Ferrari F 430 přestavba na dráhu

Zpráva
Autor
stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Ferrari F 430 přestavba na dráhu

#11 Příspěvek od stembas » 03 lis 2016, 17:13

to zdenefek : a co takhle nejaka fotka "ASTON MARTIN-GULG " samozrejme tam kam patri na 1:32 vlakno ? uz se tesim ! :D

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ferrari F 430 přestavba na dráhu

#12 Příspěvek od model » 03 lis 2016, 18:26

Nevím, je to kovový model, zasklení je již vlepeno a protože to není žádná přesná předloha,
myslím si, že doma s tím mohu jezdit tak, jak jsem nalepil.
Obtiskový papír jsem kupoval s tiskem v print centru, mám pocit, že kvalita je velmi dobrá, tloušťka
fólie a její pružnost také slušná, snad to vydrží.
Teď musím s kamarády z DTP studia připravit podklady a v PDF narvat na formát A4 maximální počet
všech možných znaků firem, čísel, ploch pro proužky v měřítku 1:43 a 1:32, abych mohl postupně upravovat další modely.
Jediná chyba je, že tiskárny nemají bílý toner, tak se musí různě kombinovat, ale už jsem na to přišel.
Koupím si arch bílého obtiskového papíru a udělám dvě vrstvy. Kolo pod číslo se dá ostrými nůžkami vystřihnout docela přesně
a hranaté jsou bez problémů.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Ferrari F 430 přestavba na dráhu

#13 Příspěvek od stembas » 03 lis 2016, 20:05

Jestli jsem dobře pochopil ,tak to bude na samolepici folii cili SAMOLEPKY ? A snad budou i k nabidnuti ? :D

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ferrari F 430 přestavba na dráhu

#14 Příspěvek od model » 04 lis 2016, 07:21

Dekály které jsem si nechal vytisknout jsou na klasickém voďáku - problém je v tom, že většina
tiskáren neumí bílou barvu, proto se musí použít papír s bílou fólíí v kombinaci s papírem s průhlednou fólií.
Tady u nás ve Zlíně jsem tohle print studio objevil náhododu, protože vám na tyto speciální papíry nikdo
nic nevytiskne kvůli tomu, že se můžou teplem rozlepit a čistit tiskárnu není sranda.
U tohoto studia mi nabídli tisk na voďák i na samolepící fólii.
Samolepka má stejné problémy s tiskem bílé a navíc je to tloušťka fólie, která může být nemodelová
na kvalitní karoserii. Milan má známého, který má tiskárnu a shání fólii tloušťky 0,03 mm, zatím
bohužel bez výsledku.
Ještě k ceně tisku. Tech 280 Kč, je na můj vkus dost, ale bohužel není konkurence ...

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ferrari F 430 přestavba na dráhu

#15 Příspěvek od model » 10 lis 2016, 15:35

Poslední příspěvek k tomuto modelu. Konečně dorazila obálka s díly od Milana a já dnes dokompletoval auto.
Použil jsem menší převod, aby nedocházelo ke styku s dráhou, protože Faro je hodně hrbaté.
Původní kola ze stavebničky jsem jen nasunul na původní osky, které mají na koncích drážkování, takže disky hezky drží.
Jsou tam i původní pneu, které jsem jen zabrousil.
Že to byla stavebnice z Levných knih bez označení výrobce, musím Číňany pochválit, protože tam byly osky dvojky a kola která vůbec neházela.
Také karoserie je velmi vylehčená, takže to bude i hezky jezdit.
Díky Milanovi jsem si zase krásně pohrál a abych mu udělal radost má tohle Ferrari v jeho stájových barvách.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět