Renault 12 Gordini přestavba na dráhu

Zpráva
Autor
milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Renault 12 Gordini přestavba na dráhu

#11 Příspěvek od milangs1200 » 09 črc 2016, 10:45

Ahoj, příznivci malých autíček, když tady sleduji diskusi o váze kovových modelů, tak si dovolím malou poznámku. Pokud jde o to postavit si autíčko na "kochačku"-pohodové ježdění s autíčkem snů, tak nejde o rychlostní výkony. Pro takovéto zážitky byl vyvinut ten podvozek. Kávička, vínko nebo pivo, kamarádi , vzpomínky a pohodička. Moje první skutečné auto byl Trabant a potom jsem měl tisícovku a tak při ježdění s takovými modely vzpomínám na časy, které se už nikdy nevrátí. Mimochodem, na burze byli Němci úplně odvaření, když jsem jim půjčil ovladač a drandili po dráze s mým Trabantem a dožadovali se svezení s Wartburkem , který měl na korbě rozloženou kadibudku.
A ta druhá část je o rychlých modelech a ty musejí mít jasně lehkou karoserii. A tady se také blýská na lepší časy. Pro začátek mám několik desítek karoserií Škoda Rapid a BMW M 1 od bývalého Směru. Dodělal jsem a hned "zkazil" (takže nyní frézuji novou formu) na bižuterii -křídlo , zrcátka, rampy na světla a další detaily. Zatím na toho Rapida. Kamarád připravuje dekály, tak aby se daly postavit tři verze -civilní, okruhová a rallye ,kola volitelná- Apolo, MTX a nebo dělítka. No a protože budu mít hotovou bižuterii, kola, kokpity a dekály na to co tu jezdilo za komančů, tak už zbývá maličkost- karoserie. Zatím mám vakuově lisovanou Škodu 120, Porsche 917 a Ferrari a dokončuji technologii na výrobu forem tak, abych se za ty výlisky nemusel stydět . Bude tedy celá řada Škodovek a jako třešnička na dortu Š130 a SPIDER MTX 2-01.
Takže jsem se místo malé poznámky pořádně rozkecal. :lol:

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Renault 12 Gordini přestavba na dráhu

#12 Příspěvek od Jirka B » 09 črc 2016, 15:03

Ahoj Milane.Až to budeš mít,tak by bylo dobré to hodit,třeba na tu tvoji stránku,nebo tady(foto atd.).Ztrácím přehled ,co vše máš hotové.Abych si taky mohl něco objednat.Hlavně mě zajímá měřítko 1/43. Myslím si,že ne jenom mne.A taky mě zajímá jestli neplánuješ ty malé převodové kola s dírou na osu 2,38mm.Já tento rozměr používám na všechny modely.Hlavně kvůli diskům na červíky a v současné době mám problém s převrtáním díry převodových kol.Omlouvám se asi ten příspěvek měl být jinde.Když tak prosím přesunout.

milangs1200
Příspěvky: 146
Registrován: 07 zář 2014, 17:53

Re: Renault 12 Gordini přestavba na dráhu

#13 Příspěvek od milangs1200 » 09 črc 2016, 19:34

Ahoj, asi by to chtělo opravdu jiné vlákno, ale to založím po prázdninách. To začne akce na stánkách ABC a já budu mít internetový obchod. Soustředím se hlavně na měřítko 1/43. Věci 1/24 dělám hlavně pro děti v klubu. Víc už toho nestíhám.
Forma mi nedovoluje udělat otvor na 2,38, ale určitě by to šlo převrtat. Zkusím to.
Milan

Kiki
Příspěvky: 19
Registrován: 04 bře 2016, 21:10

Re: Renault 12 Gordini přestavba na dráhu

#14 Příspěvek od Kiki » 06 srp 2016, 10:03

Pěkná práce. A chvála Milanovým výrobkům. Je to neskutečná pomoc našemu koníčku.

Odpovědět