Bezdrátové ovladače pro 1:43 za hubičku...

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Bezdrátové ovladače pro 1:43 za hubičku...

#1 Příspěvek od RUMOV » 08 bře 2016, 23:26

Jak už jsem nakousl zde, http://www.autodraha-forum.cz/viewtopic.php?f=72&t=459 koupil jsem za cenu deseti piv "autodráhový" set Artin Disruptor.

Jelikož obsahoval bezdrátové infra ovladače, první co mě napadlo, bylo to, že se je pokusím nějak implementovat do Rumoringu a za "hubičku" budu mít pro dětské návštěvníky ovladače, které jsou bytelné, "blbuvzdorné" a především nebudu muset děti rozmotávat z kabelů od normálních drátových ovladačů.

To nemluvím o vytržených a přišláplých kabelech ze zdířek... :(

V sadě má každé auto na sobě čip, který je naladěn na ovladač, takže nehrozí záměna a každý ovladač vysílá na jiné frekvenci.
1.jpg
Po vypreparování čipu z aut a napájení nových kabelů mi vznikly dvě jednotky, které při zapojení mezi napájení a dráhu, (černý a bílý konektor) reagují na svůj ovladač a "pouští" do dráhy regulovaný proud...
2.jpg
3.jpg
Funguje to na klasických 7,5 voltů které jsou určeny pro set Artin Disruptor a neodolal jsem a "testnul" i 12 voltů.

Také bez problémů... :)

Testování zatím proběhlo na obývákovém polygonu, o víkendu otestuji na Rumoringu.
Budu muset vyrobit nějaký vzhledný obal, přiletovat banánky a jelikož na čipech jsou i dvě diody, které se při činnosti rozsvítí, možná to pojmu jako imitaci vánočního stromečku... nebo lahve rozumně uložené měny...:D
4.jpg
Každý ovladač je napájen dvěmi tužkovými bateriemi,( hodnotu jeho odporu zatím neznám, ale zjistím), ale ovládání pomocí něj je plynulé a bezproblémové.
Možná časem zkusím dodělat na ovladač brzdu a přidám potenciometr pro jemnější doregulování... :idea:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdrátové ovladače pro 1:43 za hubičku...

#2 Příspěvek od RUMOV » 10 bře 2016, 17:29

Malá aktualizace levných bezdrátů, aneb výzkumný deník strana tři, druhý den výzkumu...

Bezdráty "made in čajna" jsem rozebral a očekávaje odpor, jsem našel pouze zalitého švába do umělé hmoty... :?
Logicky tedy dedukuji, že se nebude jednat o odporovou regulaci, ale asi o klon nějaké pulsní regulace. :idea:
Ačkoliv to je možná otázka pro nějakého zdatnějšího elektronika. :roll:
user21576_pic44904_1367878756.jpg
Jelikož šváb je zalitý, malý, a nelze na něm změřit vůbec nic, nebudu se do toho šťourat, nechám vše tak jak je, a odpich budu řešit jen změnou vstupního napětí.
Zkusil jsem to doma, a funguje to skvěle, (na menší napětí je chod spouště výrazně delší), uvidím co to vyvede v kopcích Rumoringu.

Designové provedení přijímací části mě napadlo vyřešit formou buď průhledný sudu od oleje, (kvůli ledkám které se rozsvítí při činnosti), nebo malá průhledná plastová lahvička s logem známé tekutiny z Božkova.
Jiné nápady jsou samozřejmě vítány... :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Odpovědět