Renault 12 Gordini přestavba na dráhu

Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Renault 12 Gordini přestavba na dráhu

#1 Příspěvek od model » 29 čer 2016, 21:50

Tak jsem si řekl, že když na fóru není žádná ukázka práce kolegů modelářů, představím postupně přestavbu dalšího
modelu na dráhu. Koupil jsem toto auto v nějakém hračkářství za slušných 120 kaček a stál ve vitríně.
Získal jsem od Milana podvozek a chtěl si postavit Škodu 120 v barvách Barum teamu, ale nemaje dekály, padl můj
zrak na tohoto krasavce. S tímto autem jela dvojice francouzských pilotů Tombay a Marion v Rally Monte Carlo v roce 1973.
To že skončili na 20 místě vůbec nevadí, protože SOLIDO odvedlo velmi slušnou práci a auto je opravdu přesné podle předlohy.
Z podvozku použiji jen přední a zadní část, z kokpitu jen bočnice a výztužný rám a palubní desku s volantem a kryt kufru.
Milanův podvozek vlepím do karoserie. Kola jsou také od Milana, jen stříknu disky stříbrnou barvou.
Ještě jsem musel přetřít žlutou barvou dva přídavné světlomety, protože chybí originální potisk. To asi byl důvod nízké ceny .
Je jasné, že hmotnost karoserie a úzký rozchod nebude nic moc pro jízdní vlastnosti, ale ten renaultek je opravdu
nádherný.
Pro začátek stačí, v dalším díle snad bude hotovo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
marty.dutch
Příspěvky: 168
Registrován: 08 úno 2014, 15:54

Re: Renault 12 Gordini přestavba na dráhu

#2 Příspěvek od marty.dutch » 30 čer 2016, 13:54

Jestli se zabýváš jenom měřítkem 1:43 tak těch předělávek tady moc není ,to je pravda,ale na Škodu 110R bych tu jedny dekály z rallye chemopetrolu měl respektive plánek dekály by si si musel přizpůsobit velikostně :-)
Tu ročníkovou startovní cedulku bych ti taky poskytl abys věděl co je tam psané :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Renault 12 Gordini přestavba na dráhu

#3 Příspěvek od model » 03 črc 2016, 15:49

Děkuji za nabídku, zatím se mi lépe staví hotové kovové modely, které mají perfektní potisk
a výsledek s Milanovým podvozkem je vždy dokonalý. Bohužel ta hmotnost karoserie ...
Chtěl bych jen dokončit toto vlákno a posílám zbylé fotky.
Autíčko je hotovo, jen to chce osadit stínění do vodítka a budu testovat. Milan mi psal, že má v záloze další vychytávku -
zpětná zrcátka, tak to musím vyzkoušet a přilepit i na tento model.
Do karoserie jsem vlepil rozřezané prvky kokpitu a podvozku a potom i podvozek.
Ten ještě zafixuji z vnitřku tmelem, aby to pořádně drželo.
Použil jsem první Milanovy disky, jen jsem je stříkl barvou na disky a lakem.
Dobře imitují původní kola.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
marty.dutch
Příspěvky: 168
Registrován: 08 úno 2014, 15:54

Re: Renault 12 Gordini přestavba na dráhu

#4 Příspěvek od marty.dutch » 04 črc 2016, 14:36

Máš to pěkný to se musí nechat, :-) taky jsme měli jeden čas vizi,že si předěláme s klukama autíčka od burraga na podvozky od scx nebo carrery ty malé 1:43 jen ta váha té kovové kastle asi nebude moc dobře :-)
je to sice asi trvanlivější,ale to je tak všechno :-)

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Renault 12 Gordini přestavba na dráhu

#5 Příspěvek od Jirka B » 04 črc 2016, 15:19

To model-jen bych měl dotaz.Co to tam máš za převod? To je od Milana nebo něco extra?

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Renault 12 Gordini přestavba na dráhu

#6 Příspěvek od model » 04 črc 2016, 15:55

Ano je to kompletní podvozek od Milana.
Má v programu dva in-line převody, tento a ještě jeden s větším průměrem.
To je právě dobré pro historická vozidla, nebo moderní závodní vozy s větším průměrem kol.
Ještě k autu - dnes jsem ho byl testovat na mé dráze v garáži a zjistil jsem, že průměr kol je na hraně a ve zlomech
dílů dráhy zadrhne a přilepí se magnety. Ty jsem se snažil zasunout co nejvíc, ale potom už nefungovaly a auto šlo
na budku.
Takže jsem doma celý podvozek rozmontoval - tady opět chvála Milanovi pro jeho řešení podvozku a zapiloval jsem otvory magnetů a také některé
výstupky na šasí, aby byla větší světlost.
Ještě jsem musel upravit vodítko a zasunout výše do podvozku, aby mi přední kola stála na podložce a otáčela se.
Opět vše smontováno a těším se na zkušení jízdu, zda jsem to vychytal.
Ještě chci reagovat na příspěvek o přestavbách autíček Burrago. Když si koupíte od Carrery GO 1:43, máte za 450 Kč krásný model,
který jezdí jako šlak a protože jsme modeláři, stačí opravdu minimální úpravy, aby byl člověk spokojen.
Já přestavěl 18 autíček s kovovou karoserií i s plastovou, je to poznat na akceleraci a jízdě, ale v tomto měřítku si hlavně
hrajeme a i když podvozek od Milana také není zadarmo, je to perfektní relax s dobrým výsledkem.
A mluvit mezi modeláři o penězích je hloupost, protože je to vždy drahý kůň.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
marty.dutch
Příspěvky: 168
Registrován: 08 úno 2014, 15:54

Re: Renault 12 Gordini přestavba na dráhu

#7 Příspěvek od marty.dutch » 04 črc 2016, 16:49

Tak o penězích se bavit nebudeme :-) to je jasné,ale tak třeba stavba těch dvou 130tek bezproblémů převyšuje v dílech sumu dvou hotových aut od slot it ,ale o tom to není,když tu škodovku nikdo nevyrábí,tak si to holt člověk musí
vyrobit sám :-) ať to stojí co to stojí !!!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Renault 12 Gordini přestavba na dráhu

#8 Příspěvek od Jirka B » 04 črc 2016, 17:03

Přesně tak.Souhlas.Já si hlavně dělám modely,které nelze nikde zakoupit.Ovšem ne kovové,ale s plastovou nebo laminátovou karoserií.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Renault 12 Gordini přestavba na dráhu

#9 Příspěvek od model » 06 črc 2016, 21:23

Pro Jirku B - máte pravdu, kovové karoserie jsou velké mínus, ale opět musím doplnit, že se jedná o relaxaci,
která nemá nic společného s maximálními výkony na dráze.
A k tomu geniální podvozek od Milana, se kterým se dá krásně pracovat.
Takže jsem znovu otevřel vitrínu a vytáhl jedno autíčko, které má daleko od výstavních kitů,
koupil jsem ho za 90 Kč, ale hlavně má velmi subtilní karoserii, takže i když je ze slitiny, je výrazně
lehčí, jako některé mé starší modely.
Navíc mám příslib od Milana, že se rýsuje možnost tisku dekálů, tak jsem hledal Nissana v červené
barvě, abych jenom nalepil dekály.
No řekněte, nebude tento Nissan GTR okrasou sbírky ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Renault 12 Gordini přestavba na dráhu

#10 Příspěvek od Jirka B » 07 črc 2016, 18:04

Když ho tak pěkně vypipláš,tak určitě.

Odpovědět