Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Re: Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

#21 Příspěvek od Bastacka » 06 bře 2016, 10:25

Mám přečtené všechny vaše (ale i jínych) příspěvky o přestavbě modelů na autodráhu. Je to nádhera.
Sice nejsem modelář ,ale sběratel(vojenská výstroj),ale modelařina se mi vždy líbila. Jak už jsem tu někde psal,kamoš vyrábí stavebnice letadel,bojové techniky a doplňků.
Před nějakými 25 lety ,když začínal ,jsem sedával s pivečkem v jeho dílně a velice rád pozoroval stavění modelů a začínající výrobu stavebnic.
Před měsícem a půl jsem konečně mohl koupit autodráhu(větší byt) a sháněl jsem informace. A právě proto jsem založil toto téma,protože mi na netu chybělo.
Vlastnosti aut,což je pro rodiče celkem důležité,aby jejich děti mohly celkem v pohodě jezdit.
No a po měsíci a půl znám veškeré eshopy v evropě(od anglie přes francii ,německo až do italie,kde žiji).
Teď se mě někdo zeptat, co jde kde sehnat na 1/43,tak mu odpovím bez problému i s cenami ,kde je co nejlevnější. :+)))
A pomalu se začínám dívat i po modelech ,které by byly vhodné na přestavbu .

P.S. A už se těším až mi dojde milanova stavebnice. :+)

Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Re: Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

#22 Příspěvek od Bastacka » 06 bře 2016, 10:28

Ještě k ceně Dslot43. V evropě se dají sehnat od nějakých 27e(+poštovné).
Já měl kliku na pár kousků z anglie za 14 e ,což je levnější než auta GO.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

#23 Příspěvek od model » 06 bře 2016, 12:54

Máte doma plnou stáj a co dál ? Jediný správný krok by byl setkat se s modeláři v místě
bydliště, co jezdí tuto kategorii a zazávodit si. Nemusí to být na krev, ale stačila by zdravá rivalita,
pochopitelně doplněná nadhledem nad některými nedostatky soupeřů a máte vystaráno.
Nebo si postavit dráhu a v tomto měřítku by to šlo, dobudovat kolem okolí jako je na železnici
a můžete si jezdit.
Milan bude mít k dispozici i tribuny, figurky, totéž nabízí i Carrera.
Nemusí to být tak dokonalé jako má Rumov, ale viděl jsem hodně domácích okruhů s vkusnými
doplňky, co dodaly atmosféru jako na opravdovém závodišti.
Psal jste, že sbíráte vojenskou výzbroj, já jsem více modelář, ale doma střežím jako oko
v hlavě tyto dva kousky - padákovou sponu a náboj do kulometu z bombardéru B 17, který
havaroval u Rudic u Luhačovic a dostal jsem to od přímého svědka , který byl tenkrát na místě.
To jen tak pro odlehčení a s omluvou čtenářům tohoto fóra.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Re: Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

#24 Příspěvek od Bastacka » 10 bře 2016, 20:36

SCX Compact - Seat León WTCC Gené

Toto autíčko má vetší rozvor než Porsche Vallejo i rozchod je větší. Při první jízdě mě zarazil zvuk ,který auto vydávalo.Jako když na dálnici najedete na bílý krajní pruh.
Ale jen v zatáčkách. Myslel jsem si,že se gumy otírají o karoserii(je dost natěsno),ale díky většímu rozchodu zadních kol ,v zatáčkách najíždí na červeno-bílé šrafování a to vydává tento zvuk :+)))
Jinak je o trošičku pomalejší než Porsche. Ale naprosto ideální pro děti všech věkových kategorií.

14.8 V - s citem
12 V - optimální a bez problémů

Cena: od 611 Kč
Váha: 32g
Pneu: měkké
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

#25 Příspěvek od model » 10 bře 2016, 22:03

Já Vás trumfnu tímto modelem. Čekal jsem dlouho, než se ho objevil v obchodě,
tento týden jsem ho koupil, autíčko stojí 120 Kč, něco bude za podvozek, ale vzhledem
k velmi subtilnímu odlitku je karoserie na to, že je kovová docela lehká. Těším se na
jízdní vlastnosti. Zatím mám zbroušeny zadní disky, na nich pneu od Milana, kokpit
rozřezán, vlepen do karoserie a hlavní podvozkové plato propilováno na osazení motorového lože.
Disky nastříkány barvou, nové osky.
Součástky jsou objednány po Velikonocích to doufám dodělám.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

#26 Příspěvek od HonzaS » 11 bře 2016, 11:05

Malé měřítko mě sice dvakrát nebere, ale tohle je opravdu hezký kousek a za pár korun.
Před pár lety jsem si říkal, že bych si udělal sbírku oblíbených diecast modelů v 1/43, protože kvalitnější 1/18 se začaly šplhat do neskutečných výšin, ale během 2 let je následovaly i 1/43. Je fakt, že jejich provedení je celkově stále lepší a lepší, přesto mi už přijde jejich cena u některých výrobců neúměrná. Přitom ten bavoráček ukazuje, že se dá vyrobit pěkný model a za výbornou cenu.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

#27 Příspěvek od model » 11 bře 2016, 11:57

Máte pravdu, koupit si Bugatti v měřítku 1:43 za 10 000 Kč je pouze sen.
Burrago má svoji řadu RACE 1:43 a tam je několik krásných modelů, jenže v normálních
prodejnách hraček mají jen ty pro děti za 60 Kč.
Dají se sehnat i jiné levné a pěkné značky, ale spíše koukám po plastu, ty kovové
mají opravdu své limity ale závodit se s nimi také dá.

Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Re: Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

#28 Příspěvek od Bastacka » 11 bře 2016, 13:06

Krása.Některé modely v 1:43 jsou opravdu povedené.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

#29 Příspěvek od Jirka B » 11 bře 2016, 16:11

To model.To musím mít a odlít, bude laminátová kastle..Kde jsi to sehnal. Když tak abychom něco neporušili,hoď mi to prosím do SZ.Dík

Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Re: Testy autiček 1/43 (pomoc při výběru)

#30 Příspěvek od Bastacka » 11 bře 2016, 20:53

Dslot43 - McLaren F1 GT-R Kokusai Kaihatsu Nr.59

Jedním slovem krása.Další auto Dslot43 , které jsem mohl zkusit.Zatím nejrychlejší ze všech i když to nechápu ,když mají všechny auta stejný motor a převod 8/20.
Krásně sedí a jezdí opravdu rychle,dokonce překonává Audi R8.
P.S. Pozor na zrdcátka :+)))

14.8 V - s citem
12 v - ideální

Cena: od 27e
Váha: 47g
Pneu: tvrdé
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět