Toyota GT 1 - přestavba modelu na dráhu

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Toyota GT 1 - přestavba modelu na dráhu

#1 Příspěvek od model » 04 pro 2016, 22:37

Aby řeč nestála, připravil jsem pro Vás další přestavbu. Tentokrát to byla opravdu výzva, protože tento krásný auťák
má problém v tomto měřítku - plochá záď. Jak tam dát převod a jaký ? Klasický in-line, nebo anglewinder. Protože nemám pro druhý
typ osazení převodové kolo, musel jsem se porvat s Milanovým podvozkem. Bruskou jsem vyčistil nálitky v karoserii ale rám podvozku byl pořád vysoký.
Převodové kolo mělo v ploché části místo, ale rám ne. Tak jsem začal pilníkem snižovat horní část rámu a dostal jsem se na 3 mm výšky.
Ještě jsem bruskou udělal zapuštění pro šroubky, uřízl na ložiscích jednu stranu a bylo to.
Podvozkový rám jsem uchytil pomocí šroubku a plechové destičky do původního podvozku modelu. Udělal jsem otvor pro vodítko a držák po zkrácení jsem přilepil na podvozek.
Výškově sedí, ještě osadím stěrače.
Vlepil jsem kokpit, jehož součástí jsou pěkně znázorně průduchy vzduchu.
Přední kola jsou původní, jen jsem je uchytil v jejích držácích plastovými zarážkami.
Zadní kola jsem vyřešil kombinací originálního disku a Milanových závodních pneumatik. Původní disk je složen ze dvou částí, v zadní jsem převrtal otvor na 2 mm a
obě poloviny slepil sekundovým lepidlem. Po zaschnutí jsem narazil osku na disk, dal do brusky a srazil osazení. Navlékl jsem pneumatiky, trochu zúžil v brusce a potom
je zbrousil na průměr 16,5 mm. Přilepil kokpit a karoserie krásně sedne na upravenou platformu.
Ještě musím osadit trubičky do karoserie pro upevňovací šroubky.
Takže další způsob využití Milanova podvozku, škoda, že není karoserie plastová, ale přesto se těším až dám model na dráhu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Toyota GT 1 - přestavba modelu na dráhu

#2 Příspěvek od milangs1200 » 05 pro 2016, 08:18

Věděl jsem, že s tím podvozkem začne někdo kouzlit, ale, že to bude až tak pěkné, to mě ani ve snu nenapadlo.
Přeji další hezké prožitky při modelaření.
Milan

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Toyota GT 1 - přestavba modelu na dráhu

#3 Příspěvek od model » 05 pro 2016, 19:44

Díky za pochvalu, od Milana to sedí dvojnásob. Chtěl bych doplnit tento příspěvek o pár fotografií.
Na jedné je původní kolo, které tvoří insert, nosná část a pneumatika.
Potom, když se Vám daří, můžete si vyzkoušet nabarvit něco v kokpitu. I když to není vidět ale potěší Vás, jak máte pevnou ruku.
Nejvíc jsem ovšem pyšný na to, jak vypadá podvozek. Když si takto předěláváte 27 modelů, vidíte,
jak s každým dalším autem se zdokonalujete. Za to by se nemuseli stydět třeba hoši ze Slot.itu.
A to pracuji u stolu s Dremelkou z Lidlu, akučkem a malým svěráčkem.
Na závěr - původní auto jsem koupil za cca 120 Kč a je vidět, že i Číně když jim zaplatí, umí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět