Ford Focus WRC - přestavba na dráhu

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Ford Focus WRC - přestavba na dráhu

#1 Příspěvek od model » 17 lis 2016, 15:59

Sušil jsem tento model od Carraramy a aršík obtiský a leptů od Reji model rozdělaný několik let a pořád jsem se
nemohl rozkývat. A kdybych tušil, jak je šílené stříkat žlutým sprejem, asi bych to nechal v bílé barvě.
Jenže ruce svrbí a já se do toho dal. Podvozek od Milana bylo to nejjednodušší, kola jsem použil jeho čtyř paprsková
i když u originálu byly pěti paprsková. Po dvou pokusech stříkání jsem začal s obtisky. Když máte 3,23 dioptrií od počítače, je to radost přenášet šušně menší jako 1 milimetr,
ale pevné ruce a trocha štěstí a špičkové dekály od Reji jsem osadil. Protože nemá speciální vody na obtisky, raději počkám, až to vše zaschne a pokračuji dál.
Přes noc jsem to nechal odpočinout a ráno to stříkl bezbarvým lakem.
Ještě to chce malý převod a zapojení a půjdu zkoušet.
Jako Zlíňák mám radost, že mám ve stáji legendu Václava Pecha a jeho auto jako vítěze Barum rallye v roce 2003.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
marty.dutch
Příspěvky: 168
Registrován: 08 úno 2014, 15:54

Re: Ford Focus WRC - přestavba na dráhu

#2 Příspěvek od marty.dutch » 17 lis 2016, 17:13

:-) Máš to pěkný člověče,jen být tebou bych zvážil teda koupit od Milana ty 5ti paprskový kola ,sice jsou na Ferrari ,ale tyhle na Fiat Abath se tam jak sám píšeš úplně nehodí.
Na jízdní vlastnosti to vliv mít určitě nebude,ale zase dekálování tohodle měřítka bych asi já absoluvovat nechtěl :-)
Všechna čest

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ford Focus WRC - přestavba na dráhu

#3 Příspěvek od model » 17 lis 2016, 19:38

Kola mám, používal jsem je u Peugeotu 206 WRC, ale tady jsem udělal trochu úlitbu. Spíš byl horor
stříkání žlutou barvou.
Používám Motipy, což jsou slušné barvy, ale koupil jsem žlutou hořčicovou a i když jsem jí třepal jako v baru,
krytí žádné. Asi začnu uvažovat o pistoli a hlavně si koupím vodičky na dekály, hlavně kvůli adjustaci na podklad.
Jinak Reji dekály jsou perfektní, pružné a dobře se s nimi dělá i bez chemie.
Škoda, že kolegové z Reji nevydávájí dekály i na měřitko 1:32, byla by radost modelařit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět