marcus007 » 05 led 2017, 06:09

Ahoj..to stou paskou na disk me nenapadlo zkusim to..ale asi se to nesmi prehnat aby z kola nebyla siska...dik za tip..marcus007

Odpovědět